Marilyn ​Monroe, az áldozat 10 csillagozás

Matthew Smith: Marilyn Monroe, az áldozat

Marilyn Monroe már több, mint negyven éve nincs közöttünk, de személyét övező rejtély még ma is őrzi titkát. Matthew Smith új megvilágításba helyezi az 1962 augusztusi eseményeket és a végzetes éjszakát megelőző heteket.
Valóban öngyilkos lett a híres, gazdag, befolyásos barátokkal és szeretőkkel rendelkező filmsztár, akinek az egész világ a lábai előtt hevert?!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker

Jokerex, 2005
292 oldal · ISBN: 9639368423 · Fordította: Reichenberger Andrea

sünmalac
Matthew Smith: Marilyn Monroe, az áldozat

Rengeteg kutatómunkával járhatott, mire összeállt a könyv. Teljes képet kapunk az eset körülményeiről,folyományairól. Az igazság azonban valóban örök rejtély marad.
Lassan 50 ! éve,hogy halott, mégis titok minden. Ő pedig csak mosoly le ránk a felhők fölül…

Dalma_Szikszai
Matthew Smith: Marilyn Monroe, az áldozat

Jónak indult, aztán a vége felé azt éreztem, hogy ugyanazokat ismételgeti.
Sok személyes adatot hoz nyilvánosságra. Igazából nekem a hangfelvételekből, amiket a pszichológusának küldött, semmi de semmi kézzelfogható nem derül ki.
Jól indult, azthittem majd most megtudom a tutit, aztán rá kellett jönnöm, hogy soha senki nem fogja már kideríteni, hogy mi is történt Marilyn Monroe halálának napján.

blianhun
Matthew Smith: Marilyn Monroe, az áldozat

Jól indult, a napi események leírásával, de aztán elkezdte önmagát ismételgetni, és mire a következtetésekhez ért, addigra teljesen elveszett a fonal.
Ilyesmi színvonal a vége: „XY fia megírta a könyvében, hogy a fater benne volt, de én személyesen beszéltem a lányával, aki ezt tagadta. Így XY kizárható.”

husza68
Matthew Smith: Marilyn Monroe, az áldozat

Olyan -elolvastam, pont- típusú könyv. Néhány epizódot megtudhatunk a filmcsillag életéből,sejtések, találgatások, öngyilkosság v gyilkosság történt ?
Az igazság odaát van.

Vélin_Kata
Matthew Smith: Marilyn Monroe, az áldozat

Mivel nagy Marilyn rajongó vagyok, ezért kötelezőnek tartottam elolvasni.
Volt benne újdonság is számomra, de igazság szerint én nem szeretem az ennyire szájba rágós, amerikai sítlusú könyveket. Mondjuk az Disznó-öböl beli, „elnéztük az órát, bocsika” rész miatt megkérdőjelezem az író szavahihetőségét… Sajnos én többet vártam ettől a könyvtől.

pazma
Matthew Smith: Marilyn Monroe, az áldozat

Elég egyoldalúnak éreztem a bizonyításokat. Az író az elejétől a végéig egy álláspontot képvisel (amivel nincs baj, mert a mai napig nem lehet 100%-ig tudni, kiknek a közreműködésével történtek az események)

Dalma_Szikszai

Valaki hallotta, hogy Hazel Washington megjegyezte: „Drágám, azok az ügynökök a kandallóban égették el az iratokat”, és Inez Melson újabb vakvágányra terelte az állítólagos nyomozást, amikor később azt mondta, hogy talált néhány gyógyszeres üveget Marilyn ágya mellett, melyekben NEMBUTAL és SECONAL tabletták voltak.

41. oldal, 4. Fejezet -Lázas tevékenység (Jokerex, 2003)

Kapcsolódó szócikkek: gyógyszer