A ​Dante-kör (A Dante-kör 1.) 35 csillagozás

Matthew Pearl: A Dante-kör

A ​Dante-kör 1865-ben jött létre Bostonban azzal a céllal, hogy méltó módon fordítsák le angol nyelvre, és adják ki Amerikában az Isteni színjátékot. Ám sokan nagyon hevesen ellenezték ezt az elképzelést, mivel meggyőződésük szerint erkölcsi romlást okozhatna, ha Dante műve helyet kapna az amerikai otthonok könyvespolcain. A Dante-kör tagjai kemény küzdelemre kényszerülnek, hogy elérjék szent céljukat. Különös kegyetlenséggel és aprólékos műgonddal végrehajtott gyilkosságok zavarják meg a bostoni és cambridge-i polgárok nyugalmát. Csak a dantei mű fordításán dolgozó, az olasz zseniért foggal-körömmel harcoló úriemberek, a kör tagjai ismerik fel Dantét a gyilkosságokban: minden egyes hátborzongató öldöklés Dante Poklának büntetéseit idézi. A rendőrség tanácstalan, emberéletek forognak veszélyben, Dante irodalmi jövője is kockán forog, és a Dante-kör tagjai arra kényszerülnek, hogy feladják addigi életüket: rájuk vár a feladat, hogy megállítsák a gyilkost. A Dante-kör című könyvvel… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2003

GABO, Budapest, 2005
556 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637318925 · Fordította: Wertheimer Gábor

Juci P>!
Matthew Pearl: A Dante-kör

Irodalmi gyilkosságok. Ha egyet olvastál, mindet olvastad, de azért kikapcsolódásnak és kultúrmorzsák csipegetésének nem rossz.

mate55>!
Matthew Pearl: A Dante-kör

Matthew Pearl könyvével olvasóként nem könnyű megbirkózni, ám aki veszi a fáradtságot, hogy nekivágjon az első kb. 1oo oldalnak, azután annak szeme előtt egy jó korrajz és egy igazán élvezetes történelmi thriller bontakozik ki.

Kis_Andrea>!
Matthew Pearl: A Dante-kör

Már régebben olvastam, így visszaemlékezve nem volt ez olyan rossz könyv, mint ahogy % mutatja, csak nem szabad úgy nekiállni, hogy Dan Brown-t vár az ember. Inkább egy irodalmi sétát Dante világába és a 19. sz. Amerikájába némi krimivel fűszerezve (mert nem az dominál). Akit érdekel a téma szerintem annak tetszeni fog, akit nem annak unalmas lesz. Én valahol félúton vagyok. :-D

eeszter>!
Matthew Pearl: A Dante-kör

Sokáig nem tudtam eldönteni, hogy mi zavar olvasás közben… és szerintem az, hogy egyszerűen mintha nem lennének „magyarosak” a mondatok… Biztos eredetiben jobb…

AnTalk>!
Matthew Pearl: A Dante-kör

Olyan érzésem támadt, mintha az író nem kimondottan krimit szeretett volna írni, hanem Dantét és a XIX. sz-i Amerikát megismertetni az irodalomban és irodalom történetben nem túl jártas, de olvasni tudó tömegekkel. Ehhez a krimi formátumot választotta, mert erre van kereslet, főleg ha találunk egy ismertebb írót, akinek az ajánlását rányomtathatjuk a borítóra (Dan Brown). Ha ez volt a célja, akkor sikerrel járt. Viszont mint krimi igazából nem tetszett. Egy Agatha Christie történettel egy napon sem lehet említeni. A krimi királynője a bűntény és a nyomozás minden részletét alaposan kidolgozta. A hangsúly soha nem a bűntény véres ábrázolására esik, hanem a szereplőkre.

Royal>!
Matthew Pearl: A Dante-kör

Ajándékba kaptam ezt a könyvet, így hozzáállás nélkül fogtam neki a könyvnek. Kb az első 100 oldal ami nagyon száraz és unalmas volt, a végén gondolkodtam, hogy le is rakom a könyvet. Egyszer a 100. oldal után annyira beindultak az események, hogy azt vettem észre hogy vége van.