Házas-társas 55 csillagozás

Matthew Norman: Házas-társas

Végre ​egy férfi szemszögéből is láthatjuk, milyen bonyolult (és csodálatos) párkapcsolatban élni! Norman humora Nick Hornby-éval vetekszik, elképesztően könnyed stílusban ír a harmincöt éves főhőséről, aki felett összecsapnak a hullámok: a szuper házassága meginogni látszik, de még a reklámszövegírói munkája is veszélybe kerül. Tom Violet írói álmokat kerget, de sajnos szinte mindenki az apjához, a többszörös irodalmi díjas, tehetséges íróhoz hasonlítja, akiért bomlanak a nők, és aki mindig, minden helyzetben feltalálja magát. Tomnak nemcsak magában és maga körül kell rendet raknia, de még a család kajla fülű, krónikus szorongással küzdő kutyáját is istápolnia kell… Ez a Fejős Éva könyvtára első „pasisan csajos”, imádnivalóan humoros regénye, amely egy férfi szemszögéből mutatja be a párkapcsolat nehézségeit és szépségeit.

„Minden sora lenyűgözött. Egy érzékeny szerző finom humorral megírt története, ami nemcsak a férfiakról, hanem rólunk, nőkről is szól. Egy regény a… (tovább)

Eredeti cím: Domestic Violets

Erawan, Budapest, 2014
316 oldal · ISBN: 9786155469008 · Fordította: Laik Eszter
Erawan, Budapest, 2014
424 oldal · ISBN: 9789638997791 · Fordította: Laik Eszter

tündérrózsa>!
Matthew Norman: Házas-társas

„Egy pasis könyv.” Ezt lehet róla hallani mindenhol. Valóban az. Üdítő volt végre egy olyan könyvet olvasni, amiben a férfi szemén keresztül látjuk a dolgokat. Vártam már, hogy megjelenjen, hogy olvashassam végre. Tudtam miről szól, de mégsem azt kaptam, amire számítottam. Ami persze nem azt jelenti, hogy nem tetszett. Az eleje ugyan számomra kicsit lassan indult be, de a kezdeti „nehézségek” után rákaptam az ízére, és onnantól nem volt megállás. :)
Azt is mondják, nagyon vicces könyv. Ezektől mindig tartok egy kicsit, mert ilyenkor arra számítok, hogy majd végighahotázom az egész történetet, de sokszor nem így van és rendszerint csalódok. A hahotázás itt is elmaradt, de egyáltalán nem csalódtam, vagy ha mégis, akkor csak pozitívan. Sokat mosolyogtam (jó, néha hangosan nevettem is :D ), határozottan tetszett Tom stílusa, finom humora. Ugyanakkor az egész történetet körbelengi egy kis melankólia is, legalábbis én így éreztem. Kicsit olyan keserédesnek mondanám.
Semmiképpen sem love story, nem csöpögős, úgyhogy aki arra számít, csalódni fog. Viszont van benne sok őrült családtag, kis flört, kis szurkálódás… és még sok minden.
A vége pedig azért nem lepett meg, mert bár sokáig eszembe sem jutott, voltam olyan felelőtlen, hogy elolvastam róla más értékelést, és bár ott sem lövik le a poént, utána már hamar ki tudtam következtetni. De nem bánom, ez végül is semmit nem von le az olvasás élményéből.

Laura_Bakos P>!
Matthew Norman: Házas-társas

Vegyesek az érzéseim, de végül sikerült eldöntenem, hogy három és fél csillagot adok neki.
Nem volt rossz, csak nem fogott meg annyira, mint elsőre gondoltam. A fülszöveg keltette fel a figyelmemet, aztán a borító. Nekem nagyon nem jött be, hogy ez lett a befutó. Ízlések és pofonok.

csucsorka IP>!
Matthew Norman: Házas-társas

Hát nem is tudom… Nem is tudom, kik a célközönség. Házas nők, hogy elmenjen a kedvük a férjüktől és a szomorú valóságtól? Én, 23 éves nő, hogy elmenjen a kedvem az élettől? Vagy tényleg pasikönyv, és 30-as 40-es pasik élvezetet lelnek abban, hogy egy s.ggfej szürke hétköznapjairól olvasgatnak, aki a) pont olyan mint ők b) de király, hogy ők nem olyanok?

Nálam nem nyert. Az elején vicces volt- és az eleje alatt az első 8 oldalt értem.Aztán mikor Curtisként beszél az apjáról, aki még nála is nagyobb s.ggfej, valami kezd gyanús lenni – az érdeklődésem pedig végképp megcsappan, amikor megérkezünk az irodába, ahol az élet még unalmasabb, mint otthon – és ahol főhősünk még nagyobb s.ggfej, mint otthon.

Az egész élményben két dolog bosszant a legeslegjobban. 1) Ebben az íróban minden potenciál megvan ahhoz,hogy ezerszer jobbat izzadjon ki magából. 2) Ezer éve váró-és kívánságlistás ez a könyv és már unom 2015 nagy csalódásasit.

Pöfivonat>!
Matthew Norman: Házas-társas

Jézusom, hogy ez mennyire jó volt. Imádnivaló történet és szereplő, határozottan kedvenc lett. ;)

Vhrai P>!
Matthew Norman: Házas-társas

Strandkönyvnek tökéletes, bár többet vártam tőle.l.Semmi különlegeset nem találtam benne.
Inkább megdöbbent hogy viszonyulnak a házassághoz: Te is megcsalsz, és is megcsallak, aztán élünk boldogan….a valóságban tuti vásás lett volna. :D

Juca P>!
Matthew Norman: Házas-társas

Igazán jó volt egy férfi szemszögéből látni egy kapcsolatot. Különösen azért, mert a nehézségek ellenére összekovácsolódott a pár. Tetszett, Tom könyvének megjelenése is, nagyon megható volt.

eSzke>!
Matthew Norman: Házas-társas

Jó volt. Hol jókat nevettem, hol meg legszívesebben jól pofán vágtam volna Tomot. Nem minden gondolatával értek egyet, de én nőből vagyok. :)
Tegnap este a párommal kicsit össze is vitáztunk a sztorin. :D Szerinte, amit felhoztam példaként azt olyan, mintha nő írta volna és nem férfi. :))) Íme:
„Egy nő sosem akar mással lenni, Tom. Nem jellemző rájuk. Ez a férfiak ügye, mi valamiért hajlamosak vagyunk rombolni magunk körül. De a nők nem. Ők jobbak nálunk. Ők csak választanak maguknak valaki mást, amikor mi ellökjük őket.”

Én pedig kitartottam az álláspontom mellett, miszerint vannak férfiak, akik erre végre rájöttek. :))

Remaad>!
Matthew Norman: Házas-társas

Érdekes volt a másik fél szemén keresztül látni a házasság mindennapjait :-) . Kíváncsian vártam, hogy oldja meg Tom a felmerülő problémákat. Számomra nem volt mindig életszerű, de egész jó kis könyv a maga nemében, és azt hiszem Matthew Norman következő könyvét is elolvasom majd :-)

Gombos_Niki>!
Matthew Norman: Házas-társas

Szerethető szereplők és izgalmas sztori. Jó kis fordulatok voltak benne, és imádtam az író humorát. Nagyon reméltem, hogy végül a dolgok jóra fordulnak, és szerencsére úgy is történt minden, ahogy szerettem volna… kicsit kiszámítható a történet, de ez nem von le az értékéből.

FZolee>!
Matthew Norman: Házas-társas

Mikor elkezdtem olvasni, pár oldal, fejezet után azt hittem, hogy ez kedvenc könyv lesz, de sajnos nem lett az.
Az elején egy vicces történetet kaptam, amely egy középkorú férfi házasságának és munkájának problémájáról szólt, mindezt a saját szemszögén keresztül bemutatva. Ez a rész rendkívül jól meg lett írva, azonban ahogy haladtunk előre, egyre „több” szereplő lépett be, ez rontotta le számomra egy kicsit a kötetet. Nem voltak annyira izgalmasak és érdekesek, túl sokat foglalkoztak velük, emiatt ellaposodott a történet. A befejezés sem tartott váratlan fordulatokat, szinte már a könyv elején ki lehet találni a végkifejletet.
Jobb könyv lehetne, ha többet foglalkozna a főszereplőnk életével és kevesebbet másokéval. Így sajnos az öt csillagot nem tudom megadni, csak a négyet, pedig ebben még lenne potenciál.

tündérrózsa>!

A barátságok egyik idegesítő vonása, hogy ezek a barátoknak nevezett alakok minden pillanatban képesek szembesíteni az embert a hülyeségeivel.

Kapcsolódó szócikkek: barát · barátság
monalisa>!

Első éves koromban elmentem egy fakultatív rajzkurzusra – mondja. – Egyfolytában almákról csináltunk vázlatokat, kutyákat rajzoltunk, meg az árnyékolásról tanultunk. A tanárunk egy cingár kis nő volt, hatalmas, hetvenes évekbeli szemüveggel. Egyik nap arról beszélt, hogy amíg kisgyerekek vagyunk, mind ugyanazt imádjuk – folyton rajzolunk, kifestőket színezünk és meséket írunk a plüssjátékainkról. Bátorítanak is minket, hisz a gyerekeknek ez a dolguk. Aztán amikor felnövünk, már senki nem biztat ilyesmire, mert sokkal praktikusabb és értékesebb dolgokat várnak tőlünk. Azért veszít el a világ sok-sok művészt, mert azt gondoljuk, épp olyannak kell lennünk, mint mások. Hagyjuk, hogy mások mondják meg, mit kezdjünk az életünkkel. És ez szívás.

Pandalány P>!

Eredetileg úgy terveztem, természetesen nem kötök nyakkendőt ma sem. De miféle lázadás az ilyen – ugyanazt tenni, amit mindig? Ez az őrültség definíciója. Nem, ez a nap valami újért kiált, valami igazán hibbant és gyerekes tettért. Valami ütős gesztusért, amire később büszke lehetek.

Deszter89>!

A házastársak szavak nélküli nyelvén beszélgetünk.

Deszter89>!

Egy hajóskapitány elboldogul egy nagyobb hajóval, de a dagállyal ő sem tud mit tenni.

Deszter89>!

Erről eszembe jut a saját problémám, és hogy tényleg mennyivel könnyebbnek látszik minden, ha az ember nem gondolkodik rajta olyan veszettül.

Rama>!

– Eszedbe jutott már valaha, hogy bárki képes lenne ellátni a munkánkat? –
kérdezi.
– Egy csimpánz, aki tud Wordöt használni?
– Gondoltál már erre?
– Igen, de egy majom már megfojtotta volna Greget, az biztos.
Nagyon szeretem Katie nevetését hallgatni. Páran át is pillantanak ránk a tetőn.
Az a típusú lány, akinek felfigyelnek a kisugárzására, mint amikor egy híres színésznő
tűnik fel valahol.
– Elolvastam ám a könyved ma – mondja.
Kis híján leejtem a cigit.
– Komolyan? Csak két napja adtam oda.
– Bizony. Ebéd után kiszöktem a parkba, hogy befejezzem. Az elmúlt két éjjel fent
voltam és olvastam az ágyban.
Nehéz megtartani az egyensúlyom, ahogy elképzelem a jelenetet. Katie az
ágyában valami kis hálóruhában, a hasán feltámasztva az én kéziratom – úgy érzem,