Díszmadárkalauz 8 csillagozás

Matthew M. Vriends – Tanya M. Henring-Vriends: Díszmadárkalauz

A díszmadarak tartása és tenyésztése világszerte sok örömet szerez a madárkedvelőknek. A Díszmadárkalauz kitűnő kézikönyv azok számára, akik első madaruk megvásárlását tervezik, de a tapasztaltabb madártulajdonosoknak is ajánljuk.
Az első néhány fejezet minden oldalról körüljárja a díszmadarak tartását és gondozását: szó esik a madarak kiválasztásának legfontosabb szempontjairól, a megvásárolt madár vagy madarak elhelyezésének lehetséges módjairól, az etetésről, a házi kedvencek egészségének megőrzéséről és a szaporításról, tenyésztésről egyaránt.
A könyv második felében több mint 170 népszerű, olykor Magyarországon kevésbé ismert díszmadarat mutat be. Az egyes fajok jellemzőit, színváltozatait, gondozását, etetését, tenyésztését és különleges igényeit taglaló, minden részletre kiterjedő szöveghez számtalan gyönyörű fénykép társul.

Eredeti cím: The Handbook of Cage and Aviary Birds

Eredeti megjelenés éve: 2004

>!
Alexandra, Pécs, 2006
256 oldal · ISBN: 9633699339 · Fordította: Bank Szilvia · Illusztrálta: Pieter van den Hooven

Kívánságlistára tette 4


Kiemelt értékelések

Zoltán70>!
Matthew M. Vriends – Tanya M. Henring-Vriends: Díszmadárkalauz

Talán legszebb, legigényesebb díszmadaras könyv, ami magyarul megjelent. Az első 50 oldal az általános bevezető a díszmadártartás rejtelmeibe, aztán következik a fajbemutató, a több mint 170 madárfaj, a díszgalamboktól a törpefürjeken át a pintyfélékig, a törpepapagájoktól a kakadukon át a hatalmas arákig, valamint olyan ritkaságokig, mint az óriástukán vagy a beó. Külön értéke a könyvnek, hogy a vadszínű példányok mellett sok fajnál bemutat jónéhány kitenyésztett színváltozatot is, így van miből válogatni. Persze ez a könyv láthatóan nem a hazai viszonyokra készült, a könyvben bemutatottt madaraknak legfeljebb csak egy kis töredéke elérhető nálunk, de érdekes megismerni a ritkább fajokat is.
Minden egyes madárról van szép színes fotó, fajleírás és egy adatlap, ami a legfontosabb jellemzőket tartalmazza. Tehát gyakorlatilag minden, amit a díszmadarakról tudni érdemes.

Light_House>!
Matthew M. Vriends – Tanya M. Henring-Vriends: Díszmadárkalauz

Nagyon hasznos könyv díszmadár-tartóknak. Tanácsok ad a madár tartásával, egészségével kapcsolatban, valalmint az egyes fajokat részletesen bemutatja.

W_L I>!
Matthew M. Vriends – Tanya M. Henring-Vriends: Díszmadárkalauz

A madartartas es tenyesztes veteran szakertojenek szamito szerzo szamos angol nyelvu konyve kozul ez az egy jelent meg magyarul.
Nagyon mutatos, igenyes kiadasu konyv, gyonyoru fotokkal. Joval tobb madarfajt mutat be, mint amikkel az atlagember nalunk talalkozhat. Az informaciok jok es jol attekinthetok, bar en gyakran tul rovidnek erzem az 1-1 fajrol irt kb fel oldalt.
Ezzel egyutt mar csak a gyonyoru fotok miatt is jo kezbe venni es lapozgatni.


Hasonló könyvek címkék alapján

Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban
Varga Sándor: Díszmadarak
Esther J. J. Verhoef-Verhallen: Díszmadarak enciklopédiája
Pásztor Lajos: Szobamadarak, díszmadarak
David Alderton: Én és a madaraim
Kovács Zsolt: Állatkert a lakásban
Rosemary Low: Társunk, a papagáj
Lányi György: Állatkedvelők kézikönyve
Romhányi Attila: Papagájkedvelők kézikönyve
Varga Sándor: Kedvencünk a rózsásfejű törpepapagáj