A ​német páncélgránátos 6 csillagozás

Matthew Hughes – Chris Mann: A német páncélgránátos

A német páncélgránátos című könyv bemutatja a német páncélgránátosok különleges kiképzésének a folyamatát, és leírja, hogy harcoltak a páncélgránátosok a csatatereken a lengyelországi inváziótól a normandiai partraszállásig, és különösen a keleti fronton, hogyan változott meg feladatuk, és miképpen lettek rohamcsapatokból »tűzoltók« a háború folyamán az egyik válságos pontról a másikra haladva.

Eredeti cím: Fighting techniques of a Panzergrenadier

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 20. századi hadtörténet Hajja & Fiai

Hajja & Fiai, Debrecen, 2002
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639329517 · Fordította: Harman András

Hanging_Moss_9102 >!
Matthew Hughes – Chris Mann: A német páncélgránátos

Jó könyv ez, jól is van megírva. A páncélgránátos témakör a páncélos hadviselés egy fontos eleme, hiszen enélkül gyakorlatilag nem létezik páncélos hadviselés. Kiemelten tetszett, hogy egy átfogó képet ad az sdKfz 251-es féllánctalpas lövészpáncélosokról. Nagyon nagy húzás volt ez a jármű a németek részéről, csak ugye a szokásos: sosem volt belőle elég… Jó, hogy kiemeli a szerző páros, hogy a mai modern páncélos harcászat egyik „ősállata” ez a lövészpáncélos. Hiszen gyalogság nélkül nincs elfoglalt terület, viszont lövészpáncélos nélkül nem lehet a kellő időben kiaknázni a páncélosok sikerét.
Kiemelném még a képeket is: sok fényképet nem láttam eddig, talán pont ezért, mert a lövészpáncélosok maximum akkor szerepelnek a hadtörténeti kiadványokban, ha éppen egy Tigrist mutatnak, és talán a háttérben/mellette ott vannak…és jó minőségű, nagy méretű képekről van szó.
Sokadik könyvét olvastam már Chris Manntól, nagyon jó könyveket ír: kiemeltem ajánlom a Harckocsi hadviselést, szerintem a sorozat egyik legjobb nagy alakú könyve, de ő(k) írták a T-34-es és Panther harckocsikról szóló műveket is, ami a kiadónál szintén megjelent.