Egy ​dinasztia fénykora (Mediciek 2.) 13 csillagozás

Lorenzo il Magnifico
Matteo Strukul: Egy dinasztia fénykora

Az ​őrület és a halál napjai elmúltak. Senki nem tudja visszaadni az öccsét, ahogyan senki nem tudja eltörölni a borzalmat és az öldöklést, amit az emberei véghez vittek húsvét után. Tudta, hogy sok bűne van, de azt is megtanulta, hogy a hatalom és a felelősség túlélésének egyetlen módja az, ha jót tesz.

A Medici család legdicsőségesebb korszaka Lorenzo il Magnifico, a Nagyszerű Lorenzo (1449–1492) idejére esett. 1469, Firenze: Lorenzo de Medici és Clarice Orsini esküvőjét ünnepli a város, a dúsgazdag bankár a római arisztokrata család lányát veszi feleségül. A házasság, amit Lorenzo édesanyja hozott össze, megerősíti a Mediciek politikai helyzetét, és növeli társadalmi presztízsét. Lorenzo életének szerelme azonban Lucrezia Donati, az izgalmas, különleges nő, akivel titokban továbbra is találkozik. Lorenzo, a keménykezű városvezető a művészetek nagy tisztelője és támogatója, meghívja a fiatal Leonardo da Vincit Firenzébe, hogy a polihisztor művész készítsen számára háborús… (tovább)

Eredeti cím: I Medici: Un uomo al potere

Eredeti megjelenés éve: 2016

GABO, Budapest, 2021
376 oldal · ISBN: 9789635661725 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter
GABO, Budapest, 2021
376 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635661589 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter

rosemary_goth P>!
Matteo Strukul: Egy dinasztia fénykora

Azt kell mondanom, hogy a sorozat kezdő kötetéhez képest kifejezetten jobb volt ez a rész, de ettől függetlenül messze elmarad attól a szinttől, amit egy jó történelmi regénytől elvárna az ember.
Továbbra is kevés volt mind a mese, mind a történetátadás része.
A két főszereplő, Lorenzo di Medici és Leonardo da Vinci már kézzelfoghatóbbá váltak, ténylegesen kaptak személyiséget, mint ahogyan a mellékszereplők is azért kezdtek hús-vér alakot ölteni.

Önmagában is olvasható a regény, semmiféle párhuzam nem húzható az első és e rész között azon kívül, hogy ez is a Medici család történetével foglalkozik.
A szerző könyvvégi jegyzeteiben említett képek itt már nyomokban fellelhetők, pár dolog azonosítható.
Viszont továbbra is haragszom, hogy nem egy alapos és részletes Medici-történelmet kaptam, de rájöttem, hogy Strukul könyveivel ezt az elvárásomat el kell engednem. Ő nem az a történelmi regény szerző, aki az én szájízemnek megfelelő regényeket produkál. A szerző csak a történelem egy tíz éves időszakát próbálja feldolgozni, sokszor nem mélyebben, mint egy wikipediás szócikk, és ennyi. Nem kell tőle többet várni.
Mivel a polcomon van a harmadik kötet is, így már azon is túl vagyok, de az tuti, hogy Strukultól legközelebb maximum e-könyvet olvasok.

ReBecca27 P>!
Matteo Strukul: Egy dinasztia fénykora

Nekem az előző rész jobban tetszett, kicsit lehetett volna benne több. De ennek ellenére érdekes volt a Lorenzo – da Vinci szál.

Mediciek sorozat · Összehasonlítás