A ​maffiózók nagykönyve 1. – Tony Soprano titkai 0 csillagozás

Matt Zoller Seitz – Alan Sepinwall: A maffiózók nagykönyve 1. – Tony Soprano titkai

1999. ​január 10-én egy gengszter, Tony Soprano lépett be egy pszichiáter rendelőjébe, és ezzel nem csak minden idők egyik legnépszerűbb TV sorozata indult az útjára, de egyben meg is változtatta a televíziózás történetét.
A Maffiózók lerombolta mindazokat az előítéleteket, melyek meghatározták hogy milyen történeteket is mutathatnak be a médiában.
A Maffiózók volt az előhírnöke a tévézés jelenlegi korszakának, és olyan különlegesen népszerű és színvonalas alkotások számára kövezte ki az utat, mint a Mad Men, a Drót, a Totál szívás és a Trónok harca.
Alan Sepinwall és Matt Zoller Seitz,Tony Soprano szülővárosának a lapjában, a New Jersey-i The Star Ledger-ben az elsők között írtak a sorozatról,még mielőtt kult sorozattá, és kulturális jelenséggé vált volna.
A műsor bemutatásának 20-ik évfordulóját Sepinwall és Seitz azzal ünnepelték, hogy ismét összeálltak, és megteremtették a A maffiózók nagykönyvét , vagyis az összes epizód rövid összegzésének, velük… (tovább)

Művelt Nép, Budapest, 2021