A ​sötét bábok királynője 8 csillagozás

A szex és az emberi természet evolúciója
Matt Ridley: A sötét bábok királynője

Miért éppen a szex? A pitypangok nem csinálják; a levéltetvek sem csinálják; a parányi édesvízi araszoló kerekesférgek pedig egyáltalán nem csinálják, mivel a faj egyedei között nincsenek hímek. Az emberi lények azonban különneműek, és a két nem minden gond ellenére egymásra talál. Ez a lenyűgöző és pompás evolúcióelméleti olvasmány választ ad a kérdésre: a reprodukció több lehetséges formája közül miért éppen a szex, vagyis az ivaros szaporodás terjedt el az élővilágban? „Az állatok és a növények kifejlesztették a nemiséget, hogy elhárítsák az élősködők fertőzéseit. Most lássuk hova vezetett ez minket? A férfiak BMW-ket, hatalmat és pénzt akarnak, hogy párkapcsolatra léphessenek a nővel, aki szőke, fiatal és vékony derekú. Briliáns tanulmány a szex és az evolúció miértjeinek és hogyanjainak tudományos vitájáról.” – Independent

Eredeti megjelenés éve: 1993

Akkord, 2004
400 oldal · ISBN: 9639429341 · Fordította: Huszár Tamás

mmm>!
Matt Ridley: A sötét bábok királynője

Matt Ridley: A sötét bábok királynője A szex és az emberi természet evolúciója

Nagyon érdekes könyv de kicsit túl tudomànyos ahhoz hogy könnyen olvasható legyen. Sokszor ismétli meg ugyanazt, amire szükség is van mert néha nehezen érthező benne egy-egy gondolatmenet. Ennek ellenére rengeteg elmélet van benne és sok benne a visszautalás korábbiakra, nekem ott néhányszor vissza kellett lapozom. Nem vennék mérget a benne leírtakra de vitaindítónak/gondolatébresztőnek nagyon jó.