Én ​és az emberek 227 csillagozás

Matt Haig: Én és az emberek

Andrew ​Martin megoldja a világ legbonyolultabb matematikai rejtélyét. Aztán eltűnik, és a közeli autósztrádán bukkan fel újra. Anyaszült meztelen, és barátságosan leköp minden arra haladót. Ám ez a férfi már nem Martin professzor, hanem egy idegen lény, aki a tudós alakját felvéve azért jött, hogy információkat gyűjtsön és megsemmisítse a képletet, amely veszélybe sodorhatná az univerzum jövőjét. A lény figyel, de nem ért semmit az emberekből. Miért hordanak ruhát, miért alapítanak családot, miért bámulják hétvégenként, ahogy huszonkét férfi kerget egy labdát? De a legfontosabb: mi az a furcsa érzés, amely összeköti az embereket, és amit úgy hívnak: szeretet?

Matt Haig könyve egyszerre humoros sci-fi és szívmelengető mű a világegyetem legnagyobb rejtélyéről, azaz rólunk, emberekről.

„Matt Haig briliáns módon mutatja meg, hogy mi a szerelem, és mit jelent embernek lenni. Nagyon régóta az egyik legjobb könyv, amit olvastam.” (S. J. Watson, a Mielőtt elalszom című… (tovább)

Matt Haig: The Humans

288 oldal · ISBN: 9789633576953 · Fordította: Bujdosó István
Alexandra, Pécs, 2015
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633576489 · Fordította: Bujdosó István

Matt Haig: Én és az emberek

Ennek a könyvnek nem a történet a lényege. Hanem az érzelmek, a rádöbbenés, hogy az emberek nem gonoszak, szeretnek, nevetnek, gondoskodnak, zenét hallgatnak, verseket, könyveket olvasnak, de ugyanakkor szomorkodnak, hibáznak, küzdenek, felelősséget vállalnak.

Matt Haig ironikus, fekete humora fantasztikus, a történet egyedi és különleges, mert mindamellett, hogy vicces és nagyon szórakoztató, elgondolkodtató, szívet melengető, és megható. Mindenkinek olvasnia kell ezt a könyvet.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2019/03/matt-haig-en-es-a…

gazibla IP>!
Matt Haig: Én és az emberek

EZ A KÖNYV MEGVÁLTOZTATOTT! Nem is írok mást róla. Olvassátok!

cicus61 P>!
Matt Haig: Én és az emberek

Hát nekem a Ha megáll az idő könyve jobban tetszett. Igen, volt jópofa részek is, néha nevettem is rajta. Tetszett, ahogy egy földönkívüli átéli az emberi érzéseket és azt, hogy azért vannak olyan emberek szerencsére szép számmal, akik nem teszik tönkre a Földet és nemcsak a pénz számít nekik. Az emberi kapcsolatok, ahogy átélte Andrew hasonmás, érdekes volt és hogy azt gondolta, hogy azért még van mit becsülni az emberi fajban, nem vagyunk még halálra ítéltek :)

Linszyy P>!
Matt Haig: Én és az emberek

Ezzel a történettel most nagyon mellényúltam. Pedig többen megköszönték már nekem, hogy ajánlottam, mert nagyon tetszett nekik, így gondoltam elolvasom végre, ha már azt hiszik, hogy enyém az érdem. :D
Viszont nekem ez nem igazán tetszett. Matt Haiget nagyon szeretem, a stílus itt is jó volt, de a könyv első fele nagyon bosszantott, mert nem érdekelt. A matek soha nem állt hozzám közel, és ennyit olvasni a Riemann-sejtésről (bár tanultam belőle) nekem nagyon fárasztó volt. Igazából nem tetszett az űrlényes rész és nem tetszett a matekprofesszor oldala sem.
A második fele viszont sokkal jobb volt. A könyv szerkezete miatt nagyon könnyen olvasható, és miután az idegen lény is kezd emberivé válni, sokkal élvezhetőbb a történet. Tudom, hogy sokan azért szeretik ezt a könyvet, mert idegen nézőpontból sok okosságot fogalmaz meg az emberiségről. Ez így is van, a végén a lista nagyon jó volt, de sokszor azt éreztem, hogy nagyon oda akar mondani ezzel a könyvvel az író.
Ez a kötet vagy nagyon fog tetszeni neked vagy nagyon nem, de egy próbát megér, a mondanivalója értékes.

mezei P>!
Matt Haig: Én és az emberek

„Szívmelengető, vicces regény a világegyetem legnagyobb rejtélyéről, rólunk, emberekről.”

Ez a mondat áll a borítón, és ennél jobban én sem tudnám összefoglalni a könyvet.

Furcsa, és vicces volt olvasni arról, hogy hogyan lát(hat)nak minket, embereket az idegenek. Matt Haig érdekes meglátásai, ironikus stílusa rögtön magával ragadott. És bár a könyv tényleg az emberekről szól – úgy általában –, ennél jóval többet kapunk. Hiszen nemcsak emberek vagyunk, hanem házastársak is: feleségek vagy férjek. Szülők, kamasz gyerekek. Munkatársak, barátok. Vagy akár gazdik. Az emberi lét egy-egy szelete. Számomra talán a legmeghatóbb, legfontosabb részek Gulliver és az „apa” közötti jelenetek voltak. A vége meglehetősen szentimentálisra sikeredett, mindezek ellenére egy nagyon szerethető, elgondolkodtató könyv. Olyannyira, hogy én személy szerint még mindig rágódok azon, hogy „Andrew Martin professzor” a jó döntést hozta-e. És hogy én hogyan döntenék.

5 azért mert:
– minden számomra értékes és fontos benne van
– magával ragadó és izgalmas
– így van jól kigondolva, megírva
– kell, hogy magad előtt tartsd a témát
– élveztem minden egyes oldalát.

gyuszi64>!
Matt Haig: Én és az emberek

2023/23, könyvtár, 63/205 eddigi értékelés ($ 307)

A regény a szeretetről szól, vagy talán annak hiányáról? Egy földönkívüli szemével tart tükröt elénk, emberek elé; és bár a csomagolás humoros, ez nem tudja elrejteni az életünket végigkísérő, józan fejjel tényleg alig érthető (kimondva/leírva alkalmanként groteszk) ellentmondásokat.
Mint ahogy az sem marad rejtve, hogy a könyv humora néha iróniába csap át.

Update: A regényt 2014-ben Edgar Award díjra jelölték (az év legjobb krimije), a legjobb regény kategóriában. Nem semmi…

Ėva71>!
Matt Haig: Én és az emberek

Sci-fit “kellett” olvasnom, hát ez a műfaj nekem feladja a leckét. Elég sokáig keresgéltem mire eldöntöttem ezzel próbálkozom meg. Nagyon jó döntés volt. Nekem ez tetszett, humoros volt, mély volt. És igazából arról szólt milyenek is vagyunk mi emberek egy földönkívüli szemével. Furcsa azt látni mennyire szervezetlenek, következetlenek vagyunk egy idegen számára, aki aztán mégis hatása alá kerül, az az embert is irányító érzelmeknek. Szórakoztató, elgondolkodtató történet. Nálam az év sci-fije mellett az év humoros könyve díjat is megkapta.

kratas P>!
Matt Haig: Én és az emberek

Nekem megint hiányzott belőle valami (tudom, telhetetlen vagyok). De – és ezt az észrevételt az utószóban a szerző írásba is adja – úgy éreztem, hogy az író elsődleges célja nem a szórakoztatás, hanem aaaa… talán úgy fejezném ki magam, hogy a megerősítés. Annak a ténynek a megerősítése, hogy az emberiség még nem érett meg a pusztulásra, hiszen ameddig képesek vagyunk szeretni egymást, gondoskodunk másokról, örülünk minden napnak, amit megélünk és próbálunk boldogok lenni, addig van itt remény.
Ha ez volt az igazi cél, akkor lehetett volna kicsit ütősebb is. Több érzelem. Ha meg mégiscsak szórakoztatni szerette volna Mr. Haig az olvasóit, akkor meg több érzés. Kellett volna még egy 50-100 oldal, ahol a csetlő-botló földönkívüli kalandjait olvashatjuk. A Marslakó a mostohám c. filmnek ugyanez a mondanivalója így, aztán az csak egy könnyű kis limonádé, nem egy könyv :)

Vackor6 P>!
Matt Haig: Én és az emberek

Kicsit furcsa, de humoros és eszméletlen egy könyv! Mint mikor valami finom ételt lapátolsz be, jóformán rágás nélkül, majd hirtelen olyan ízt fedezel fel a falatban, ami annyira finom, hogy sokáig rágod-ízlelgeted. Szóval emeld ki a könyvből, ami Neked szól vagy csak egyszerűen dőlj hátra és élvezd a saját magunkról készült videót.
Nagyon szerethető… amolyan könyvespolcon-maradós…

Bea_Könyvutca P>!

Ne akarj tökéletes lenni! Csak a hibák viszik előre az evolúciót és az életet.

Vackor6 P>!

A szeretet az, hogy segítünk a másiknak a túlélésben.
És segítünk megfeledkezni a dolgok értelméről. Hogy ne keresgéljen tovább, hanem kezdjen el élni. A szeretet lényege, hogy fogjuk a másik kezét, akivel törődünk, és a jelenben élünk. A múlt és a jövő csak mítosz. Nem valóság. A múlt nem más, mint a már elhalt jelen, a jövő pedig soha nem is létezett, ugyanis mire odaértünk hozzá, jelen lett belőle. Csak a jelen számít, az örökké változó, nyughatatlan jelen, amely oly könnyen elillan. Csak akkor ragadhatjuk meg, ha képesek vagyunk elengedni.
Hát én elengedtem.

222. oldal - Az elengedés művészete (Alexandra, 2015)

Bea_Könyvutca P>!

A reggelek voltak igazán nehezek számomra. Ez tényleg kemény dió a Földön. Az ember ugyanis reggel, amikor fel kell kelni, álmosabb, mint amikor lefeküdt aludni.

Bea_Könyvutca P>!

Ha valaki őrült, az emberek rendszerint nem szeretik. Kivéve, ha az illető jól tud festeni, de ez esetben is csak halála után kedvelik meg.

Chöpp >!

Az elméd is egy galaxis. Több benne a sötétség, mint a fény. De a fénytől értékes.

Kapcsolódó szócikkek: elme
Chöpp >!

A civilizációval együtt fejlődik a közöny. Ez egy betegség. Ellenszere a művészet. És a szeretet.

Kapcsolódó szócikkek: közöny · művészet
Chöpp>!

A másokkal való törődés tesz emberré. Törődj többet másokkal, légy emberebb ember!

Kapcsolódó szócikkek: törődés