Biblioteca ​de la Miezul Nopții 2 csillagozás

Matt Haig: Biblioteca de la Miezul Nopții

O ​singură bibliotecă. O infinitate de vieți. Care e cea mai bună?

Undeva, la marginea universului, există o bibliotecă infinită de cărți, iar fiecare poveste din ele provine dintr-o altă realitate. Una spune povestea vieții tale așa cum e, alta spune povestea vieții tale așa cum ar fi fost dacă ai fi luat altă decizie într-un anumit moment. Toți ne întrebăm mereu cum ar fi putut să fie viețile noastre. Dar dacă am găsi răspunsul într-o bibliotecă?

Atunci când Nora ajunge în această bibliotecă, are șansa să îndrepte lucrurile – o viață plină de durere și de regrete. Are ocazia să facă totul altfel și să-și dea seama cum ar putea avea viața perfectă. Dar lucrurile nu sunt tocmai cum și le imaginează ea… Curând, alegerile pe care le face o pun într-un pericol iminent.

Înainte să expire timpul, trebuie să răspundă la o singură întrebare: care e cea mai bună cale de a-ți trăi viața?

„Matt Haig e unul dintre cei mai imaginativi scriitori ai epocii… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Nemira, Bukarest, 2020
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786064309426 · Fordította: Cristina Nan

Edina_Palotas_Dascal>!
Matt Haig: Biblioteca de la Miezul Nopții

Sajnos nem éreztem azt a hatalmas lelki segítséget amiről mindenki mesél a könyvvel kapcsolatban. Hogy ez egy depresszióból kirángatna valakit? Sajnos kétlem.
Az író gyermekirodalmi művei megnevettettek, ezzel kapcsolatban nem tudok döntőre jutni, hogy nagyon rossz műfajilag, vagy csak elmegy.
Az alap történet nagyon tetszik, de a fülszöveg elmond mindent a könyvről. Sajnos elég azt elolvasni, úgyis csak annyi.