Tanulj ​meg élni! 13 csillagozás

Mats Billmark – Susan Billmark: Tanulj meg élni!

Sokszor ​észre sem vesszük, hogy megállás nélkül gondolkodunk. A kis hang a fejünkben megjegyzéseket tesz, eltöpreng, ítélkezik, összehasonlítgat, elégedetlenkedik és így tovább. Ezek a gondolatok stresszt, alacsony önbecsülést, boldogtalanságot és csalódást eredményezhetnek.
Az értelmünk és a gondolataink emberként a legnagyobb érdemünk, de ha a zaj a fejünkben átveszi az irányítást, és emiatt nem tudjuk élvezni a pillanatot, akkor a gondolatok teherré válnak. Valódi örömöt csak a jelenben tapasztalhatunk meg, hiszen a jelenben élünk – csak nagyon ritkán figyelünk oda rá. Lehetetlenné teszi a folyamatos fecsegés a fejünkben.
Mats és Susan Billmarks inspiráló művéből megtudhatjuk, hogyan emelkedjünk felül a hétköznapok stresszhelyzetein, szorongásain és félelmein. Saját tapasztalataikat megosztva magyarázzák el, miért fontos, hogy a jelenben éljünk ahhoz, hogy életünk nyugodtabb, boldogabb és harmonikusabb legyen, hogy párkapcsolataink optimálisan működjenek.
(tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2021
Bioenergetic, Budapest, 2017

Málnika P>!
Mats Billmark – Susan Billmark: Tanulj meg élni!

Könnyen emészthető önsegítő könyv, amely lényegében a megszokott frázisokon alapul, de a személyes példák és a jó idézetek mégis érdekessé teszik. A házaspár maga is megküzdött démonjaival, és saját tapasztalataikat osztják meg Tanulj meg élni! című kiadványukban.

Mats Billmark – Susan Billmark: Tanulj meg élni!

Gyorsan lehet vele haladni, könnyen érthető, egyszerűen magyaráz, ugyanakkor nem sok újat adott számomra – de ha nem vagy túl már több önsegítő könyvön, valószínüleg másképp fogsz tekinteni rá.

Garbai_Ildikó P>!
Mats Billmark – Susan Billmark: Tanulj meg élni!

Érthető nyelven íródott de mire én olvastam újat nem mondott csak megerősített. Jó könyv kezdőknek.

Chi>!

Te is úgy találod, hogy a napok, hónapok és évek túl gyorsan szállnak? Csak egyféleképpen tudjuk lelassítani az időt – ha tudatosabban élünk a jelenben!

_Katie_ P>!

Ha a gyereket kritizálják, megtanul ítélkezni.
Ha a gyereket megverik, megtanul harcolni.
Ha a gyereket kigúnyolják, megtanul szégyenlősnek lenni.
Ha a gyerekkel ironizálnak, megtanulja bűnösnek érezni magát.
DE
Ha a gyereket bátorítják, megtanul magabiztos lenni.
Ha a gyereket tolerálják, megtanul türelmesnek lenni.
Ha a gyereket elismerik, megtanulja, hogy értékelje a dolgokat.
Ha a gyereket méltányosan kezelik, megtanulja, hogyan legyen igazságos.
Ha a gyereket barátságosan kezelik, megtanulja, hogyan legyen kedves.
Ha a gyerek biztonságban érzi magát, megtanul bízni.
Ha a gyereket szeretik és megölelik, megtanulja érezni a világ szeretetét.

_Katie_ P>!

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent, az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és aztán úgy hal meg, hogy sohasem élt igazán.

sassenach>!

Amikor hagyjuk, hogy az aggódás és a szorongás átvegye az irányítást, akkor minden apró tettünket megkérdőjelezzük. Az élet ahelyett, hogy izgalmas kaland lenne, próbák folyamatos sorozatává válik. […] A szorongók gyakran tapasztalják az alábbiakat :
ijesztő, kontrollálhatatlan gondolatok
pánik
izomgörcsök
értéktelenség- érzet

_Katie_ P>!

A gyerekeknek és a felnőtteknek gyakran kell hallaniuk, hogy:
Szeretlek.
Büszke vagyok rád.
Figyelek rád.
Ez a te felelősséged.
Minden megvan benned, ami kell.
Megbocsátok neked.
Sajnálom!

_Katie_ P>!

„Ahelyett, hogy arra gondolsz, mennyi mindened nincsen, gondolj arra, mennyi mindened van!”
MAHATMA GANDHI

sassenach>!

A szorongás gyakran pozitív vonásokra és képességekre utal. Valószínűleg okosabb vagy az átlagnál, rendkívüli kreativitás és élénk képzelőerő jellemez.

_Katie_ P>!

„Élvezd az élet apró dolgait! Egy nap talán majd visszanézel és rájössz, hogy ezek az apró dolgok nem is voltak olyan kicsik.”
ISMERETLEN