A ​nyilaskereszt árnyéka 2 csillagozás

A magyarországi nemzetiszocializmus elmélete és gyakorlata
Máthé Áron: A nyilaskereszt árnyéka

Suttogók, Fekete Front, Pártrend- és Pártvédelmi Osztag, Eszmevédelmi Csoport – vajon milyen módszerekkel készültek a hatalom átvételére a nyilasok? Mit jelentett az, hogy „marxi bölcselet mellett valami kielégítetlen hiányérzet maradt”, ahogyan egyik vezető ideológusuk mondta? Kik voltak a „nemzetiszocializmus apostolai”? A kötet tanulmányai a nyilasok marxista gyökerei, misztikus rajongása és mániás összeesküvési kényszerük mellett bemutatják azt is, hogy a főváros egyik belső kerületében mit jelentett a megvalósult nyilas uralom – és azt is, hogy később milyen kétes körülmények között szerveződtek meg a népbíróságok, a nyilasokat mintegy ürügyként használva fel.

Attraktor, Máriabesnyő, 2019

Mortii>!
Máthé Áron: A nyilaskereszt árnyéka

Máthé Áron: A nyilaskereszt árnyéka A magyarországi nemzetiszocializmus elmélete és gyakorlata

Előszöris, Attraktor kiadóhoz híven rengeteg tipo hiba volt, ami kicsit zavaró.
A tartalomról: A cím alapján kicsit másra számítottam. Igzából a kezdés jó volt, az ideológia felépítéséről szólt, hogy mennyire támaszkodik a szocialista alapokra, gyakorlatilag végig ilyen felépítést vártam volna. Szervezeti felépítésről, tevékenységekről, a hatalomra jutásról és a bukásról szerettem volna tájékozódni a továbbiakban, viszont ezek elég csapongóan, beágyazva történetekbe, események leírásában jelentek meg!
A tanulmány előnye, hogy rengeteg forrásanyag elérhetőségét közli, így a kor behatóbb tanulmányozához rengeteg támaszt ad.
Összességében egy alap ismertető kötetnek jó a nyilas rendszerről, a fent említett -szerintem- hibája ellenére is! Emellett kedvet adott a szerző más, a témában megjelent köteteinek olvasásához is!