A ​Camino maga az Élet 8 csillagozás

Máté-Horváth Nóra: A Camino maga az Élet

Ez ​nem egy szokásos könyv a Caminóról.
Nemcsak azért, mert a történet a klasszikus útvonal helyett az óceán parti északi utat követve halad Santiago de Compostela felé. Műfajilag is más: nem útinapló, nem zarándokkalauz, és nem élménybeszámoló… talán még csak nem is teljesen a Caminóról szól – arról már sokan írtak jobb, rosszabb, szentimentálisabb és tárgyilagosabb könyvet is.
Ez a könyv ott kezdődik, ahol a többi véget ér: a tanulságoknál.

Nem az út élményein keresztül mutatja be a következtetéseket, hanem a fejezetcímekben megjelenő következtetéseken keresztül mutatja be az utat. Nem a caminós mindennapokról szól, hanem mindarról, amit az út adni tud, és arról, ahogyan adja. Szól az életről, döntésekről, vándorlásról és halálról. Szól az orvosi létről és annak átrajzolásáról. Szól örömről, ragyogásról és bánatról. Szól találkozásokról és búcsúkról, barátokról és magányról, és végül: szól a szerző belső átalakulásáról.

A fejezetek nemcsak a… (tovább)

Magánkiadás, Budapest, 2019

Péter_Bodacz>!
Máté-Horváth Nóra: A Camino maga az Élet

A könyv elolvasása után (közben) elkezded nézni a túracuccokat (ha még nincsenek) és a repjegyeket :)

Máté-Horváth Nóra: A Camino maga az Élet

Különleges olvasmány volt számomra ez a könyv. Kevés eseményleírást tartalmaz, mégis végig fenntartotta a figyelmem. Szinte ott voltam én is az úton, és kedvem lett volna bekapcsolódni a beszélgetésekbe. Nagyon jó volt a fejezetekkel párhuzamosan követni az író oldalát, ahol láthatjuk a helyszíneket és a legfontosabb szereplőket is. Olyan témákat boncolgat, mint az empátia, emberi értékek és kapcsolatok, ítélkezés, tervezés, kiégés, magány, szabadság. Nagyon szépen megfogalmazott gondolataival lelkileg sokat adott nekem ez az útinapló.

Katiötletek>!
Máté-Horváth Nóra: A Camino maga az Élet

A Camino engem is hív, de még nem vágtam bele. Nóra könyvével olyan, mintha én is vele volnék azon az úton!

Tamás_Horváth_10>!
Máté-Horváth Nóra: A Camino maga az Élet

A regény egy nagyon intelligens zarándok, nagyon hiteles és nagyon emberi története, amely biztosan elgondolkodtató és egyben szórakoztató olvasmány lesz mindenkinek, akit érdekel a zarándoklattal, útkereséssel kapcsolatos téma.
Magvas gondolatokat vezet le az út eseményein keresztül, miközben szórakoztatóan változatos stíluseszkökkel teszi olvasva is átélhetővé a cselekményt.
Az írónő honlapját a könyv mellé téve fényképes élménybeszámoló teszi még intenzívebbé a regény adta élményt.

Balázs_Herczeg_2>!
Máté-Horváth Nóra: A Camino maga az Élet

Mindenkinek javaslom aki úton van -s persze mindenki "út"on van és- vagy olvasás közben úton lesz. Arról, hogy miért a történet a fontos, hogy miért érdemes figyelni és tisztelni a gyengén-, erősen-, hosszan- vagy csak egy-egy pillanatra egymásba fonódó kapcsolati szálainkra és hogy miért fontos odafigyelni arra ami körülöttünk van kint, s ami bent.

Remka>!

Minden egyes nap hajnalán, amikor az előző esti mosástól még kissé nyirkos ruháimat magamra vettem, ugyanazt a tanulságot fogalmaztam meg magamnak: a luxus, amiben itthon élek, amiben oly sokan élünk, nem alapfeltétele a boldogságomnak. Valahányszor nekiindultam reggelenként az utamnak az elnyűtt ruháimban, hátamon a frissen összecsomagolt hátizsákommal, boldog és izgatott voltam az előttem álló nap kalandjait várva.

Remka>!

Azt hiszem, minden magány legrosszabb formája a társas magány; amikor fizikailag ugyan van mellette valaki, akihez szólhatnál, de nem tudsz vagy talán nem is akarsz hozzá csatlakozni.

Remka>!

„Néha csak hagyni kell, hogy a dolgok történjenek”. ….. Akárhogy is, este, visszatérvén a koszos, fülledt hálótermünkbe, a zseblámpám fényénél az alábbi tanulságot írtam fel a kis kék jegyzetfüzetkémbe: Tudok tervezni és újratervezni, de meg kell tanulnom néha nem tervezni.

Remka>!

Utoljára talán gyerekkorom homályába vesző, békés napjainak emlékei közt akadtak hasonló élményeim arról, hogy a távolról érkező vendégek idegenajkú gyermekeivel épp olyan elmélyülten tudtam játszani, mint Robivan, a szomszéd magyar kisfiúval. Akkoriban valahogy nem tűnt fel, hogy hiányzik a közös nyelv, mint a kommunikációnak egy, a felnőttek által nélkülözhetetlennek ítélt eszköze, nekünk legalábbis biztosan nem hiányzott: értettük egymást.

Remka>!

Ahogy ott álltam, bokáig a hideg vízben, azon gondolkoztam, hogy a minket olykor tehetetlenné bénító akadályok sokszor valójában bennünk vannak. Hogy sok minden, amit szilárd ellenérvnek hiszünk valami vágyott céllal szemben, valójában kifogás, agyunk furcsa játéka csupán, tiltakozás az ismeretlen és a tervezhetetlen ellen. Hogy az úgynevezett épelméjűségünk néha a legnagyobb korlátunk.