Vidám ​Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai (Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai 1.) 9 csillagozás

Agykontrollos mesék és versek kicsi, közepes és nagyobbacska gyerekeknek
Máté Gizella: Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai

A nyuszitestvérpár életének lebilincselően érdekes és tanulságos története finoman nevel a pozitív gondolkodásra, tehát a megoldáscentrikus hozzáállásra. Óvodás és kisiskolás gyerekeknek egyaránt ajánlott.

Agykontroll, Budapest, 1998

zadunajszkiandrea>!
Máté Gizella: Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai

Máté Gizella: Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai Agykontrollos mesék és versek kicsi, közepes és nagyobbacska gyerekeknek

Sziasztok. Én egy még nem egészen négy évessel olvasom most. Nagyon szeretjük. A karakterek egyszerűek, az események elég változatosak ahhoz, hogy várjuk a következő alvásidőt. A pozitív gondolkozás előnyei egyértelműen ki vannak emelve. Hasznosnak találom. Csak ajánlani tudom.

szmelus P>!
Máté Gizella: Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai

TAPSI-RELAX címen CD is kapható.
CD óvodásoknak és kisiskolásoknak szól! Dr. Kígyós Éva gyerekpszichológus és agykontrolloktató műve, amelyről egy mesébe szőtt lazító gyakorlat, a Nagy titok című mese és a Jóéjszakát Vidám Tapsi! című altatómese hallható.

Papírtigris>!
Máté Gizella: Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai

Kicsit túl „direkt”, és a rajzok számomra nem túl bájosak, de nyilván a mondanivaló fontos.

lakri70>!
Máté Gizella: Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai

Legnagyobb gyermekemet, aki sokszor volt pesszimista, ezzel a könyvvel próbáltam optimista gondolkozásra nevelni. A két legkisebb is nagyon szerette történetüket, bár a történetek olykor hosszúak és a legkisebbek megunhatják.

Andrea_Zadunajszki>!

Sziasztok.
Négy évesnek olvastam, hogy megértse, a világ sokszor olyannak látszik, amilyennek látni akarjuk. Ezek a történetek megtanítanak, hogyan legyünk optimisták, és örüljünk az apró dolgoknak is, ami a boldog élet alapköve, és arran ,hogy a világ akkor ellenséges hely, ha én szúrok először. Ez az útravaló egy gyerek számára szerintem elengedhetetlen, még ha később rá is jön, hogy nem mindig egészen így működnek a dolgok. Egy kedves, odaforduló alapszemléletet épít, amire egy gyermeknek szüksége van (főként mostanság). Nekem is sokat adott. Köszönöm.

ftamas>!
Máté Gizella: Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai

Az eleje még elment, de összességében nem nagy szám. Annyira bele akarta vinni a mondanivalót, hogy sablonossá és unalmassá vált. A kicsiknek ritkán van kép, (amely képek ráadásul elég egyszerűek) így nem köti le őket. A nagyobbaknak meg igencsak unalmas lehet. Én szenvedtem a végére.

Vidám Tapsi és Mérges Tapsi kalandjai sorozat · Összehasonlítás