Ötlettől ​a megvalósításig 2 csillagozás

Máté Brigitta: Ötlettől a megvalósításig

NŐ, ​ANYA, HÁZTARTÁSBELI, VÁLLALKOZÓ, BARÁT, ELLENSÉG, HAVER, TESTVÉR.
Ez csak pár szerep azok közül, amelyeket minden nap élek. Hogyan valósul meg mindez egyszerre? És mi történik, ha beléd csap a mennykő, és megtalálod álmaid hivatását? A tettek mezejére lépsz, és…
…az álmaid elvesznek a mindennapokban. A rutin, az évek, a helyzetek,a mások véleménye, és a sztorid.
Sehol egy csipetnyi szenvedély és stragégia.
Tapasztalatból beszélek: jelenleg nyolc éves a kislányom, egyedül nevelem, voltam alkalmazott, és mondták rám, hogy értéktelen, aki nem képes semmire. Eldöntöttem, hogy másképp lesz, és elindultam az úton, de még hogy! Akkor döbbentem rá, mennyire sokan lehetnek ugyanígy…
A könyvvel a saját eszköztáram, és a megvalósítás kulcsát adom át neked, hogy használd és változtass, és hozd létre magadnak minden idők legjobb vállalkozását!
Ehhez kellesz Te, a szakértelmed, a motivációd, és a kitartásod. E mellett egy jó stratégia marketinggel… (tovább)

ABC, Jászapáti, 2018

Chi>!
Máté Brigitta: Ötlettől a megvalósításig

Máté Brigitta: Ötlettől a megvalósításig Élet és vállalkozás fokról-fokra, inspiráló történetekkel, és általad is beépíthető gyakorlatokkal

Hasznos és informatív könyv tele tanáccsal, megoldással, inspirációval.

Ani8825>!

Az őszinteség adja meg mindennek az alapját.

Ani8825>!

Az élet, olykor úgy viselkedik, mint egy nagy kártyacsomag, sosem tudod, milyen lapot húzol aznapra, vagy, hogy csak egyet adnak – e odafentről. Mindig tervezni, és újratervezni szükséges, hogy aztán olykor félredobj mindent, és valami kiemelkedőt alkoss. Bátraké a szerencse, és akár a siker is.

Szelén>!

Eljöttem Ceglédről, és Budapesten tanultam tovább, friss sebekkel a szívemben, de előre akartam lépni, nem tudtam még, mi lesz az utam, csak, hogy muszáj változtatnom. Ez a túlélésre való hajlam azt hiszem, ösztönös, de néha nem tudom, hogy látok ki a gondok mögül. Sokáig nem is tettem. Ha pedig Pest, akkor jöhetett a Diákhitel, amit a mai napig fizetek, persze nem a könnyített verzióban.

Szelén>!

Ehhez társult egy csodás leányzó, Emma megszületése, akit egyedül nevelek, és anno, 2010-ben anyaotthonban kezdtünk, nemes egyszerűséggel, mert nem volt pénzünk, és nem volt hova menni. Saját lakás? Ugyan már.

Szelén>!

Hát ez az én sztorim. Tudod miért írtam le? Mert mindenki viszi magával a sajátját. Ezek közül nagyon sok mindent nem én választottam, hanem kaptam a családomtól, a barátaimtól, örököltem, vagy felelőtlenül döntöttem, lásd Diákhitel.

Szelén>!

Mielőtt nekiállnál szidni, sajnálni bárkit vagy bármit, kérlek, ne tedd. Itt sokkal fontosabb téma került terítékre, méghozzá az, hogy téged ki, mi és hogyan befolyásol,

Nagyon sokáig hittem a saját kudarcaimban, a szenvedéseimben. Nem tudom megváltoztatni azokat, amik megtörténtek, de a hibáztatással, vagy felelős keresésével nem nagyon jutnék előre. Sokat dolgoztam ezen, és ebben nekem az életvezetési tanfolyam segített. Meg kellett ismernem magam. A felnőtt Brigit. Az anyát, a nőt, a barátot, a szakértőt. Meg kellett tanulnom kikapcsolódni, elengedni a hajszát, és apránként még valamit: megvalósítani önmagam. Ez pdeig itt kezdődött, ezért is írtam a fülszövegben is, hogy az elmúlt négy évről fogok neked írni.

Szelén>!

Ideje megtanulnod letenni terheid, és kilépni az árnyékból. Sikerül! Amikor ezeket a sorokat olvasod, akkor egy olyan könyvet tartasz a kezedben, amiről közel húsz éve álmodoztam, most pedig pár hét alatt nekiültem, és megcsináltam. Mert már nem más foglalkoztat, sőt, még az sem, hogy nem vagyok képes semmire (ilyet is kaptam), hanem az, hogy megcsinálom, lesz, ami lesz.

Szelén>!

Ha csak neked segít elindulni ezen az úton a következő lépcsőfokra, akkor örülök, hogy megtettem, ls megírtam ezt a könyvet. Bármilyen életed is volt eddig, bármi is befolyásol, és bárki is mondjon bármit, te döntsd el, hogy előrelépsz, és megcsinálod. Változtass, tervezz újra, gondold át, legyél szakértől, hiteles, és szívvel-lélekkel tegyél. Csináld, amit szeretsz!

Amikor jön hozzám egy reményteli vállalkozó stratégiai, marketing vagy éppen kommunikációs tanácsadásra, mindig azzal szembesülök, hogy kiemelten fontos az egyén énképének megvizsgálása, és támogatása. A célok, a tervek tömegei buknak el azon, hogy nincs meg a kellő kitartás, vagy épp rendszer, ugyanakkor még többen véreznek el a saját sztorijuk fenntartásában.

Szelén>!

Vegyük például a szorgalmat, mint tulajdonságot. Vannak, akik eleve bármibe fognak, és szeretnék megvalósítani, le tudnak ülni hozzá, és tenni, akármekkora erőfeszítést, időbefektetést igényel. Mi van akkor, ha te nem ilyen vagy? Le kell ülnöd, és kényszeríteni magad, hogy megcsináld. Ahogy haladsz előre, ahogy sikereket érsz el (nem feltétlen anyagilag, hanem már a feladatok teljesítésében akár), egyre jobban, egyre könnyebben állsz a tennivalóknak. Vagyis ez olyan, ami talán nincs meg benned, de meg tudod tanulni.

Ez jó, de. Itt szoktak elkezdődni a sztorik, és a „neked könnyű” kezdettel ellátott mondatok. Nem az, és erről már olvashattál, de mivel tudom, hogy vannak időszakok, amikor nagyjából mindegy, ki mit mond, akkor sem úgy van, ezért beszéljünk erről is.

Mert van, amikor valami egészen másra van szükség. Saját magamon is tapasztaltam, hogy ez olykor kevés. Hiába ismerjük értékeinket, erősségeinket, néha… Néha egészen egyszerűen lefagyunk. Kimerülünk, kiégünk, vagy csak elveszítjük kezdeti lelkesedésünket.

Számtalanszor gondolkodunk, hogyan tudnánk továbblépni, és újra örömmel fordulni akár magunkhoz, akár mindennapi tevékenységünkhöz.

TIPP

Ilyenkor érdemes megnézni például a Könyvkub című filmet, a barátnőiddel, és persze némi borral. De lehet ezt filmezés és alkohol nélkül is! Ketten és többen is, a lényeg, hogy támogató közösségben legyél, és érezd jól magad, kapcsolódj ki!

Aztán jöhetnek az ötletek!

Szelén>!

Ne kamuzz. Soha. Egyrészt, mert bárki, bármikor rájöhet, és bukáshoz vezethet, e mellett egy életre „elásod magad.” Ha hibázol is, valami félremegy, nem úgy sikerül, nem tudod teljesíteni, vállald fel.