Visszatérő ​végzet 28 csillagozás

Mason Murray: Visszatérő végzet Mason Murray: Visszatérő végzet

Russel ​Sheldonnak
pocsék napja van. Különleges képességei átokként ülnek rajta , ráadásul szakít vele a barátnője, majdnem részese lesz egy balesetnek, holtan találja a kolléganőjét és többször is megpróbálják eltenni láb alól. Nem bízhat senkiben, csak egy vadidegen lányban, akit azelőtt még sosem látott. Bár az események sodrásában lassan már semmiben sem lehet biztos.
Donelly hadnagy ugyanezen a reggelen úgy hiszi, egy rutinszerű nyomozást kell elkezdenie, ám hamar nyilvánvalóvá válik számára, hogy élete legkülönösebb ügyébe csöppent, amelynek megoldásában nem segít a sok éves tapasztalat és egyetlen tudományos módszer sem . Csak akkor érhet el sikert, ha félreteszi a józan eszét és elfogadja, hogy a világot olyan erők mozgatják, melyeknek létéről eddig fogalma sem volt.
A nyomok egy sok évvel ezelőtti fülledt nyári naphoz vezetnek, a Mississippi lápvidékére, amikor Bishop tiszteletes ördögűző szertartása tragikus eredménnyel zárult. A világra pedig… (tovább)

Mogul, 2017
Mogul, 2016

icu79 P
Mason Murray: Visszatérő végzet

Saját indíttatásból soha az életben kezembe nem vettem volna ezt a könyvet, mert sem a témája, sem a műfaja (ami szerintem nem is egyértelműen meghatározható: krimi? fantasy? thriller? ) nem az én világom. De mégis megtettem, mert a Borsodi Molyok legutóbbi találkozójára két helyi írótól lehetett olvasni valamit, így erre esett a választásom. Az még hab a tortán, hogy ismerem az írót személyesen, így kíváncsi is voltam az alkotására.
Tehát, mint mondottam, egyáltalán nem érdekelt a könyv, de ennek ellenére nagyon tetszett. Szerintem jól felépített, izgalmas és kétségkívül eredeti történettel, jól megformált szereplőkkel. Talán az olvasási tempómon nem látszik, de ettől függetlenül letehetetlen, folyamatosan fenntartja az érdeklődést. A végkifejlet egy kissé meglepett, és nem is értettem meg a lényeget 100 %-ban, ez köszönhető szerintem annak is, hogy nem szoktam ilyen tipusú könyveket olvasni, ennél én földhöz ragadtabb vagyok.
Köszönöm @Lyanna – nak, hogy kölcsönadta a könyvet.

petuka16
Mason Murray: Visszatérő végzet

A témaválasztás nagyon tetszett, eddig még nem nagyon találkoztam ilyesmivel. Szeretem ha valaki eredeti ötlettel áll elő. Először, ahogy gondolkodtam a címen, nem tudtam elképzelni, hogy mit kell érteni a „Visszatérő” alatt. (…)
Viszont összességében azt mondhatom, hogy jó könyv volt. Egyetlen hibája (szerintem), hogy a végén a jó és rossz összecsapása az kicsit rövid lett. Én egy kicsivel nagyobb horderejű összeütközésre számítottam, de se baj, a boldog befejezés kárpótol mindenért. Aki szereti az ilyesfajta sci-fi/fantasy-ket (nem tudom pontosan, hogy melyik kategóriába tartozik), azoknak bátran ajánlom. :)

Amilgade
Mason Murray: Visszatérő végzet

Ha összegezni szeretném az érzéseimet a regénnyel kapcsolatban elmondhatom, hogy egy igazán pörgős misztikus krimit olvashattam, amiben a főszereplő és a gyilkos szemein keresztül ismerhettem meg a történetet. Bár a miértekre nem mindig kaptam választ, ettől még élvezhető a könyv. Nem tudtam letenni a könyvet, olyannyira hogy kevesebb mint 1 nap alatt sikerült elolvasnom.

salidigger P
Mason Murray: Visszatérő végzet

Remek regény! A szerző ügyesen egyensúlyoz a krimi, horror és a természetfeletti thriller háromszögében. Szórakoztató olvasmány. Így kell felhelyezni magad a gyanútlan olvasó radarjára! :)

Annie04
Mason Murray: Visszatérő végzet

Pörgős akciósztori megbolondítva némi misztikummal, egy brutális gyilkossal, talpraesett főszereplőkkel.
A történet eleje ugrált az időben, de nem zavart, élvezhető volt, türelmesen vártam, mikor kapcsolódnak össze a szálak, de amikor kaptam egy ördögűzős jelenetet a múltból, kicsit megzavarodtam, mert nem tudtam, hogy konkrétan mi is történt: a kedves kisfiút megszállta az ördög/gonosz szellem vagy sem? Később sem kaptam minden kérdésemre választ, ami eléggé zavart, de szerencsére a jelenben történt események nagyja hozott némi pozitívumot. A pillangó-hatás történetbe építése zseniális húzás volt az írótól, azért jár a taps, ahogy a mozgalmas, akiciófilmbe illő jelenetekért is, de a szerelmi-szál szerintem kuszára sikeredett, nem is tetszett, és sajnos a regény végét is eléggé összecsapottnak éreztem.

Bányai_D_Ilona
Mason Murray: Visszatérő végzet

Bevallom, régen olvastam már krimit. Most is csak az írója, régi kollégám kedvéért fogtam bele, kíváncsi voltam, változott-e és mennyit a stílusa azóta, amikor – huszonsok éve… – hetente jelentkezett egy megyei hetilap hasábjain izgalmas mini-krimijeivel. Belekezdtem, és majdnem egy ültő helyemben olvastam végig. A misztikum és a bűnügyi regény olyan izgalmas keverékét kaptam, ami végig fenntartotta az érdeklődésemet.Szóval, jöhet a következő!

Szilvi3672 I
Mason Murray: Visszatérő végzet

Most egy kicsit el fogok térni a saját szokásaimtól, és szót ejtek a borítóról is. (Mert egyébként borító miatt még sosem vettem, illetve sosem tettem vissza a polcra könyvet, tehát számomra a csomagolás vásárlás szempontjából nem mérvadó.) Ez a borító telitalálat. Sötét, misztikus, borzongató. A könyv címe nem különben. Láttam egy másik borítóját is a könyvnek, nekem az is nagyon tetszett, lévén, a történet fő motívumai visszaköszöntek arról is.

Az indítás tökéletes. Nincs semmi fölösleges sallang, indul a történet, nem toporog, hanem azonnal az izgalmak közepébe csap. Az egész könyv ilyen, olvastatja magát, folyamatosan izgalomban tart.
Szerettem az apránként kifejtett múltbéli eseményeket, amik segítettek megérteni a jelenben történteket.
A karakterek jól fel voltak építve, tetszettek a személyiség alakításában szerepet játszó ok-okozati összefüggések. Azt nem mondom, hogy Ethan szimpatikus volt, de a szörnyűségek, amelyek gyerekként érték, kezdetben mindenképpen sajnálatot ébresztettek bennem. Azonban ez nem tartott sokáig, hiszen Sheldon, Donelly és Perkins múltja, jelene és cselekedetei hamar semmivé radírozták azt a leheletnyi sajnálatot.
Tetszett a misztikum és a tudomány, valamint a múlt és a jelen megjelenítése is.
Az események láncolata egyedi, mert volt itt ördögűzés; gyilkosságok; nyomozás; üldözés; akció; elvégzendő, kikerülhetetlen, sorsszerű feladat.
A jó és a rossz összecsapása – legalábbis a könyv végén – a jó győzelmével zárul, azonban marad némi bizonytalanság is a levegőben, hiszen biztosan mégsem tudhatjuk, hogy ez a fajta végzet visszatérhet-e még?

Kovács_Ági_3
Mason Murray: Visszatérő végzet

Nemrég fejeztem be. Nem is értem ,miért húztam-halasztottam. Nagyon jól megirt történet s a karakterek is jól meg lettek alkotva . Se több- se kevesebb. Pont annyi,amennyinek kell. Igazán pörgős volt sztori. Végig fenntartott,nem éreztem,hogy muszájból kell olvasni. Nagyon ajánlom mindenkinek ,aki oda vissza van a misztikum dolgokhoz. :).
Nem bánnám,ha szerző folytatná tovább ezt a témát. Sőt!
Russel és Laura története folytathatna :).
Nagyjából minden kérdésre a válasz az utolsó lapokon derül ki.
Köszönöm,hogy elolvashattam. Nagy élmény volt :).

Emilly_Palton I
Mason Murray: Visszatérő végzet

Először is, nem szokásom fülszöveget bemásolni, de ez annyira jó, annyira kifejezi az egész könyvet, hogy muszáj megosztanom veletek legalább az első két mondatot.

„Russel Sheldonnak pocsék napja van. Különleges képességei átokként ülnek rajta, ráadásul szakít vele a barátnője, majdnem részese lesz egy balesetnek, holtan találja a kolléganőjét és többször is megpróbálják eltenni láb alól.”

Fülszöveg:
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem ezzel a két mondatával megnyert ez a könyv. Persze nemcsak ennyiből áll a fülszöveg, de számomra ezután már nem volt releváns a többi.
Magától a szerzőtől szereztem be a könyvet, de ha például egy könyvesbolt polcáról emelem le, és kezdem el olvasni, akkor sem jutok tovább, mert már landol is a kosaramba. Aztán boldogan távozom a boltból.
Ehhez hozzátartozik az is, hogy mindig is szerettem a misztikus sztorikat, ahol valami rejtély van. Na meg az olyanokat, ahol a történet legelején minden összejön a főhősnek. Most itt minden egybe volt ahhoz, hogy első látásra beleszeressek.

Borító:
Jó, az igazság az, hogy ennek a műnek két változata van. Amikor az író megkérdezte, melyik kiadást szeretném, akkor rögtön tudtam, hogy az első lesz a nyerő. Legalábbis külcsín alapján nekem az sokkal jobban tetszett, mint az új. A másik variáció engem nagyon Joe Nesbora emlékeztetett, ami nem baj, mert ő is remek író, de akkor is ez a változat melengette meg pici szívem.

Történet:
Szóval, a fülszöveget letudtuk, a borítóról elmondtam a véleményem, akkor jöjjön maga a történet. A legeslegjobban a könyv eleje tetszett, ahogy a szerző indít. Most mondjátok meg nekem, mekkora pszichopatának kell lenni ahhoz, hogy saját kezűleg kinyírok valakit (teszem hozzá elég véres módon), és rá nemsokára kávét készítek, és beviszem neki? Kész, engem annál a résznél megvett a könyv. Imádtam!
Mit mondjak még, zenghetnék ódákat arról, hogy milyen szipi, szupi, hú de jó, és a többi. De nem teszem, mert akkor az olyan lenne, mintha túloznék. Pedig nem. Két szóval tudnám összefoglalni: egyszerűen zseniális. Értem ez alatt a karakterek felépítését, az információadagolást, a rejtélyeket, a misztikum felépítését, és végül, de nem utolsósorban a történet kidolgozottságát, a helyesírást, a stilisztikát. Szóval, majdnem minden rendben volt, amit olvasói, és írói szemmel is láttam.

Oké, hogy ne csak jókat mondjak róla, van egy negatívum, amit fel tudnék hozni.
Ami nem tetszett, az már magához a történethez kapcsolódik. Számomra olyan kurtán, furcsán lett vége. Maradt pár megválaszolatlan kérdés, amit az író valamiért nem magyarázott meg, és nekem úgy tűnik, mintha azért lenne ez így, mert számíthatunk egy második részre. Nem bánnám, egyáltalán nem.
Akkor menjünk bele egy picit a részletekbe. Megkedveltem a szereplőket, azonosulni tudtam velük, értettem a motivációikat. Sajnáltam szegény főszereplőket Russelt, pont úgy, mint a társául szegődött Laurát. Nem volt könnyű életük, mégis sikerült a jó oldalon maradniuk. Számomra teljesen hitelesek voltak.
Sőt! Még a gonosz apja Bishop tiszteletes sem volt érdektelen. Amikor róla olvastam, akkor mindvégig reménykedtem, hogy megváltozik, és jóra fordul minden, annak ellenére, hogy tudtam, ez nem fog bekövetkezni.

Egy kis érdekesség:
Lehet, csak nekem tűnt fel, de kapásból két nevet tudok mondani, amin megakadt a szemem. Az első az Bishop tiszteletes, akinek a nevéről nekem az Alien filmek ugrottak be. Nem tudom, miért, ne kérdezzétek.
A másik pedig egy bizonyos Jack Norris, aki a történetben egy seriff. Amikor először megláttam, akkor megálltam egy pillanatra, és elgondolkodtam. Aztán elolvastam még egyszer, és rájöttem, hogy igen jól láttam elsőre is. Az biza Jack Norris. Csak én asszociálok ebből Chuck Norrisra?

Összegezve:
Ez egy olyan színvonalú könyv, amit már rég, vagy egyáltalán nem olvastam magyar író tollából. Igen, mert akármennyire hihetetlen is, ezt egy magyar úriember hozta össze. És nem is rosszul. Annyira lekötött, hogy kerek másfél óra alatt kiolvastam.

Hogy kinek ajánlom?
Mindenkinek, aki szereti a krimit, a nyomozósdit, megspékelve egy kevés rejtéllyel, és megfűszerezve egy adagnyi misztikummal.

Myers
Mason Murray: Visszatérő végzet

Munka mellett olvastam a könyvet,így viszonylag hosszú ideig tartott elolvasni,de azt kell mondjam,hogy sajnáltam mikor a végére értem,mert még olvastam volna.
Nagyon megkedveltem a karaktereket a könyvben, illetve maga a sztori is filmszerű,nehéz elhinni,hogy magyar író is képes ennyire amerikait alkotni.
Általában utálom a romantikus szálakat a könyvekben, meglepetésemre itt nagyon tetszett, nem volt eltúlozva,éppen megfelelően lett adagolva.
Tetszett az ördögűzős rész,illetve a gyilkos kivégzésének a leírása is.
Talán fura ezt olvasni,de sokszor olyan érzésem volt,mintha egy Dean R. Koontz könyvet olvasnék,ami bóknak számít részemről,mivel nagy rajongója vagyok.

Kis negatívum: egy kicsit eltúlzottnak éreztem a fejtegetős részt a könyv vége fele,ahol megpróbálják megmagyarázni az eseményeket.
Nem egészen tűnt megalapozottnak,de ez összesen csak 5-6 oldalt foglal magába. Illetve a történet vége szerintem nagyon gyorsan lett befejezve,de ennek ellenére sem mondanám összecsapottnak.

Ami biztos,hogy mindenkinek ajánlanám a könyvet, aki szereti a misztikus thrillereket,több ilyen könyv ráférne a magyar olvasókra,magyar íróktól,mert ez a könyv is bizonyíték,hogy kiváló tehetségek vannak az országban,akik igenis tudnak horror-thriller-misztikus könyveket írni.
A szerző remélem hamarosan jelentkezik még friss könyvekkel,én addig beszerzem az előző 2 könyvét.