Mindenki ​azt akarja, hogy a gyermekéből legyen „valaki”, de 3 éves kor után már késő 2 csillagozás

A sikeres nevelés japán módszere
Masaru Ibuka: Mindenki azt akarja, hogy a gyermekéből legyen „valaki”, de 3 éves kor után már késő

Azt tudjuk, hogy minden nemzet számára fontos a tehetségek felfedezése, gondozása, támogatása, de azt már kevésbé tudjuk, hogy hogyan keletkezik a tehetség, a talentum. Vannak feltételezések, „hipotézisek” arról, hogy a zseni egyszerűen csak születik . Azonban Masaru Ibuka könyvéből más derül ki, mégpedig az, hogy a tehetség, a zseni nem születik, hanem azzá válik. A szerző azt állítja, hogy a gyermeket születése pillanatától megfelelően kell nevelni, hogy a gyermek észbeli képességeinek fejlődéséhez a kulcs életének első éveiben, vagyis az agysejtek fejlődésének időszakában szerzett személyes tapasztalatai, hogy egyetlen gyermek sem születik zseninek és egyik sem butának, korlátoltnak, stb.

Eredeti cím: Youchien de wa ososugiru

Víztérítő, Fót, 2001
80 oldal · ISBN: 9630080109 · Fordította: Szántóné Papp Éva Andrea

Imoran>!

Nagyon hasznos, nagyon inspiráló, nagyon gyakorlatias könyv, semmi rizsa. Rengeteg ötletet adott, amire figyelhetek és amivel segíthetem a csemete fejlődését, beilleszkedését, tanulását. Nagyon tetszett.

Imoran>!

A társadalom elítéli a terhesség-megszakítást, de nem ítéli el azokat a szülőket, akik csak életet adnak gyermeküknek, de nem törődnek nevelésével. Az én szemszögemből nézve ez nagyobb bűn, mint az abortusz, és nincs rá mentség.