Thészeusz ​ifjúsága 6 csillagozás

Mary Renault: Thészeusz ifjúsága Mary Renault: Thészeusz ifjúsága

Thészeusz királyfinak, az antik világ népszerű görög mondahősének regényes története, ifjúságának sok kalandos eseménye elevenedik meg Mary Renault, finom tollú angol írónő könyvének lapjain. A fordulatos cselekmény történelmi hitelét erősíti, hogy a szerző a görög szigeteken, és elsősorban a Krétán végzett újabb ásatások tudományosan földolgozott legfrissebb adataira építi regényét. Színpompás leírásokból ismeri meg az olvasó a világhíres krétai bikaviadalok számtalan részletét, Mínósz király Labürinthoszának titkait, Thészeusz és Ariadné szenvedélyes, de boldogtalan szerelmének történetét, a görög tájak szívet gyönyörködtető szépségeit.

A királynak meg kell halnia címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1958

Európa, Budapest, 1961
502 oldal · Fordította: Kis Anna · Illusztrálta: Csillag Vera

Lahara IP>!
Mary Renault: Thészeusz ifjúsága

Nem is tudom, miért, valahogy a A láthatatlan ember jutott eszembe, ahhoz hasonló, csak épp mítosz. De talán ugyanúgy, ha ifjúkorban olvasod, rászánsz akár egy hetet is, mert elég hosszú, és úgy tűnik, hogy még mindig tart, pedig mióta olvasod már, akkor is élvezni fogod.
Ha már úgyis benne voltam a görög mitológiás forgatagban sort kerítettem erre is, és nem bántam meg.