Oroszlánlesen (Csodakunyhó 11.) 20 csillagozás

Mary Pope Osborne: Oroszlánlesen

Hol vannak az oroszlánok? – tanakodik magában Jack, amikor a csodakunyhó Afrika magas füvű szavannáin ér földet vele és húgával. A zsiráfok és a zebrák békésen legelésznek a folyó partján, ám a gnúcsorda megretten a rohanó víztől, és nem mernek átkelni. Annie a fejébe veszi, hogy a tülkös állatok segítségére siet, de a mentőakciónak futás lesz a vége. Aztán hiénákkal találják szemben magukat, majd egy vad maszáj harcos keresztezi útjukat. És persze az oroszlánok is feltűnnek… Mindennek tetejébe Morgan legújabb feladványát is meg kell oldaniuk.

Animus, Budapest, 2011

Gyöngyi69>!
Mary Pope Osborne: Oroszlánlesen

Karácsonyi ajándéknak szánom egy rokon kislánynak.
Gyerekek, szülők és tanárok leveleiből találhatók részletek a könyv elején, mindannyian magasztalják az írónő könyveit. A gyerekek azért szeretik, mert izgalmas, varázslatos, szórakoztató. A szülők és tanárok pedig azért méltatják, mert az előzőekben felsoroltaknak hála, leköti a gyerekek figyelmét, szórakozva fedezik fel az olvasás örömét. Teljesen egyetértek, szerintem is jópofa kis olvasmány, szerintem remek ajándék lesz.
(Sajnos azt nem vettem észre, hogy ez már a sorozat sokadik része, így most igyekszem szert tenni az első részre is.)

SEA13>!
Mary Pope Osborne: Oroszlánlesen

Gyermekem első önállóan elolvasott könyve. Illetve nekem olvasta fel. Megbeszéltük a történetet, együtt nevettünk és izgultunk a kis főhösökkel. Nagyon szeretjük ezt a sorozatot.

Csodakunyhó sorozat · Összehasonlítás