Múmiák ​nyomában (Csodakunyhó 3.) 43 csillagozás

Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

A Csodakunyhó az ókori Egyiptomba repíti a testvéreket, ahol egy rég halott királynővel találkoznak. A szépséges uralkodónő a segítségüket kéri. De segíthet-e két gyerek, vagy ők is múmiaként fogják végezni? Ha meg akarják úszni ezt a kalandot, az egyiptomiak különös írását is meg kell fejteniük…

Animus, Budapest, 2015
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633243558 · Fordította: Tényi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sal Murdocca
Animus, Budapest, 2012
Animus, Budapest, 2010
72 oldal · ISBN: 9789639884847 · Fordította: Tényi Zsuzsanna

nicosia P>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Egy kicsit félelmetes ez a kaland, de nagyon jó ismeretterjesztő is. A Csodakunyhó ezúttal az Ókori Egyiptom zárt sírkamráiba visz bennünket, ahol Jack és Annie egy különleges cica vezetésével megismerkednek a múmiákkal. Kicsit sajnáltam, hogy a piramisok világában épp a piramisépítésről nem esik szót. Ezen túl azonban sok hasznos ismeretet tartalmaz ez a fordulatos és izgalmas történet.

Homolya_H_Tímea P>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Ez a rész kicsit jobban tetszett, némi misztikus szállal keverve.
Nagyon gyorsan, szinte fél óra alatt felolvastam a gyerekeknek. Egy szálon futó, rövid, kb egy órát felölelő időintervallum alatt játszódik. Könnyn követhető, egyszerű történet

Paulina_Sándorné P>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Mindig is érdekelt, hogyan építették, és milyen lehet belülről egy piramis. Bátrak voltak a gyerekek, hogy nyugodtan besétáltak a belsejébe és szétnéztek ott benn.

eeszter>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Első találkozásom a sorozattal, és el is kezdtem megkedvelni, nagyon ötletesnek tartom, hogy különböző korok érdekességei nyomába erednek a gyerekek. Az én gyerekeim számára még ijesztőnek tartom a sztorit, de iskolás korban már szerintem élvezhetik.

Boritek70>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Eddig ez a rész tetszett a legjobban. Kellően kalandos, misztikus és izgalmas, felnőttszemmel ugyan még mindig elég egyszerű, de a gyerekeknek továbbra is tetszik a sorozat. Az alapötlet egyébként nagyon klassz, talán még több hasznos és érdekes információ is elbújhatna a kalandok mögött. Folytatjuk… :)

Katona_Zsuzsanna>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Ezúttal az ókori Egyiptomba utaznak a gyerekek. Egy titkos segítő is melléjük szegődik, aki segít felfedezni a piramist.

tees06>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Ebben a kötetben az tetszett, hogy nem szokványos volt és kicsit előtérbe került a természetfeletti világ. A piramisban eltöltött idő pedig érdekes volt. Olyan könnyed rész volt ez, amivel gyorsan lehetett végezni.

Vizidínó>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Ez is egy izgalmas történet volt. Eddig kevés dolgot tudtam a múmiákról, de most már több mindent megtudtam. Tetszenek a hieroglifák, nagyon érdekes a neve, de múmiával nem szívesen találkoznék.

Annamária_Seres P>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Gyorsan olvasható történet. Érdekes témát dolgoz fel ez is, ami a kis olvasóit biztos foglalkoztatja. Az igazság, hogy felnőttként is vonzónak találom az egyiptomi kultúrát, a múmiákat. Kíváncsi lennék, hogy az említett hieroglifák ténylegesen léteztek-e, és a jelentésük megegyezik a valósággal vagy csak fikció. Próbálok majd utána járni. Szeretem az olyan történeteket, amik még elolvasásuk után is foglalkoztatnak.

szabina_b_90>!
Mary Pope Osborne: Múmiák nyomában

Még mindig nagyon-nagyon szeretem ezt a könyvsorozatot.

Csodakunyhó sorozat · Összehasonlítás