Lovagok ​között (Csodakunyhó 2.) 22 csillagozás

Mary Pope Osborne: Lovagok között

Egy testvérpár, a házukhoz közeli erdőben, egy fa tetején csücsülő kunyhóra lesz figyelmes. Felkapaszkodnak, a kis házikó teli van könyvekkel. Kiderül, hogy ha kinyitják valamelyiket, azonnal abba a korba, arra a tájra kerülnek, amelyről a könyv szól. A csodakunyhó ezúttal a középkori Angliába repíti a testvéreket. Egy várkastély fogadótermében találják magukat, ahol éppen egy ünnepséget tartanak. A gyerekek azonban nem tartoznak a szívesen látott vendégek közé.

Animus, Budapest, 2015
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633243541 · Fordította: Tényi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sal Murdocca
Animus, Budapest, 2009
72 oldal · ISBN: 9789639884571 · Fordította: Tényi Zsuzsanna

tees06
Mary Pope Osborne: Lovagok között

Az első kötet jobban tetszett, de ez is érdekes volt számomra. Kicsit egyszerűbb és kevésbé kalandos mint az első rész, de szórakoztató volt. Ismételten azt tudom megemlíteni, hogy tetszett az, hogy az M körüli rejtély tovább bonyolódott és újabb nyom került elő.

Mary Pope Osborne: Lovagok között

Aranyos történet, gyerekek és felnőttek is élvezhetik egyaránt ! :)

Dínó
Mary Pope Osborne: Lovagok között

Izgalmas történet. Kicsit jobban megismertem a lovagok világát. Szívesen lennék a lovag helyébe. Ajánlom kezdő olvasóknak.

szolakd
Mary Pope Osborne: Lovagok között

Nagyon tetszett a történet, mert kedvelem a lovagkort és azonosulni tudtam Jack-kel.

Petra_Palkovits
Mary Pope Osborne: Lovagok között

Karácsonyra kapták a a fiúk, gyorsan el is kellett olvasni. (Egyszer legalább csönd volt az autóban!) Jópofa történet kicsiknek, amiből még tanulni is lehet.

Szimirza P

A lovag kinyújtotta kesztyűs kezét.
– Gyere, Jack! – hívta bátyját Annie.
– Hova megyünk? – kérdezte a fiú.
– Segíteni akar nekünk – válaszolta Annie.
– Honnan tudod?
– Csak tudom – felelte a kislány, és elindult a paripa felé. A lovag leszállt a
lóról. Fölemelte Annie-t, és felültette a nyeregbe.

Szimirza P

Ceruza után kutatott. Keze hirtelen valami ismeretlen tárgyat tapintott. A bőr könyvjelző volt az. Biztosan a várakról szóló könyvből esett ki.

Szimirza P

Ám a húga, szokása szerint ismét eltűnt. Jack a szemét meresztgette a
ködben. Hallotta a valóságos dobok és kürtök hangját, s meg is látta Annie-t:
épp átóvakodott a hídon, s eltűnt a kastélyba vezető kapuban.

Szimirza P

Egy sötét, hideg teremben találták magukat. Az ajtó nyikorogva csukódott be mögöttük.

Szimirza P

Jack elindult. Végigmentek a hosszú, sötét folyosón. Jack, Annie, Szúrósszem, Vörösarc és Bajusz.

Szimirza P

A kő alatt egy kis fa csapóajtó volt. A két testvér meghúzta az ajtó kötélfogantyúját. Az ajtó nyikorogva kinyílt. Jack felkapta a lámpát, és bevilágított a lyukba.
– Itt egy kötél! Menjünk! – biztatta húgát.

Szimirza P

Megpróbálta kiköpni a vizet és fölvenni a szemüvegét. Hátizsákkal a hátán, cipőben és a víztől elnehezült ruhájában alig tudott a felszínen maradni. Valami hangosat csobbant mellette.

Szimirza P

Mennyire különbözött a házuk a hideg várkastélytól! Itt minden biztonságos, meleg és barátságos! Annie megállt a szobája előtt. Rámosolygott Jackre, majd besurrant az ajtón.

Szimirza P

Ám mielőtt még egy M-et odakanyaríthatott volna, szeme lecsukódott. Álmában újra a lovaggal voltak. Mindhárman az ébenfekete mén hátán ülve
vágtattak a hűvös, sötét éjszakán át.
Végig a kastély fala mellett, föl egészen a holdsütötte dombig. Bele a titokzatos ködbe.

Szimirza P

Rálépett a létrára, és megindult lefelé a titokzatos ködön át.

Csodakunyhó sorozat · Összehasonlítás