Indiánok ​táborában (Csodakunyhó 18.) 12 csillagozás

Mary Pope Osborne: Indiánok táborában

Jack, Annie és az elvarázsolt kiskutya, Teddy ezúttal kétszáz évet utazik vissza az időben a csodakunyhóval. A kis csapat az amerikai Nagy-síkság kellős közepén találja magát a sziú indiánok között. A gyerekek egykettőre barátságot kötnek egy helyi fiúval, aki megmutat nekik egy pompás bölénycsordát. Ám a bölények korántsem annyira jámborak, mint amilyennek tűnnek! Elég egy szokatlan nesz, és a hatalmas állatok fejvesztve rohanni kezdenek. Vajon sikerül megállítani a robogó csordát? És megszerzik a gyerekek azt, amiért jöttek?

Animus, Budapest, 2013
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633241141 · Fordította: Dobosi Beáta · Illusztrálta: Sal Murdocca

Méá>!
Mary Pope Osborne: Indiánok táborában

Izgalmas, aranyos és informatív kis gyermekkönyv. Egy könyvtári program miatt fogtam bele a kötet olvasásába, mert zsűrizni kell a gyerekek munkáját.
Ha lesz gyermekem, biztos el fogom neki olvasni, mert varázslatos, ahogy szó szerint példázza, ha egy könyvet olvasunk, belépünk abba a világba.
Én annyira nem kedvelem az indiános történeteket, de ahogy néztem, ez egy sorozat része, és sok kötete van, ami más és más világba kalauzolja el a gyerekeket. 8 éves kortól ajánlom! :)

noni55 P>!
Mary Pope Osborne: Indiánok táborában

Egy sorozat tizenharmadik kötete, de nem volt zavaró, hogy nem olvastam a korábbiakat. Jack és Annie az időben utazik, most éppen az indiánok földjére. Egy ajándékot kellene szerezniük az elvarázsolt kiskutyájuk, Teddy megmentéséhez. Gyorsan lehet haladni az olvasással, másodikos gyereknek már ajánlanám. Tetszett, hogy a történet mellett az indiánokról, a bölényekről sok-sok érdekességet olvastam. Plusz a végén még több információt írnak róluk.

Csodakunyhó sorozat · Összehasonlítás