Dinoszauruszok ​földjén (Csodakunyhó 1.) 54 csillagozás

Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Egy testvérpár, a házukhoz közeli erdőben, egy fa tetején csücsülő kunyhóra lesz figyelmes. Felkapaszkodnak, a kis házikó teli van könyvekkel. Kiderül, hogy ha kinyitják valamelyiket, azonnal abba a korba, arra a tájra kerülnek, amelyről a könyv szól. Első útjukon a csodakunyhó visszarepíti őket abba az időbe, amikor ember még nem élt a Földön. Dinoszauruszok azonban igen! És a gyerekeknek valahogy vissza kell jutniuk a jelenbe, még mielőtt besötétedik. Mert ha nem…

Eredeti megjelenés éve: 1992

Animus, Budapest, 2015
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633243534 · Fordította: Tényi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sal Murdocca
Animus, Budapest, 2012
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639884564 · Fordította: Tényi Zsuzsanna
Animus, Budapest, 2009
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639884564 · Fordította: Tényi Zsuzsanna · Illusztrálta: Sal Murdocca

nicosia P>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

A Csodakunyhó sorozta első része elképesztően aranyos. Két kisgyerek talál egy kunyhót, kinyit egy könyvet és megkezdődik a varázslatos utazás. Melyik kölyök ne vágyna erre? Amelett, hogy izgalmas és könnyen olvasható, még informatív is. Jó pár ismerős tény, és kiegészítő infó van elrejtve a sorok közt, de nem terheli túl az olvasókat. Első kötetként teljesen alkalmas arra, hogy felhívja a figyelmet a sorozatra. Jól olvasható, gördülékeny a fogalmazásmód, sok a párbeszéd, és fordulatos a cselekmény.

Paulina_Sándorné P>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Jó pár éve itthon dinó mánia volt. :-) Érdekes és félelmetes lehetett akkor az élet. Annie bátor lány, hogy meg merte közelíteni a Pteranodon-t, hát még Jack, spoiler

Katona_Zsuzsanna>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Jack és Annie első kalandja ez, melyben a dinoszauruszok világával ismerkednek. Ebben a részben kitalálják, hogyan lehet a csodakunyhóval utazni. Mi pedig megismerjük Jacket, aki rendkívül megfontolt és Anniet, aki kalandvágyó. Jó páros, és mindketten nagyon szeretetreméltóak.

Uzsonna>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Csatlakozom @Szilmariel alapos értékeléséhez.
Első olvasásra, kalandos, érdekes történetek, amelyek bemutatnak egy-egy kort a gyerekeknek. Nálunk a könyvtárban nagy sikere van a sorozatnak, szívesen olvassák. Van aki ezzel a sorozattal kapott rá az olvasásra.

anni_olvas>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Ezt most felolvastam, ebben a formában nem ejtette rabul a gyerekemet, de önálló olvasásra szerintem nagyon jó lesz.

Szilmariel>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

A Csodakunyhó című sorozat első kötete.
Azért ajánlanám kisiskolásoknak, olvasni már tudó gyerekeknek, mivel nagyobb a szöveg betűmérete, a könyv terjedelme rövid, még egy lassan olvasó gyerek is ha nem is 1 nap alatt, de 2 nap alatt biztosan ki tudja olvasni.
A könyv borítója színes, és bár a könyvben lévő illusztrációk fekete-fehérek, a rajzok mégis gyerek közeliek, mégsem mennek át a már „gagyi” szintbe. A történet maga érdekes és szórakoztató lehet egy kisiskolás gyereknek, mivel a témája a dinoszauruszok, és az ilyen korú gyerekek, főleg a fiúk szeretik ezt a témát, így könnyen megragadhatja őket. Továbbá olyan korú gyerekekről (egy fiú-lány testvérpárról) szól a könyv, mint ők maguk, így könnyen azonosulni is tudnak a szereplőkkel, könnyebben bele tudják magukat élni a könyv világába.
A Csodakunyhó egy olyan titokzatos, varázslatos hely, ami ha kinyitnak egy bizonyos (pl. dinoszauruszos) témájú könyvet, és azt kívánják, hogy elmehessenek a könyv által vázolt világba, akkor a Csodakunyhó elrepíti őket abba az időbe és térbe, ahova menni akarnak. Melyik gyerek ne szeretne maga is átélni ilyesmit hogy például elmehessen a dinoszauruszok korába és élőben láthassa, megfigyelhesse őket, még a régészek vágynának egy ilyen lehetőségre. Tehát a könyv témája, maga az ötlet is nagyon vonzó lehet a gyerekek számára. Ráadásul a dinoszauruszok korát az író kissé lágyítva ábrázolja, hogy ne érhesse annyi baj a gyerekeket, vagy legalábbis kevesebb veszélybe kerülhetnek, mint ahogy valójában kerülhetnének. Nem mellékesen a gyerekek megismerkedhetnek egy kicsit pár dinoszaurusszal is, kicsit a jellemzőikkel. Ez a könyv serkentheti a gyerekeket arra, hogy még jobban meg akarják ismerni a dinoszauruszokat, vagy azt a kort, amikor őket éltek.
A könyv keményborítós, így tartósabb, mintha puhaborítós lenne.
Úgyhogy szerintem ez a könyv, és valószínűleg ez a sorozat alkalmas lehet arra, hogy az olvasni megtanult kisiskolásokat olvasó neveljük vele. Mivel gyerek közeliek és igényesek az illusztrációk (bár fekete-fehérek), csodás és varázslatos maga az elképzelése a könyvnek, a téma megragadhat egy gyerekeket, a nyelvezete is egyszerű, új dolgokat tanulhatnak meg belőle, végezetül pedig csak szimplán szórakoztató a könyv.

BezTina>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Kíváncsiság. Kaland vágy. Tudásszomj. Testvéri szeretet. Kitartás, összetartás. Rövíd, könnyen olvasható, magába szippantó történet.

tees06>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Tetszett a sorozat legelső része, mert alapból szeretem a dinókat és jó kezdésnek éreztem. Már itt érezhető volt, hogy tömör, egyszerű, de kerek történeteket fogunk kapni a sorozat kapcsán. A két szereplő pedig nagyon szimpatikusnak bizonyult. M körüli rejtély pedig nagyon izgalmasnak tűnt. :)

mikkromakka>!
Mary Pope Osborne: Dinoszauruszok földjén

Tetszett Dávidnak, azt mondta, hogy ebből vegyük meg a következő köteteket is. Mondtam, hogy majd a Jézuska hátha hoz néhányat :) Kérdeztem, hogy mi tetszett a legjobban neki. Az, hogy olyan izgalmas volt. Szerintem is jól volt megírva, egyszerű, egy szálon követhető cselekmény, de az időutazás eleve mindig nagy kaland. Ezt pont jó lesz akkor is újraolvasnia, ha már majd nagy fáradságok nélkül tud egyedül is olvasni.

K_Maria P>!

Jack várt egy pillanatot. Már éppen újra kiáltani akart, amikor a kislány kidugta a fejét a házikó ablakán.
– Könyvek! – kiabálta.
– Tessék?
– Tele van könyvekkel!
– Ó, istenem! – Jack imádta a könyveket. Megigazította a szemüvegét, megragadta a kötélhágcsót, és mászni kezdett.
Jack átbújt a házikó fapadlóján levő lyukon.
Tyű! A kunyhó tényleg telis-tele volt könyvekkel! Ott hevertek mindenfelé: bőrkötéses, poros, régi-régi könyvek és újak is, fénylő, csillogó fedőlappal.

nodael>!

A Pteranodon úgy állt a tölgyfa tövénél, hatalmas szárnyait kiterjesztve, mint egy őrszem.

Kapcsolódó szócikkek: pteranodon

Csodakunyhó sorozat · Összehasonlítás