Túl ​sok és sosem elég 3 csillagozás

Avagy hogyan teremtette meg a családom a világ legveszélyesebb emberét
Mary L. Trump: Túl sok és sosem elég

Hogyan ​vált Donald Trump a világ legártalmasabb emberévé? Klinikai szakpszichológus unokahúga, Mary L. Trump leleplező portréban tálal ki az amerikai elnökről és mérgező családjáról. A könyv, amelyet a Trump-klán sem tudott betiltatni, két hónappal az amerikai megjelenés után már magyarul is elérhető.

Ez a könyv bennfentes perspektívából nyújt betekintést Donald J. Trump lelkivilágába és az őt kinevelő mérgező családi környezetbe. Mary L. Trump klinikai szakpszichológusként és Donald Trump unokahúgaként képes megvilágítani a család sötét történetét, és hitelesen tudja bemutatni, miként vált a bácsikájából az egész világ egészségügyi, gazdasági és társadalmi biztonságát veszélyeztető személy.

Mary L. Trump a gyerekkora jelentős részét maga is a nagyszülei óriási New York-i házában töltötte, ahol Donald és a testvérei is felnőttek. A családot alapvetően meghatározták a traumák, a pusztító kapcsolatok, az elhanyagolás és az abúzus. A szerző érzékletesen mutatja meg,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Scolar, Budapest, 2020
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635092550 · Fordította: Bartók Imre

gocsi>!
Mary L. Trump: Túl sok és sosem elég

Mary L. Trump: Túl sok és sosem elég Avagy hogyan teremtette meg a családom a világ legveszélyesebb emberét

Az USA elnökének unokahúga által írt könyv nagyon ígéretesen kezdődik, megtudunk egy csomó mindent Trump szüleiről, nagyszüleiről, testvéreiről. Kiszámíthatatlan viselkedésének gyermekkorban kialakult okairól. Aztán a könyv elkezd az író szüleiről szólni, Donald bátyjáról, és egyre csapongóbb lesz, nem könnyű követni.
De akit érdekel a Trump család, annak kiváló választás!

könyváruslány>!

"Amint felértünk az emeletre, átmentünk a Lincoln hálóba. Lopva bepillantottam, és meglepett, hogy az ágy melletti kisasztalon egy félig elfogyasztott alma hever. Miközben a történész mindenféle legendát mesélt arról, hogy mi minden történt ebben a helyiségben az évek során, Donald közbeszólt:
– Ez a hely azóta nem nézett ki ilyen jól, hogy George Washington lakott itt.
A történész túlságosan udvariasnak bizonyult ahhoz, mintsem felhívja a figyelmét arra a körülményre, hogy az épületet csak Washington halála után nyitották meg."