Csajos ​esték 11 csillagozás

Mary Kay Andrews: Csajos esték

Grace ​Stanton elegáns életmódblogja, a GraceJegyzetei jövedelmező üzletté nőtte ki magát, hála a népszerű receptjeinek, lakberendezői és barkácsötleteinek. Amikor azonban rájön, hogy a férjének viszonya van az asszisztensével, az élete és a karrierje egy pillanat alatt összeomlik. Grace visszaköltözik az anyjához, és onnan küzd meg a férjével, aki a fejébe vette, hogy még ennél is kényelmetlenebb helyzetbe hozza, kizárja a közös házukból, visszavonja a hozzáférését a bankszámláikhoz, átveszi a GraceJegyzetei szerkesztését, és még a nő internetes hírnevét is tönkreteszi. A férjet ebben a viselkedésében támogatja a hírhedt nőgyűlölő bíró, Stackpole, aki nem is próbálja megvédeni Grace-t, inkább elküldi egy válássegítő terápiás csoportba. Grace gyorsan összebarátkozik a csoport tagjaival, és szerelmi kalandba bonyolódik az egyetlen férfi taggal. Emellett annak is utánajár, miért viselkedik olyan különösen a bíró és a terapeuta, valamint új blogot indít, amelyben végigkíséri egy… (tovább)

I.P.C., Budapest, 2018

Mary Kay Andrews: Csajos esték

Az írónőtől korábban is olvastam már, és „Az élet virágos oldala” pont nekem való, csajos, virágos helyes könyv volt. Ebben a kötetben sem csalódtam. A stílus még mindig tetszik, egyszerű, túlzott sallangoktól és csicsáktól mentes. A történet kicsit klisés, és kiszámítható, de olykor nagyon is életszerű, sok olyan elemmel, ami nagyon is ismerős lehet.
Grace, a csilivili divatos életmódbloggerek életét éli, menő lakással, férjjel, úgy érzi, minden klappol az életében, egészen addig, míg egy éjszaka a férjét az asszisztensével találja félreérthetetlen tevékenység közepette. Innentől az élete elég meredek fordulatot vesz, meglehetősen ostoba módon hagyja kisemmizni magát, aztán szép lassan igazi barátokra, új szerelemre, valamint régi, csilivili-mentes önmagára talál. A házfelújítós-lakberendezős részeket kimondottan szerettem (én is imádok ilyesmivel molyolni), és a váltott szemszög is tetszett. A kutyáról és a Pampalini-nadrágos pasiról nem is beszélve. Nem kell ettől a könyvtől világmegváltást várni, kikapcsolós olvasmánynak pont jó. :)

csillabella
Mary Kay Andrews: Csajos esték

Nagyon vártam ezt a könyvet, örültem, hogy kiadják, és ez sem okozott csalódást, akár a többi Mary K.A. könyv.
Grace menő blogger, mindene megvan az életében, amiről álmodott, egy napon azonban rajtakapja a férjét az asszisztensével, és minden tönkrement, amiben valaha is hitt. Válása nem ment zökkenőmentesen: a bíró „terápiára” ítélte, hogy kimondja a válást, és a férje mindenben igyekezett betenni neki.
Szerencsére mindig akadt valami/valaki, ami vigaszt nyújthatott, vagy erőt adott Grace-nek, hogy folytassa, és kitartson. A csoport tagjaival összebarátkozott, férfi is került a képbe, talált új projectet, ami leköti.
Ez a könyv, bár borúsan indul, nagyon sok erőt tud adni az újrakezdéshez, tele szerethető karakterekkel, emberi jósággal,és értékekkel.

Bővebben:

Betonka_Wass
Mary Kay Andrews: Csajos esték

Mindenkinek mást és mást jelenthet ez a történet, mert nem vagyunk egyformák, de az üzenet egyértelmű: van élet a válás után!

Bóvebben: https://betonkabulija.blogspot.com/2018/08/mary-kay-and…

Boritek70 P

Kudarcot vallottam mindenben, különösen feleségként. Ha nem tudtam megtartani Ericet, hogyan lehetnék sikeres a munkámban? Hogyan lehetnék jó anyja a lányomnak Darbynek? Így hát már nem is próbálkozom, mert akkor nem tudok kudarcot vallani. Minden nap kicsit jobban összemegyek. Hamarosan láthatatlanná válok. Észreveszi majd valaki egyáltalán?

Boritek70 P

– (…) ne felejtsd el, hogy az életben soha semmi nem lesz száz százalék. De akkor sem rejtőzhetsz el, nehogy véletlenül megint megsérülj. Miféle élet lenne az?
– Biztonságos – felelte Grace.
– Nem – rázta a fejét hevesen Rochelle. – Nem biztonságos lenne, hanem unalmas. És szomorú. Egy elvesztegetett élet.

Boritek70 P

– Szerintem dr. Matska hamarosan fogadja is. Tud várni?
– Az állatorvos neve dr. Matska? – Grace próbált nem felkacagni.