Váratlan ​szerelem (A jó útra tértek testvérisége 4.) 36 csillagozás

Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

Napóleon ​Elba szigeti száműzetését követően az egykori brit hírszerzőtiszt, Simon Duval abban a reményben tér vissza Angliába, hogy új értelmet talál az életének. Csakhamar a másod-unokatestvére özvegye, Suzanne Duval nyomára akad. A nehéz körülmények között, varrónőként dolgozó Suzanne elmúlt pár éve legalább annyira kalandos volt, mint Simoné. Miközben mindketten úgy vélik, már túl vannak a szerelmen, újbóli találkozásuk arra készteti a férfit, hogy baráti házasságot ajánljon a rokonának, és Suzanne ezt el is fogadja.
Nem kereste, nem vágyott a valódi házasságra, de amikor Suzanne az új férjével Simon fogadott testvérének keresésére indul, a meghittség és a gyengédség mindkettejük lelkét meggyógyítja – és erős, nem várt szenvedélyt gyújt bennük. A franciaországi hírek azonban fenyegetik az ifjú pár boldogságát. Napóleon elmenekült Elbáról, és Wellington herceg személyesen kéri Simont, hogy segítsen elkerülni egy újabb pusztító háborút. Ezúttal azonban a férfi nem egyedül… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634523598 · Fordította: Ács Eleonóra
352 oldal · ISBN: 9789634523604 · Fordította: Ács Eleonóra

Simon Duval · Lucas Mandeville · Suzanne Duval

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A jó útra tértek testvérisége 4

Ez is jó rész volt, talán az eleje kicsit laposabb, mint az 1-2. rész, de kicsit jobb, mint a 3., úgyhogy tetszett.
Igazi második esély történet volt, két valamikori régi barát, keserves múlttal reménybeli kölcsönös megelégedésre alapozva érdekházasságot köt, ami lassan szerelemmé változik.
Az elején lassan csörgedezik a mese, aztán bonyolódnak az események. Simon keresi az unokatestvérét, a felesége osztozik vele útján és belecsöppennek Napóleon 100 napos őrületébe, ami életveszélyes izgalmakkal és eseményekkel jár. Közben kaptam egy kis párizsi és brüsszeli városnézést, új családtagok kerültek a történetbe. ízelítőt kaptam a családi összetartozás és segítség érzéséből.
Így könyv vége nagyon izgalmassá vált. A szerző valódi történelmi személyeket és eseményeket is szőtt a történetbe.

Zsuzsanna_Makai>!
Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

Értem én, h miért van kevesebb százalékon, mint az előző rész, túl nagyot akart markolni Putney azzal, hogy beleszövi a háborút, nagyon nem kellett volna, csak unalmassá tette a végét, ahelyett, h fokozta volna az izgalmakat.
Én Wellingtont, és Napóleont se szőttem volna bele a történetbe. Nem ők voltak a lényeg. Az alapkoncepció jó volt, de ez a háborús-katonás dolog túl részletes volt pl a Wellington uniformis… minek?
Nagyon tetszett a gondolatmenet, ahogy Simon eljutott ahhoz, h miért kéne összeházasodniuk. Szerintem is jó ötlet volt a barátságukra alapozniuk. Jó páros voltak ők Suzanne-nal.

Silverlight>!
Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

Van olyan könyve az írónőnek, amit szívesen olvasok, de úgy tűnik, ez most pont nem az volt. Úgy tűnik, hogy sorozat függő, mert ennek a sorozatnak szinte egyik része sem tetszett. A könyv stílusa is valahogy nem fogott meg. Semmi izgalmas nincs annak ellenére, hogy a szereplők tevékenysége izgalmakat és akciókat ígérnek. Ebből nem sok minden, vagy csak kevés valósul meg, az is csak lagymatag módon. Szóval nem lett a kedvencem és a szereplőkkel sem igazán békültem ki. Érdekházasság vagy mégsem? Több lehet valaha közöttük? Suzanne meg tud-e nyílni és bizalmat ajándékozni? Meg tud küzdeni a sötét múlttal? Ezekre ad válasz ez a történet.

352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634523598 · Fordította: Ács Eleonóra
l_moni>!
Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

Annyira dilemmáztam, hogy 4 vagy 5 csillag legyen. Végül az arany középutat választottam. Főleg az elején voltak benne fura fordítások, mondatismétlések amik nagyon zavaróak voltak számomra.

Simon és Suzanne csodás páros.
Simon a higgadt, megfontolt katona, aki nagyon tud szeretni.
Suzanne, a gyönyörű, nagyon erős NŐ. Csodáltam a talpraesettségét, az élni akarását, hogy igyekezett tovább lépni és a körülményekhez képest boldog lenni.
Annyira megérdemeli Simon szeretetét, figyelmét, óvó ölelését.
Szép a történetük.

Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

"A Váratlan szerelem 1815-ben, azokban a vérzivataros időkben játszódik, mikor Napóleon, Franciaország karizmatikus császára megszökik Elba szigetéről, hogy aztán Waterloo-nál a Vasherceg végső csapást mérjen rá… A kötet így nem csupán a romantika, de a történelem szerelmeseinek is felejthetetlen élményt nyújt.

Mary Jo Putney regényei sohasem okoznak csalódást. A történelmi romantikusok egyik koronázatlan királynőjének kétségkívül a vérében van a hamisíthatatlan romantikus kalandregény megalkotásának képessége. A Váratlan szerelem egy mélyen gyökerező, lassan felszínre törő, éveken át sarjadó szerelem gyönyörű története, melyben megjelenik az újrakezdés iránti vágy is…
A lapokat a boldogságon kívül a háború borzalmai is átitatják, és az olvasó egyetlen percig sem érezhet nyugalmat, hiszen tudja, bármikor történhet valami borzalom.

Főszereplőink tiszta szívvel szerethető karakterek, akik hihetetlen erővel vannak jelen a lapokon. A mellékszereplők pedig szintén mind-mind érdekes, szerethető karakterek, kiknek sorsáért éppúgy izgulunk, mint főszereplőinkért.
Suzanne akaratereje, élni akarása, bátorsága minden nő számára példakép lehet. Az élet ezernyi borzalmat tartogatott a nő számára, ám ő nem omlott össze a terhek alatt. Ment tovább, előre…
Simon személyében pedig Putney egy újabb tökéletes, romantikus hőst alkotott, aki bátorságával, nemességével és határtalan szívével pillanatok alatt belopja magát a női olvasók szívébe. Mindig mondom, hogy ezzel csak egyetlen probléma van – ilyen férfi a valódi életben nem létezik, s ezzel bizony az írónő csak a szívünket fájdítja…
Suzanne és Simon tökéletesen kiegészíti egymást, és kettejük párosa megtestesíti mindazt, amit az oltár előtt a papnál „az együtt jóban-rosszban” rész foglal magában…"

Bővebben:

anesz P>!

borító: 4
tartalom: 4
stílus:4
szereplők: 4
élmény:4
mondanivaló: 4

Rengeteg jó ötlet, epizód, szereplő volt ebben a regényben, mégis hiányoltam belőle valami pluszt. Minden elemben jelen volt ez a hiány. Kezdve a borítón: végre nem egy átlagos kép, mégis nekem a nő kissé ellenszenves. A kémkedés egy új szempont az unalomig ismert Napóleoni háborúban, de ez is átlagosra sikeredett. A stílus is hozza a szokásos színvonalat, mégis, amint letettem, nem éreztem késztetést arra, hogy ismét kezembe vegyen. A szereplőknek izgalmas múltjuk van, a szerelmük csodálatos, mégis olyan józan, nincs szikra. Lucas keltette fel leginkább a kíváncsiságomat. Remélem, kap saját könyvet!
Összességében: túl józan volt.

suzyfox>!
Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

Ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az előző – amire alig emlékszem. Suzanne és Simon aranyos párost alkottak, remekül kiegészítették egymást. Türelmesek és felszabadultak voltak egymás társaságában. Sok akció nem volt, de ami volt, az éppen elég volt. Bár Napóleon és Wellington egy cseppet több volt a kelleténél. Vagy valami furcsa mellékízt hagyott maga után a jelenlétük. A vége kissé összecsapott lett, de csak lett benne egy nagy tanulság, miszerint a család az család.

HENGYE>!
Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

A jó útra tért társaság, egy újabb tagjának Simonnak a történetét olvashatjuk. Nem volt rossz történet, de semmi izgalom nem volt benne. Simon rátalál másod-unokatestvérének özvegyére, akinek érdekházasságot ajánl. Majd közös kémkedésre küldik őket, keresztül mennek egy kis kalandon, megkeresik Simon majdnem testvérét, miközben a házasságuk kezd igazivá válni. Egy kicsit részt veszünk a Waterloo-i csatában. Olvasmányos, de számomra csak egy átlagos történet, az írónőnek olvastam jobb könyvét is.

SICSI>!
Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

Az előző két részhez képest elég lightos volt, viszont az első résznél mindenképpen jobb. Tetszett a lassan kibontakozó szerelem, amely egy régi barátságból alakult ki. Bárcsak minden férfi ilyen megértő, türelmes és empatikus lenne, mint Duval ezredes. Annyira tökéletes volt, hogy az már nem is igaz. :D
Suzannet is kedveltem. Nagyon bátor nő.
A vége már izgalmas volt az ide-oda utazgatással és a Waterlooi csatával.

baba03 P>!
Mary Jo Putney: Váratlan szerelem

Én nagyon szeretem az írónőnek ezt a sorozatát. Nem kíméli a történetének szereplőit, most sem tette. Elképzelni is szörnyű, hogy min mehetett keresztül Suzanne a háremben töltött ideje alatt. Aztán az, hogy találkozott Simonnal szerintem a legjobb dolog volt az életében, kölcsönösen megmentették egymást. Azt azért megmosolyogtam, hogy milyen praktikusan közelítették meg a házasságkötést, romantikus könyv lévén biztos voltam benne, hogy nem lesz ez ilyen sima ügy. Igazam lett. :-)
Tetszett, ahogy Simon és Suzanne elindulnak megkeresni Lucast, majd belecsöppenünk a Napoleon szökése utáni 100 napba és részesei lehetünk a kémkedésnek, felderítésnek. Mindemellett városnézést kapunk, rengeteg bajtársiasságot, és ismét bebizonyosodik, hogy a család az első, függetlenül attól, hogy ki kinek az oldalán harcol. Kifejezetten tetszett a történet, a vége is izgalmas volt, mert hiába tudtam, hogy mi is történt a múltban és bíztam abban, hogy ez mégis csak romantikus regény, aggódtam a szereplőkért rendesen. Nemcsak Simon-ért és Suzanne-ért, de a többiekért is, akiket megismertünk.
A vége nekem tökéletes lett, imádtam, ahogy megtalálták egymás mellett a boldogságot és a megnyugvást. Lucas bizony alaposan meglepett a képességével, igencsak kíváncsivá tett. Hamarosan jöhet a következő rész.

Caledonia_Valley P>!

– Ha mellettem állsz, bárkivel szembenézek.

Kapcsolódó szócikkek: Simon Duval · Suzanne Duval
Caledonia_Valley P>!

– Az életemből túl sok idő ment el azzal, hogy tojáshéjon lépkedek, vagy épp rettegésben tartanak.

Caledonia_Valley P>!

– Olyan pillantása van, uram, amellyel képes lenne elevenen megnyúzni valakit.

Caledonia_Valley P>!

– …Bárcsak le tudnám mosni a foltokat a lelkemről, és újra normális lehetnék!

Caledonia_Valley P>!

– Nem láttam még ezt a lovat.

– Lótolvajlásra adtam a fejem.

Caledonia_Valley P>!

– Shakespeare V. Henrikjében van egy sor, amelyben a király az agincourt-i csata előtt szól az emberhátrányban lévő csapataihoz – mondta Simon halkan. – Valami olyasmit mond, hogy "S sok úr, ki Angliában ágyba van most, / Magát, hogy itt nem volt, sorsvertnek érzi"*…
– Nemes gondolat – bólintott De Jong töprengőn. – Megindító szavak. De az eszem azt mondja, hogy jobb lenne otthon az ágyban, az asszony mellett.
Simon elnevette magát.
– Nekem is. De most itt a helyem.

*Lévay József fordítása.

Caledonia_Valley P>!

Közeledett az éjszaka, hacsak nem az örök sötétség köszönt be előbb.

Caledonia_Valley P>!

– …kitartunk. Véresen, összeverve, de kitartunk.

Caledonia_Valley P>!

– Ha már az érintésről beszélünk, milyen hosszú ideig leszek így összekötözve, mint egy karácsonyi liba?

A jó útra tértek testvérisége sorozat · Összehasonlítás