A baj sohasem jár egyedül. Így gondolja ezt a szépreményű Lady Jocelyn Kendal, akinek nem elég az édesapja elvesztése miatti gyász, helyzetét az atyai végrendelet is tovább súlyosbítja. A testamentum értelmében, ha hozzá akar jutni örökségéhez, két éven belül férjet kell találnia. A határidő vészesen közeledik, és a férfi, akibe Jocelyn szerelmes, nem viszonozza az érzelmeit. Egy nap megismerkedik egy őrnaggyal, aki súlyosan megsebesült a waterlooi csatában, deréktól lefelé megbénult, és az orvosok szerint csak rövid ideje van hátra. Furcsa egyezséget kötnek: a férfi feleségül veszi Jocelynt, így ő hozzájuthat az örökségéhez, cserébe pedig az immár vagyonos Lady életjáradékkal gondoskodik az őrnagy húgáról. A házasság meg is köttetik, csakhogy a férfi állapota ezután rohamosan javulni kezd, így a frigy ahelyett, hogy megoldást nyújtana Jocelynnek, újabb megpróbáltatások elé állítja.
Míg a halál el nem választ 33 csillagozás
Eredeti megjelenés éve: 1988
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press
Enciklopédia 3
Szereplők népszerűség szerint
David Lancaster · Ian Kinlock · Sally Lancaster
Kedvencelte 3
Várólistára tette 9
Kívánságlistára tette 6

Kiemelt értékelések


Kicsit sántikáló regény ez a lelkileg szenvedő lady-ről, aki megijed a szerelemtől, miközben akkora önbizalommal rendelkezik, amitől egy hadsereg is falnak menne…
De végeredményben élvezhető. (Ha tudod, melyik polcra tegyed!)
Muszáj megosztanom veletek a kedvenc mondataimat e műből:
1. „szempilláin keresztül felnézett a férfira” – Kipróbáltam: Az ember nem tud keresztülnézni a saját szempilláin!
2. „éles, elemző tekintettel” -Na és az milyen? Honnan látod valaki tekintetén, hogy elemző???
3. „Egyedül Ízisz (a lady macskája) elégedetlenkedett: keserves nyávogásban tört ki, amikor Jocelyn elindult, minthogy a csomagok halmából nyilván kikövetkeztette, hogy úrnője hosszú útra készül.” -A macskazseni, aki megszámlálja a csomagokat és ha ez még nem elég, a számból következtetéseket von le az utazás hosszára vonatkozóan! Fantasztikus! (Én nem kedvelem a macskákat,de egy ilyet elfogadnék és mutogatnám is!)
Észrevételeimből kikövetkeztethető a regény abszolútértéke.


Emlékszem, hogy amikor régebben olvastam, akkor nem tetszett annyira. Végig idegesített Jocelyn. Főleg a folyamatos Candoverezéssel. Most se lett a kedvencem, de valahogy most sokkal jobban átjött, hogy miért lett olyan, amilyen. Az előző olvasásnál szerintem csak felületesen olvastam el a beszélgetést. Így már jobb volt, viszont az emlékeimben nem pontosan volt meg a vége sem, ezért sokkal rosszabb jelenetet vártam a végén, amiért mégse volt annyira kellemes olvasni.
Ezek után most Richard Dalton könyvére újra kíváncsi vagyok, bár emlékeim szerint az se lett annyira jó.


Imádtam az egész könyvet. Előbb olvastam a Bukott Angyalok sorozatát az írónőnek, mint ezt, de már akkor érdekelt Jocelyn személyisége. Kimondottan tetszett, hogy az a jelenet is benne volt, mint ami a Szirmok a szélben című kötetben is lejátszódik. Nagyon szerettem ezt a párhuzamot. Az egész regény hangulata nagyon megfogott. A szerelemtől óvakodó nő, és a „halálra ítéltetett” katona sorsa, ahogy egybekapcsolódik, majd bonyolódik, nekem nagyon tetszett. David személyiségét kimondottan szerettem, míg Jocelyn-nel egy-egy résznél nem tudtam azonosulni. Mindent egybevetve, imádtam és a polcomon a helye (nem csak a molyos polcon :D )


Az írónőtől elvárható szokásos színvonal. Kedves kis könnyed olvasmány a romantikus regények kedvelői számára!
Népszerű idézetek




– Mindig is az a hír járta a sebészekről, hogy faragatlan, istenkáromló banda. Jó tudni, hogy a pletykák ebben az esetben igazak!
Ahelyett, hogy megsértődött volna, Kinlock harsányan felnevetett; az arca most derült fel, amióta találkoztak. – Azt elfelejtette megemlíteni, hogy nyersek, érzéketlenek és kulturálatlanok is. Ezért szólítják őket „uram”-nak a „doktor úr” helyett… Bizony, züllött egy társaság vagyunk, kislány, ezt jobb , ha az eszébe vési.
73. oldal




– Az élet sokkalta kényelmesebb, ha nem várjuk el, hogy tisztességes legyen.
139. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Margaret Mitchell: Elfújta a szél 93% ·
Összehasonlítás - Allison Pataki: Sissi – Az ifjú császárné 84% ·
Összehasonlítás - Margaret Landon: Anna és a sziámi király ·
Összehasonlítás - Margaret Landon: Anna és a király 82% ·
Összehasonlítás - Jókai Mór: Egy magyar nábob 89% ·
Összehasonlítás - Fábián Janka: Lotti öröksége 87% ·
Összehasonlítás - Juliette Benzoni: A farkasok ura 87% ·
Összehasonlítás - Juliette Benzoni: Az árnyak grófnője 84% ·
Összehasonlítás - Jennifer Ashley: Lord Cameron bűnei 92% ·
Összehasonlítás - Elizabeth Peters: Óvakodj a múmiától! 82% ·
Összehasonlítás