Menekülés ​a háremből (A jó útra tértek testvérisége 3.) 9 csillagozás

Mary Jo Putney: Menekülés a háremből

A ​független, szabad szellemű Lady Aurora Lawrence épp a görögök földjét fedezné fel az unokatestvérével, amikor is kalózok ütnek rajtuk, és fogságba ejtik a két hölgyet meg a hajójuk teljes legénységét. Rory retteg attól, hogy a hátralévő életét egy háremben kell töltenie. Az egyetlen reménye egy bátor és tettre kész hajóskapitány, aki azért érkezik a berberek földjére, hogy a kiszabadulásuk feltételeiről tárgyaljon – és akibe első látásra beleszeret.
Gabriel Hawkins, egy büszke hajós dinasztia sarja egy sajnálatos esemény miatt kénytelen otthagyni a királyi haditengerészetet. A férfit azonban kemény fából faragták: saját hajóra tesz szert, amellyel bejárja a világot, és megtanulja, miként boldoguljon az életben. Elképzelni sem lehetne nála alkalmasabb embert a feladatra, hogy Lady Lawrence megmentésére siessen.
A lány által megigézett kapitány merész tervet eszel ki: megegyezik a kalózok vezérével, és egy kalandos, megannyi fordulattal, kihívással teli utazásra indul… (tovább)

Eredeti mű: Mary Jo Putney: Once a Scoundrel

Eredeti megjelenés éve: 2018

General Press, Budapest, 2019
288 oldal · ISBN: 9789634522461 · Fordította: Bánki Vera
General Press, Budapest, 2019
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634522454 · Fordította: Bánki Vera

Constance Hollings · Gabriel Hawkins · Jason Landers · Lady Aurora Lawrence · Malek

Odilia P
Mary Jo Putney: Menekülés a háremből

Szerintem az írónő eddigi leggyengébb könyve. Kár volt megírni. Mintha nem tudna mit kezdeni a hőseivel, így inkább kalandra küldi őket, amit nem érez át igazán, tehát az sem jön át.

Emese_Szilágyi_2
Mary Jo Putney: Menekülés a háremből

Igazából egy kicsit többet vártam. Azt hittem jobban belemerülünk a Kelet világába, hiszen itt aztán elszabadulhat a fantázia. Nagyon kevés könyv játszódik Törökországban, vagy ennyire egzotikus helyeken, ezért határ a csillagos ég. Nem ez történt. Sajnos nem tudtam annyira élvezni, mint szerettem volna, általában meg kellett állnom szüntet tartani az olvasással. Ha valami igazán jót olvasok, nincs ilyen kényszerem, éppen ellenkezőleg. Számomra nem voltak eléggé mélyek az érzelmek, már az elején meglepődtem, hogy mennyire hidegen hagyja az apát a lánya sorsa. :/ Máshogy nem is tudom megfogalmazni, csak hogy hidegen hagyja. Aztán amikor megkerül, akkor nagy az örömködés. Ez furcsa volt. És a két pár se produkált túlságosan mély érzelmeket, számomra. Viszont az állatkert és az állatok nagyon cukik voltak. :D Kikapcsolódásként jó volt. :)

barbeque
Mary Jo Putney: Menekülés a háremből

Imádtam Gabriel és Rory történetét. Kalandos, tele izgalmakkal :D végig izgultam hogy mi lesz velük. Továbbra is imádom az írónő könyveit.

Caledonia_Valley P

– A könyveiteket egész London imádja…
– Gondoskodtam arról, hogy tisztességes szerződések szülessenek – szólalt meg Lord Lawrence. – Nem szabad megbízni a kiadókban, alantas népek.

Kapcsolódó szócikkek: Constance Hollings · Lady Aurora Lawrence
Caledonia_Valley P

– Egyes énekesmadarakat nem zavarja, ha kalitkába zárják – mondta csendesen a férfi. – Mások azonban a rácsokat verik a fejükkel, amíg a szívük meg nem szakad, csak hogy kiszabaduljanak.

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Hawkins
Caledonia_Valley P

-… Amikor vele vagyok, az az érzésem, hogy megért engem. Elfogad. Nem csak a külsőmet csodálja, amelyet az anyámtól örököltem, és amely nem az én érdemem.

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Hawkins · Lady Aurora Lawrence
Caledonia_Valley P

Ha már nem lehet mellette Gabriel, megteszi a férfi macskája is.

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Hawkins · Lady Aurora Lawrence
Caledonia_Valley P

– Van egy régi arab mondás: „Én a fivéreim ellen. Én és a fivéreim az unokatestvéreim ellen. Én, a fivéreim és az unokatestvéreim a világ ellen.”

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Hawkins
Caledonia_Valley P

-… A szüleim szerint szükségem lenne egy férjre, aki megzabolázna, ezért a házasulandók piacára bocsátottak…

Kapcsolódó szócikkek: Lady Aurora Lawrence
Caledonia_Valley P

-… A főszereplő férfi nem egy kalóz! Nincs semmi romantikus abban, ha az ember fogságba esik.

Kapcsolódó szócikkek: Lady Aurora Lawrence
Caledonia_Valley P

– Milyen lenyűgöző az angol hidegvér! Magát semmi sem kavarja fel?

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel Hawkins · Malek