Hazatérés (A jó útra tértek testvérisége 6.) 28 csillagozás

Mary Jo Putney: Hazatérés

Menyasszonya halála után Kai Ramsay elhagyja Skóciát, hogy távoli országokban kalandozzon. Útja során bejárja az ókori romokat, felbecsülhetetlen értékű régiséget gyűjt össze, és a halál torkából is megmenekül, miután a napóleoni háborúk alatt kémkedésért bebörtönözték. Ramsay lételeme a veszély, de minden megváltozik azon a napon, amikor egy levelet kap Skóciából…
Signy Matheson életét Thorsay szigetén tölti. Lánglelkű és éles elméjű szövetségese a helyi földbirtokosnak. Most azonban, hogy a vezetőjük a halál árnyékába ért, Signynek gondoskodnia kell az utódlásról. Itt az ideje, hogy Kai Ramsay hazatérjen…
Amikor Ramsay visszatér Thorsay-ra, döbbenten tapasztalja, hogy Signy csábító szépséggé érett, és olyan vonzerővel bír, aminek nehéz ellenállni.

Eredeti megjelenés éve: 2021

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2022
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634525936 · Fordította: Bánki Vera
General Press, Budapest, 2022

nicosia P>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

Nagyon szeretem a @General_Press_Könyvkiadó Romantikus Regények sorozatát, és elég sok szerzőtől olvastam is már, de valahogy Mary Jo Putney-t eddig elkerültem – néhány más szerzővel együtt – főként azért mert olyan tetemes az életműve, hogy beláthatatlannak tűnik mire átrágom magam rajta. Nos miután sikerült a „Jó útra tértek testvérisége” sorozat 6. részével kezdenem, úgy tűnik már nem fogom megúszni a szerzőnővel való mélyebb ismeretséget.
Nem ez volt a legjobb romantikus regény amit olvastam. Ha a szerelmi szálat nézzük csak, vagy az erotikus jeleneteket akkor maximum közepes. Mégis annyi plusz töltete van, hogy bőven túlmutat a történelmi romantikus kategória határain.
Az alaptörténet egy létező történelmi korban, létező államformában, de kitalált szigetcsoporton játszódik.
Elsőre skót történetnek tűnt – és én imádom a skótokat-, de végül egy félig viking félig kelta gyökerű keverék népcsoport érdekes történelmébe kaptunk egy nem túl mély, de nagyon izgalmas betekintést. A regény cselekménye Konstantinápolyban kezdődik, és az Északi tengeren ér véget, a napóleoni háborúkat követő időkben. Az iparosodás kezdeti szakaszában a már létező gyárak mellett a régészet és a történelemkutatás éppen csak kibontakozó szakaszába pillanthatunk be, miközben a modern világ kezdetén még mindig ott a földesúri viszonyrendszer, a klánszerű társadalmi berendezkedés, és az ősi hagyományok tisztelete. Ezen a „talajon” bontakozik ki a kalandos útjairól hazatérő Kai és a művészi ambíciókkal bíró Signy, lángolónak nem mondható, de mégis nagyon rokonszenves kapcsolata. A két főszereplő múltbéli ismeretsége épül tovább, miközben számtalan közös problémát oldanak meg, közös döntéseket hoznak, és mindinkább a közös jövő felé indulnak. Szépen kidolgozott, egyenletes és harmonikus a történet. Nincsenek nagy drámák, és hatalmas fordulatok, de mégis tudtam izgulni a szereplőkért, vártam a megoldást, és a lezárást.
Nekem különösen tetszett a történeti kitekintés. Pár éve voltam Norvégiában, egy viking múzeumban, előtte pedig kb. 25 éve Skóciában is, így mindkét „oldalról” ismerős volt a táj, és a régészeti leletek. Láttam törékeny viking hajót, és kőépületek maradványait is a sziklákon, így oda tudtam magam képzelni a romokhoz és a feltárás helyszínére, és valóban nagyon élethű volt a leírás, de egyáltalán nem unalmas. A szereplőkről keveset tudunk meg, azt is főként a pozitív oldalukról. Sem Kai sem Signy rossz tulajdonságait, kudarcait, van konfliktusait nem ismerhettük meg, így különösebb jellenfejlődést sem tapasztalhattunk. Viszont mindketten nagyon szimpatikusak voltak a kezdetektől.
A könyvben ugyan csak rövid időre, de felbukkannak a sorozat korábbi szereplői, és több utalás is történik a korábbi kalandokra, így kíváncsi lettem a teljes regényfolyamra. Most már csak az amúgy is jelentős olvasási időmet kellene megnövelni, mondjuk úgy a tízszeresére…

Zsuzsanna_Makai>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

Kezdjük is gyorsan azzal, h én megtartottam volna az eredeti borítót, az a kép a regény alapján sokkal inkább Signy, mint ez, túl erőltetettnek tűnik, soha nem szórakozott volna ennyit a hajával.
Az egész történet jó volt, sírtam is(a nagypapán), hangosan nevettem is(a félszemű macska neve Odin), szóval érzelmileg elvitt mindenfele, utaztunk is, de még időben is.
Az egész tök jó volt, az izgalmak a végén, pfff, még az óraketyegést is hallottam, úgy izgultam, meglesz-e.
Ok, to be fair; néha Odint jóval karakteresebb szereplőnek tartottam, mint a srácokat.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

A jó útra tértek testvérisége 6

Meg kell mondjam, hogy ez a rész igencsak lapos volt, egynek azért elment.
Sok unalmas rész volt benne, semmi izgalom, a szerelmi szál is langyos volt.
Nem ehhez szoktam a szerzőtől, eddigi könyvei sokkal jobbak voltak.
A szereplők is középszerűek voltak, nem nagyon tudtam azonosulni velük.
Ami igazán tetszett, az a helyszín volt, izgalmas és gyönyörű szigetcsoport, ahol én is szívesen ellaknék.
A borítója viszont nagyon tetszetős és hangulatos.

Paulina_Sándorné P>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

Aranyos történet volt, élveztem a skót vidéket. Tetszett, hogy Ramsey érdeklődése a régészet, a régi tárgyak, a múlt iránt. Szimpatikus pasas volt. Signy okos, talpraesett nő, bírtam. Aranyos párost alkottak. Maga a történet viszonylag egyszerű volt, sokkal rövidebben meg lehetett volna oldani, sokszor éreztem az időhúzást a sorokban. spoiler Jó volt figyelni, ahogy Roald-dal kitolnak.

anesz P>!

borító: 5
tartalom: 4
stílus: 4
szereplők. 4
élmény: 4
mondanivaló: 3

Értem én, hogy miért áll viszonylag alacsony százalékon ez a kötet. Amikor olvastam, haladtam vele, meg bizonyos fokig komfortolvasmány is volt. Viszont igazából nem történt benne semmi olyan nagy dolog. Az egész cselekményt leírta kb. a cím. A szereplők között is túl simán történtek a dolgok. Úgy éreztem, hogy valahogy csak le akarta zárni ezzel a résszel az írónő a Jó útra tért testvériséget. Eleve úgy érzem, hogy nem ez a legjobb sorozata Putney-nak. Azért a helyszín, a festészet és a régészet mind- mind plusz pontot jelentettek, mégsem annyira, hogy az átlagosnál magasabbra emelje a színvonalat.
Felejthető, egyszer olvasható kategória.

tigi5 IP>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

A sorozat végére valahogy kifulladt az egész. MJP rajongóként nagy csalódás volt ez a könyv.

baba03 P>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

Nagyon tetszik az írónőnek ez a sorozata, bár nem ez a rész lesz a kedvencem. Valahogy most kevésbé éreztem mozgalmasnak, azonban egyáltalán nem volt rossz Kai és Signy off története sem.
Korábbról ismerik egymást, Signy testvérével alkottak egy párt, Kai feleségül akarta venni a lányt, spoiler Ekkor kapta azt a lehetőséget a nagyapjától Kai, hogy utazzon, hódoljon a régészeti szenvedélyének, de ha eljön az idő, térjen vissza és vegye át, az örökségét. Visszatértekor találkoznak és Kai hamar rádöbben, hogy Signy az eltelt évek alatt gyönyörű nővé érett. Signy nem fogadja határtalan lelkesedéssel Kai-t, azonban idővel megenyhül irányába. :-) Kifejezetten jó párost alkotnak, Kai régészet iránti szenvedélye során talált romokat és miegymást Signy tökéletesen megörökíti. A szükséges drámáról Roald gondoskodik, jól tették, hogy nem bíztak benne. A vége szívet melengető volt, mikor az összes jó útra tért összegyűlt családostól, mindenestől, hogy segítő kezet nyújtsanak Kai-nak. Tökéletes lezárása volt a sorozatnak, örülök, hogy rátaláltam.

Kuri_Szilvia P>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

Valahogy nem volt meg az az izgalom, a pörgős fordulatos sztori, mint az eddigi részekbe. spoiler
Talán nagy volt az elvárás, mindenesetre ez nem tetszett annyira, mint a többi rész. A szereplőket sem tudtam magamhoz közel érezni. A borító nekem is tetszett, és hát a többi rész is megvan, de nem tudom, hogy fogom-e újraolvasni.

Benedek_Eszti>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

A Hazatérés című Mary Jo Putney könyvben nincsenek nagy feszültségek, drámák. Persze ez nem mondja azt, hogy ne merülnének fel problémák, mert azok akadnak, csak nem azokra terelődik a hangsúly. A Hazatérés egy könnyed romantikus regény, amely az egymásra találásról szól. Arról, hogy hogyan kommunikáljunk egy kapcsolatban, hogy mennyire fontos egymás tisztelete, az érzéseink kifejezése, az otthonunk.

Bővebben: http://www.ahmagazin.com/mary-jo-putney-hazateres/

Kormica>!
Mary Jo Putney: Hazatérés

ezt valószínűleg csak elfelejtettem időben kiolvasottak jelölni, mert amúgy max. 5 nap alatt kiolvastam…. mint minden könyvét az írónőnek…. mert letehetetlenek :)

Sheila_7 I>!

A múlt tanulmányozása nem a türelmetlenek feladata.

Sheila_7 I>!

– […] Thorsay nem üzlet. Thorsay szent hagyaték, kötelesség.