Egy ​hamis hölgy (Elveszett lordok 3.) 56 csillagozás

Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Amikor Lady Kiri Lawford leleplezi az angol király elleni összeesküvőket, Damian Mackenzie rájön, hogy a nő távolról sem olyan pedáns és becsületes, ahogyan azt feltételezte.

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2014
392 oldal · ISBN: 9789636435967 · Fordította: Hajnal Gabriella
General Press, Budapest, 2012
392 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433581 · Fordította: Hajnal Gabriella

Silverlight>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Ennek a könyvnek nagy előnye, hogy nagyon érdekes karaktereket jelenít meg. Kiri már a nevével és külsejével is kirí a társadalmi elvárásokat ifjú hölgyek felé támasztó arisztokraták közül. Hiába az anyagi háttér, ha a boldogság fontosabb. Damian sem egy tipikus nemes úr, hiszen a törvénynek nem éppen a kedvezőbb oldalát képviseli. Szerintem az egész történet jól felépített. Nem hamar találnak egymásra a szereplők, s kellően húzódik a cselekmény megfűszerezve izgalommal és akcióval. Van benne rejtély, titok, nyomozás, szóval minden, ami fenntartja az olvasó figyelmét. Nekem tetszett, annak ellenére, hogy az elején még azt gondoltam, nem fogom szeretni.

General Press, Budapest, 2012
392 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636433581 · Fordította: Hajnal Gabriella
Zsuzsanna_Makai>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Mind Mac, mind Kiri nagyon jól összerakott karakterek. Sehová sem tartozó, mindenhova tartozók. Leginkább ezért gondolom, hogy ennyire működött a kémia, mert pont ugyanolyanok voltak, annak ellenére, mennyire különböző hátterekkel rendelkeztek. Ahogy jobban belegondolok, Kiri nálam benne van a legjobb női karakterek 10-esében. Amikor elrabolták, és a gyémántgyűrűjével próbált nekiállni kivágni magát, az azért nem volt semmi.

Kuri_Szilvia P>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Kiri nagyon szerethető, karakán, erős szereplő. Bátor, és a család nála az első. A találkozása Damiannal nem az amit az elsőbálos lányok várnának, de hát Kiri nem is elsőbálozó.
Izgalmas történet, csavarokkal, váratlan helyzetekkel.
Minden van, ami kell, hogy az érdeklődés fennmaradjon az olvasóban.
Önmagában is élvezhető, de ajánlom sorban olvasni. :-)

Timi0320>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Jajj, hogy ez is mennyire jó rész volt.
Annyira kíváncsi voltam már Kiri történetére, mert a korábbi részekben felkeltette az érdeklődésemet, szimpatikus volt, és hát nem kellett csalódnom, mert egy rendkívül izgalmas és szórakoztató történetet olvashattam. A romantikán túl egy jó nagy adag akciót és kaptunk az írónőtől, és nem is akármilyet.
Kiri egy talpraesett, határozott nő, aki semmitől nem ijed meg, és nem fél az érzelmeit kinyilvánítani. Annyira jó volt egy ilyen főszereplőről olvasni, mert a legtöbb női szereplő csak nyávog, meg idegesítő tulajdonságokkal van felruházva. De a mi Kirink nem ilyen, határozottan kedvencem lett.
Damien pedig a tökéletes partner a számára, egy erős, határozott férfi, aki még egy kicsit rossz fiú is :)
Nagyon tetszett a könyv, mindenkinek csak ajánlani tudom a sorozatot. Mary Jo Putney nagyon ért a történelmi romantikusok megírásához.

SICSI>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Izgalmas, kalandos, és szenvedélyes volt. A Jó útra tért testvériseget előbb olvastam, pedig ezt kellett volna előbb, mert ugyanazok a szereplők vannak benne, de ez korábban játszódik. Kiri nem egy tipikus angol lady, így a törtenet sem volt a megszokott. Mary Jo Putneytól már megszoktam, hogy mindig lehet valamit tanulni a könyveiből. Most peldául a parfüm keszítésről.

Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Remek történelmi romantikus krimi a könyv. Nagyon tetszett, hogy az indiai kultúrába is nyerhettünk bepillantást, valamint megismerkedhettünk a parfümökkel és parfümkészítéssel is. Szórakoztató, izgalmas és fordulatos könyv volt, talán ez a kötet tetszett eddig a legjobban.

Navi>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Jó kis történelmi romantikus, krimi, szerelem, erotika, humor, megmentésre szoruló férfi főszereplő, erős nő, pattogó szikrák. Volt benne 1-2 jelenet, ami inkább már csak töltelék volt, de jó könyv. Biztos, hogy fogom olvasni a többi részét is.

Nene>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Remek történelmi romantikus könyv, tele izgalommal, romantikával, erotikával, humorral, rejtéllyel…
Mac: imádtam a karakterét, a stílusát, valamint hangosan felnevettem… spoiler :) Az elején volt róla szó, spoiler, sejtettem is, hogy ezt a poén ellövi az írónő, de akkor is nagyon tetszett! :D
Kiri: nagyon illik rá a „harcos hercegnő” elnevezés, olyan, mint egy amazon! :) Ahhoz képest, hogy milyen korban játszódik, egy igazi vagány női karaktere van, amit kifejezetten imádtam!

Lady_E>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Lady Kiri eddig is egy kedves karakter volt, ebben a könyvben pedig teljesen megszerettem. Erős, büszke és független nő egy olyan korban, amikor ezek a tulajdonságok egy nőben még hátránynak számítottak.
Persze most is izgalmas volt a háttérben felgöngyölített cselszövés, a kutatás, de mégis úgy érzem, hogy ezt a könyvet Kiri tette különlegessé.
Holnap már olvasom is a folytatást :)

miaow P>!
Mary Jo Putney: Egy hamis hölgy

Megfogott ez a kötet… s nem ereszt. Eddig ez a legjobb rész: izgalmas, kalandos, fordulatos, s a kémkedéses-nyomozós szál lebilincselően hatott az érzékeimre. De a cselekmény mellett a két főszereplő végtelenül szimpatikus karaktere is az élvezetes olvasmány garanciája. Mac nagyon belevaló férfi, s Kiri is igazán életerős, energikus hölgy, s természetesen egyikük sem ijed meg a saját árnyékától. De hőseink ezúttal sem problémamentesek, mindketten valamilyen szinten hátrányos helyzetűek: származásuk miatt a társadalom egyes tagjai által nem elfogadottak. Hja, sznobizmus és rasszizmus…
Nagyon tetszett még, hogy egyre jobban megismerhetjük a többi szereplőt is, mindig akad egy-egy lazán elhintett, de fontos információ róluk, kezd egész otthonos hangulatú lenni a sorozat, óhatatlanul a család kör és baráti társaság bűvkörébe kerül az olvasó.

MissBennet>!

A saját problémáinknak megvan az a jó tulajdonsága, hogy velük bizalmas viszonyban vagyunk.

153. oldal, 18.fejezet

Ingryd>!

A sors olyan átkozottul igazságtalan!

9. oldal, Előszó

Ingryd>!

– Nem kellene mindig mindent elhinned, amit az újságban olvasol.

151. oldal, 17. fejezet

Ingryd>!

– Nem szoktam visszanézni. Valahányszor ostoba döntést hozok, tetteim következményeit saját bőrömön megtapasztalt tanulságként raktározom el, és egyfolytában azzal győzködöm magam, hogy még egyszer ugyanazt a hibát nem követem el.

153. oldal, 18. fejezet

– A világ tojása?
– A hindu teremtésmítosz szerint a világ egy aranytojásból lett – magyarázta. – Az anyám családja az „amióta a világ tojása megrepedt” kifejezést a nagyon hosszú idő jelölésére használja.

159. oldal, 18. fejezet

Ingryd>!

– A lelkiismeret olykor komoly nyűg.

293. oldal, 33. fejezet

Ingryd>!

Aztán pályafutása legremekebb öngyilkossági jelenetét idézve a Rómeó és Júliából felkiáltott: „Őlordsága, az az átkozott, most meglátja!”, majd a tőrt egyenesen a szívébe szúrta.

295-296. oldal, 34. fejezet

Ingryd>!

Vannak olyan romantikus képzelgések, miszerint a szerelem ellen nincs orvosság, de ez csak hiú ábránd.

301. oldal, 34. fejezet

Ingryd>!

A játék a lényeg. Ha az ember hébe-hóba nyer is, az csak kellemes ráadás.

306. oldal,35. fejezet

Ingryd>!

– A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.

335. oldal, 38. fejezet

Elveszett lordok sorozat · Összehasonlítás