Az ​amazon és a katona (A jó útra tértek testvérisége 1.) 64 csillagozás

Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Will ​Masterson egy bárói cím és jókora vagyon örököseként kényelmes életet élhetne angliai otthonában, ő mégis katonának áll. Sok-sok évnyi borzalmas, Napóleon elleni háborúskodást követően úgy határoz, mielőtt hazatérne, még elvállal egy utolsó küldetést. Csakhogy amint eléri úti célját, a hegyek között megbúvó, aprócska királyságot, San Gabrielt, újra kell gondolnia a jövőre vonatkozó terveit. Nem mást sodor ugyanis a karjába a sors, mint álmai asszonyát…
Athena Markham egy igazi amazon: magas, bátor, és fittyet hány a társadalmi konvenciókra. Mindig is többre értékelte a függetlenségét, mint egy férfi szerelmét. Amikor azonban Will felbukkan, úgy érzi, vele tenne egy próbát.
Bimbózó románcukat azonban kisvártatva próba elé állítja az élet. San Gabrielt veszély fenyegeti, a két fiatal pedig úgy dönt, hogy együtt száll szembe a fenyegető ellenséggel. A haláltól sem riadnak vissza, hogy megmentsék az országot és a lakóit. A megpróbáltatásaik során megismerik a másik… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636439774 · Fordította: Hajnal Gabriella
304 oldal · ISBN: 9789636439781 · Fordította: Hajnal Gabriella

Justin Ballard

_Leelan_>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Hatalmas bánatomra ez a könyv nem igazán az én ízlésem. Ha ezzel a történelmi romantikussal kezdtem volna meg az ismerkedést a műfajjal, akkor bizony nem folytattam volna kalandos utamat a múlt románcaiban.
Ami miatt elolvastam a könyvet az @FairyDust kihívása, ő választotta nekem, én pedig előtte a hangzatos cím, fülszöveg és igen csak szép borító miatt tettem fel a saját várólistámra. A megígért szenvedély jelen van, de sajnos a színhely, a 19. századi Spanyolország területén található aprócska ország nem jött be. Valamint a köré épített háborús időszak sem. A szereplők közötti párbeszéd sokszor túl hosszú volt nem hittem volna, hogy ilyet valaha is íni fogok xdd a témák pedig unalmasak, többnyire a háború, az országocska sorsa, de nem az izgalmas, vagy szívszorító módon volt megíva.
A szereplők sem kerültek hozzám közel, nem éreztem a szikrát, nem mosolyogtam az évődéseiken, amit nagyon sajnálok, mert talán ezt szeretem a legjobban… mosolyogni azon, ahogy egymás felé közelednek, udvarol a férfi a nőnek, évődnek.
Remélem azért más új GP-es könyv jobban be fog jönni!

Zsuzsanna_Makai>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Nagyon tetszett, nagyon jó volt!
Örömmel vettem észre, hogy ez a sorozat kapcsolódik a tavaly olvasott sorozatomhoz, és ismerôsökkel is találkozhatok ezáltal, sôt a további sorsukba is betekintést kaphattam.
Mind a négy fôbb karakterrel rendben voltam, mind a fôszál, mind a mellékszál remek volt.
Sophia jellem-fejlôdése igazán érdekes volt, hogy mindig mások szemszögén keresztül, az ô gondolataik által tudtuk meg, hogy mennyivel változott, és milyen irányba.
Az elsô könyvem volt @Galagonya33 elvesztése után. Segített kicsit kiszabadulni a mindennapokból…

Cs_N_Kinga P>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Nos csatlakozom a négycsillagosok táborához. A történet jó volt, kicsit más történelmi romantikus volt mint amiket eddig olvastam. Volt szerelem, volt egy kis humor is. Most a napóleoni időkben járunk, kicsit a háború vége felé. Kezdésnek egy angol katonatiszt a főszereplő, de egy olyan csodás helyre tévedt (gondoltam is, hogy hát nem voltam jó földrajzból sose, de hogy erről az országról még nem is hallottam?spoiler) Na itt szívesen élnék. Ennek a kis királyságnak az összetartása, egymás iránti szeretete, példamutató lehet mindnyájunknak, én ilyen országban szeretnék élni, lenne tőlük mit tanulnunk. Ez talán jobban megfogott mint a három, igaz főszerepben csak egy, szerelmespár története. Közben azért megpendítette a törvénytelen gyerek lerágott csontját, de ezt is picit másképp. Szóval nem volt ez rossz. Nálam egyszer olvasós kategória, de még a folytatásból egyet legalább el fogok olvasni. Ja igen a kezdés is érdekes volt. Egy laza napra/délutánra tökéletes volt.

Odilia>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Ez a könyv kicsit más mint az Elveszett lordok, mégis abszolút 5 csillag :) Nagyon jól bevezeti a további köteteteket, emlékeztet a régi szereplőkre és ráadásul nem egy hanem két akadémiai növendék szerelmi történetét olvashatjuk :)

kritta>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Ajánlom mindazoknak, akik szeretik a gyorsan pergő eseményeket, ahol még a romantika is teret kap, de nem eltúlzott módon. Aki hagyományos hercegnős, kastélyos leányálomra számít az csalódni fog, mert ez annál sokkal szórakoztatóbb és merészebb.

Részletes értékelés:

Jóna_Timi>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

A pocsék címválasztás ellenére egy szerethető történetet kaptam Mary Jo Putney-tól. Elájulva nem voltam, de korrekt a sztori, inkább kalandregénynek titulálnám, mint romantikus könyvnek. Szerintem egy kicsit eljárt felette az idő, a romantikus regények kedvelői több szenvedélyt kapnak a hasonló történetektől. Az írónő korábbi munkáit nem ismerem, így nincs viszonyítási alapom, de biztos vagyok benne, hogy nem ez a legjobb írása. A cselekmény és a helyszín egyébként érdekes, de mély nyomot nem hagyott bennem a sztori.
Rövid értékelés:

Dixy05>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Nagy reményeket fűztem ehhez a könyvhöz, mégsem teljesültek az elvárásaim. Ahogy az olvasási időn is látszik elég sokáig küzdöttem vele. Nem csigázott fel, nem tartotta fenn hosszan az érdeklődésemet. Inkább lassan, kényelmesen napról napra haladtam vele. Legjobban az utolsó pár fejezet tetszett, amikor már minden a helyére került és nem maradt más csak az önfeledt boldogság. Külön öröm volt, hogy az írónő előző sorozatából megismert kedves alak lett a történet főszereplője, sőt az előző sorozat párosai is felbukkantak egy kis időre. Összességében nem volt egy rossz könyv, bár az előző sorozat köteteitől jóval elmaradt. Remélem a további részek jobban elnyerik majd a tetszésem.

304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636439774 · Fordította: Hajnal Gabriella
anesz P>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Kétségtelen, hogy nem ez az írónő legjobb műve, de nem volt olyan rossz.
Az eldugott királyság, a napóleoni háborúk pusztításai, a felelősség, az uralkodás terhe, a magánélet és a hercegnői feladatok összeérhetetlensége, na meg a múlt árnyai és bűnei tették emlékezetessé a történelmi romantikus történetet. A vége pedig igazán szívmelengető volt. Nekem a megbocsátás, az emberség és a nagylelkűség győzelméről szólt leginkább.

SICSI>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

A könyv izgalmasan indult, ahogy bemutatta a jó útra tértek testvériséget. Aztán sajnos ellaposodott. San Gabrielle egy gyönyörű, békés, nyugodt hely, amit 1 évvel azelőtt letaroltak a francia katonák, és most helyre kell hozni és felkészülni egy újabb támadás ellen. Kb. ezzel össze is foglaltam, hogy miről szól a könyv. Persze alakultak szerelmek, és a szereplők mind kedvelhető karakterek voltak, de valahogy nem jöttek át az érzelmek, de még a humor sem, amit megpróbált belecsempészni a szerző. A párbeszédek túl hosszúak voltak és túl részletekbe menőek. Nem mondom, hogy nagyon rossz volt, mert akkor végig sem olvasom, de nem is élveztem igazán az olvasást.

marilyn_marilyn>!
Mary Jo Putney: Az amazon és a katona

Egy olyan romantikus regényt olvastam, aminek egyértelmű volt a végkimenetele, de mégsem volt unalmas.
Athena egy nagyon karakán, határozott nő, aki a férfiak uralta világban helyt állt.
Will egy olyan férfi, aki tiszteli Athena határozottságát és nem úgy kezelte, mintegy buta nőt.
Amikor a franciák támadását várták,izgultam értük.Komolyan. Oké, tudtam, hogy nagyjából mi fog történni, de mégis izgultam. Az járt a fejemben, hogy „Na ne már, nem lehet, hogy veszítenek! ”
Könnyed történet, szeretni való szereplők.

miaow P>!

– Skót vagyok. Mi a nyavalyának érdekelne egy falkára való angol véleménye?

Kapcsolódó szócikkek: Justin Ballard
beatrix_0823>!

A „soha" nagyon hosszú idő. A kor előrehaladtával az ember változik. A dolgok, amelyek korábban elképzelhetetlennek tűntek, egyszer csak vonzóvá válnak.

Adri93>!

Egy hercegnő legyen nőies, szép tartású és kecses. Ezenkívül persze okos, könyüreletes és rendelkezzen kiváló ítélőképességgel. Véletlenül se legyen fennhéjázó, de viselkedjen a rangjához illően, és teljesítse a kötelességét. Egyszóval hercegnőnek lenni fáradságos dolog. Ám kötelesség ide vagy oda, egy lánynak még lehetnek álmai.

A jó útra tértek testvérisége sorozat · Összehasonlítás