A ​sors kereke (Bukott angyalok 7.) 50 csillagozás

Mary Jo Putney: A sors kereke

Stephen Kenyon, Ashburton hercege fiatalon megözvegyül, és épp új életet akar kezdeni rosszul sikerült első házassága után, amikor megdöbbentő hírt közöl vele orvosa: halálos beteg, és legfeljebb pár hónapja van hátra. Stephen elmenekül családja és barátai elől, megpróbál egyedül szembenézni az elkerülhetetlennel, lóháton nekivág az angol vidéknek. Útja során összetalálkozik egy vándorszínész-társulattal, és igazi nevét és rangját eltitkolva beáll közéjük. Hamarosan gyengéd érzelmek ébrednek benne az egyik színésznő, Rosalinda iránt. Úgy érzi, megtalálta a testi-lelki társat, akit egész életében keresett. De felfedheti-e érzéseit, és reménykedhet-e a szerelemben a halál küszöbén?

Eredeti megjelenés éve: 1997

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2003
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639459208 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Rosalinda Jordan · Stephen Kenyon, Ashburton hercege

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Bukott angyalok 7

Ez egy nagyon szép és megható történet volt, nagyon tetszett nekem.
Egy igazi második esély könyv. Nehezen hittem, hogy ki lehet ebből hozni egy boldog végű történetet, tekintve a főhős halálos betegségét. De persze már sok olyan könyv született, amiben valakit téves orvosi diagnózison miatt ítéltek meg. Még a kortárs irodalomban is sokszor előfordul, nem hogy a 19. században.
Remekül megformált karakterek voltak a könyvben, izgalmas kalandok, szerelem és erotika, minden, ami egy szórakoztató és megható történethez kell.

Mary Jo Putney: A sors kereke

Ismételten beleugrottam egy sorozat kellős közepébe, amelyet egyébként észre sem vettem, annyira önállóan élő ez a rész.
Már-már a csöpögős, romantikus könyvek sorába kezdtem belehelyezni, amikor rájöttem, hogy nagy valószínűséggel – ez egyszer – tévedek.
Igazán megható történet volt, olyan igazi, azonnal végigolvasós.
Lenne, ha lenne egyszerre ennyi időm.
Stephen egy igazi lovag, olyan, amilyet az ember lánya még a mai világban is elfogadna magának.
A könyvben egyébként minden benne van, ami csak lehetséges, hogy benne legyen. Szerelem, romantika, háború, gyermekszületés, …
A vége eléggé összecsapott volt, az utolsó oldalakon derült fény mindenre, javult meg mindenki, aki korábban gonoszkodott, de mielőtt igazán csöpögőssé vált volna, egyszer csak vége szakadt.

Mary Jo Putney: A sors kereke

Megindító, érzelmeket felkavaró, drukkolós, izgulós, csodaszép történet. A gyakorlott, romantikusokon edződött olvasó ugyan előre sejti már a mese végkifejletét, de nem számít, hiszen az odáig vezető út az, ami megmozgatja a lelket, elgondolkodtat az életben fontos dolgokról. Ugyanakkor szórakoztat és megkacagtat; az írónőnek sikerült a kemény téma ellenére egy abszolút nem lehangoló regényt kreálnia. Kiváló munka.

tigi5 IP>!
Mary Jo Putney: A sors kereke

Ez már nem is öt csillag, hanem egész égboltnyi. Abszolút kedvenc, igaz, amikor a negyedik részt olvasom, az a sorozat legjobbja, amikor ezt, akkor meg ez. :)

SICSI>!
Mary Jo Putney: A sors kereke

Ez a rész szívszaggató volt. A végén már komolyan kezdtem megijedni, hogy rossz vége lesz. De persze most is minden megoldódott, szinte az utolsó pillanatban. Rosalinda és Stephen nagyon édesek voltak együtt. Stephen már szinte túl jó volt. Ismét láthattuk a szeretett-teljes szegény és a merev gazdag világ összemosódását. Köszönöm szépen Mary Joe Putney a sok romantikus és izgalmas történetet. Nagyon sokat tanultam a korabeli bányászatról, a Napóleon elleni háborúkról, a festészetről, a színházi életről és a korabeli kémek világáról.

wallery>!
Mary Jo Putney: A sors kereke

Talán egyike a legjobb könyveinek. Jó volt olvasni: egyben volt bonyolult, egyben volt egyszerű, ugyanakkor szép, elgondolkodtató, néha idegesítő…

krisztina0419>!
Mary Jo Putney: A sors kereke

A sorozat záró darabja, és méltó is ehhez a titulushoz. Ez volt az első könyvem,amit Mary Jo-tól olvastam annak idején.
És a borítója is meseszép. A sorozat első és utolsó részeinek a legjobbak a borítói.
Szívemnek kedves és aranyos történet tele Shakespeare-vel. Nem tudom nem szeretni…

Elhaym>!
Mary Jo Putney: A sors kereke

” Még mindig jobb szeretni és elveszíteni, mint soha nem szeretni senkit. “

Történet 1818-ban játszódik. Stephen 36 éves amikor megtudja, hogy halálos beteg, ekkortól kezdve visszafelé számlálja a napokat. Szívszorító nyomon követni ahogy romlik az állapota és szenved a fájdalmaktól. Betegen ismeri meg az özvegy, 28 éves Rosalindát. Szerelmük nagyon jól és hihetően van megírva. Nincsenek köztük veszekedések, kezdetektől megbíznak egymásban. Stephennel sok rossz történt a múltban is, de a szeretet minden sérült lelket begyógyít és azt is megtanulja, hogy mit jelent a szeretet szó.
Könyvben nagy szerepet kap a megbocsátás, a barátság, és a testvéri szeretet. Történetben szerepel egy aranyos teknőc tarka kiscica is. Őt én is elfogadtam volna, legszebb ajándék amit egy nő kaphat a szerelmétől. Korábbi kedvenc szereplőim is feltűntek egy rövid időre, ennek is nagyon örültem.

Nagyon szép, egyedi, klisé mentes romantikus történet. Egyedül a végével volt csak bajom túl rózsaszínre sikerült. A sors kereke, a Tánc a szélben, Megtört szivárvány, és a Szirmok a szélben után a 4. kedvenc Putney történetem lett. Sajnos ez a sorozat befejező kötete. Nagyon nehéz megválni a kedvenc szereplőimtől, rossz, hogy nem olvashatok róluk többet.

Bővebben:

KBCsilla P>!

A legjobb ellenszer az élet megpróbáltatásaival szemben a nevetés.

KBCsilla P>!

Ha kihúzzák a méregfogát, a kígyó sem ártalmas.

KBCsilla P>!

A halálos ítélet után az embernek már nemigen vannak kérdései.

miaow P>!

– Azt hiszem, hogy mint a nyelveket, a szeretet képességét is fiatalon kell tanulni. Másképp az embernek soha nem lesz hozzá tehetsége.

Kapcsolódó szócikkek: Stephen Kenyon, Ashburton hercege
miaow P>!

– Megnézzük az épület többi részét is? – A virágcsokrot kihívó mozdulattal a ruhája kivágásába tűzte. – Aztán sajnos, haza kell mennünk, és sürgősen ágyba bújni. Fárasztó nap volt, igaz?
– Ó, hogyne, feltétlenül!. – Stephen komolyan bólintott, aztán kinyitott egy ajtót a színpad mögött. – Fárasztó, nagyon. Merev minden tagom.
Rosalinda nevetett, és követte az ajtóhoz.Stephenből tényleg jó komikus lenne; ha olyan kedvében volt, a legegyszerűbb mondatokat is mulatságossá és kétértelművé tudta tenni.