Hová ​tűntek a gyerekek? 19 csillagozás

Mary Higgins Clark: Hová tűntek a gyerekek?

Nancynek remek férje és két szép gyermeke van. Úgy érzi, mostanra talán végre elfelejtheti tragikus múltját, és hihet abban, hogy kapott még egy esélyt az élettől. A múltja elől azonban senki sem menekülhet. A gyerekek ismét eltűnnek, és mintha elölről kezdődne a rettenet. Elfojtott hangok – lihegés, gonosz vihogás, éles gyereksikoly. Lidérces világ ez, de sajnos nagyon is valóságos. És valahol ebben a rettenetben, ott kell lenniük a gyerekeknek is.
Mary Higgins Clark tizenöt regény és három novelláskötet szerzője. A New Jersey-beli Saddle Riverben él.

Eredeti mű: Mary Higgins Clark: Where are the Children?

Eredeti megjelenés éve: 1975

GABO, Budapest, 2002
256 oldal · ISBN: 963923799X · Fordította: Dobos Lídia

Nikolett0907 P
Mary Higgins Clark: Hová tűntek a gyerekek?

Nem igazán találom az okát annak, hogy ez a kötet miért áll 79%- on!?
Sokkal jobb, mint egy – két oly sok olvasó által agyon ajnározott történet.
Tény, hogy nem egy mai darab és végső soron pontosan tudtam az elején, hogy ki az ártatlan és ki nem, de mégis végig izgultam, mert volt bőven olyan esemény, amire viszont nem számítottam.
Még mindig nem a legjobb műveinek egyike, de az író stílusa itt is megmutatkozik, amit pedig személy szerint nagyon szeretek.
Tökéletes helye van a polcomon.

Bleeding_Bride ISP
Mary Higgins Clark: Hová tűntek a gyerekek?

Méltatlanul került moly-szinten a süllyesztőbe ez a kötet – úgy gondolom.
Hiába első pillanattól tudja az olvasó, hogy a gyanúsított ártatlan, jócskán van miért szurkolni, hogy sikerüljön mindezt bizonyítani is.
A tettesről rögvest tudni véltem ki az, mígnem az a szereplő külön felbukkant, így az egész teóriám mehetett a süllyesztőbe és pilláztam nagyokat. A végkifejlet meg egy hatalmas sziklát gördített le a vállamról.
Van itt minden, gyilkosság, emberrablás, pszichés gondok, depresszió, bántalmazás, pedofília.
Nálam nagyon betalált, délutáni olvasmánynak ideális és izgalmas is.

Kitti_Dely
Mary Higgins Clark: Hová tűntek a gyerekek?

Tetszett a konyv, voltak benne olyan reszletek boven, amire nem szamitottam.

Mileva
Mary Higgins Clark: Hová tűntek a gyerekek?

Kellemesen borzoló fülszöveg, ígéretes felütés, aztán durva visszaesés: hihetetlenül nyomorult/ostoba főhősnő, hihetetlen gonosz… nyomi amerikai sablonok. Ettől se olvasok többet.

Satanka
Mary Higgins Clark: Hová tűntek a gyerekek?

Szerintem mindenkit megfog írásaival,aki 1* is olvasta akármelyik könyvét.