Csak ​a dallam él tovább 51 csillagozás

Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

A ​New York Times bestseller szerzője, a „feszültségteremtés királynője", 100 millió eladott példánnyal a valaha volt legnépszerűbb szerzők egyike.
Legújabb, nagy sikerű krimije éppúgy felkerült a legfontosabb sikerlistákra, mint Clark szinte minden műve.

A fiatalon megözvegyült Lane Harmon, az ötéves Katie édesanyja lakberendező, fényűző otthonokba bejáratos. Egy alkalommal, amikor főnöke megbízza, hogy rendezzen be egy szerény sorházat, meglepve tapasztalja, hogy a megbízó nem más, mint egy híres-hírhedt pénzember felesége. A férj, Parker Bennett, két éve tűnt el a Karib-tengeren hajózva. A cégben lévő ötmilliárd dollárral együtt…
Vajon él-e még? Vajon köze van-e a milliárdokhoz? És vajon mit tud a feleség?
Lane egyre jobban belebonyolódik az ügybe, és egyre közelebb kerül Bennették fiához, míg végül már megszállottan próbálja bizonyítani a család ártatlanságát.

Azzal azonban nem számol, hogy ezzel magát és kislányát is veszélybe… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

XXI. Század, Budapest, 2015
302 oldal · ISBN: 9786155373770 · Fordította: Simonyi Ágnes
XXI. Század, Budapest, 2015
302 oldal · ISBN: 9786155373787 · Fordította: Simonyi Ágnes

Kókuszka>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Maga sztori nem rossz, de minden feszültséget, izgalmat mellőz. Inkább tényfeltáró, lassan folydogáló történet. A vége sem szolgál semmi különlegességgel.

pieta4>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

A fülszöveg szerint Clark életének egyik legjobb regénye.
Hm. Akkor milyen lehet a többi?
Feszültségben nem bővelkedett…

Momóka>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Első könyvem az írónőtől, és kellemesen csalódtam. Nem fűztem hozzá nagy reményeket, ajándékba kaptam, nem magamnak választottam, de örülök, hogy így alakult, ugyanis akkor nem ismertem volna meg a szerzőt. Lehet, hogy még olvasok tőle. Vannak a könyvnek hibái, néha tényleg nagyon zavaró a sok szereplő, főleg, ha az ember kihagy pár napot, akkor könnyen bele lehet keveredni, hogy most akkor ő kinek a kije is, és hol is tartunk? A másik problémám, hogy voltak olyan részek, amiken elszunyáltam, szó szerint. Ráadásul van tévedés is a kötetben, egyszer összekeveri a saját főszereplője életének az idősíkját, hogy mennyivel is korábban volt egy esemény, ami így elég zavaró. (Bár lehet cselnek venni, hogy emiatt az ember visszalapoz, meg jól emlékezik-e, stb., ami kb. 5 percig izgalmas, de amúgy csak egy szimpla szerkesztői hiba.)
De összességében a kötet második 100 oldala az elég gyorsan lepörgött, izgalmas volt, és volt benne mit megmagyarázni bőven. Úgyhogy egy limonádénak jó volt. :)

Aquarius>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

A kriminalisztika nem éppen legizgalmasabb ága a sikkasztás, a szerzőnek mégis sikerült valami érdekfeszítőt kihozni belőle.
Nagy haszonnal kecsegtető pénzügyi befektetést végző cég valójában piramisjátékot folytat. Van, akit naivitása, van, akit a nagy haszonszerzés hajt a csalók hálójába.
Fokozatosan ismerjük meg a szereplőket, köztük az áldozatokat is. Nagyon jól felépített történet, zseniális szereplőgárdával. A karakterek szinte életre kelnek a lapokon. Lane (Elaine) komolyan gondolja, hogy mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője. Glady egy lakberendezési cég tulajdonosaként, nagyon eltalált figura. Sok ember sorsába kapunk betekintést kisebb-nagyobb mértékben, az összefüggések néha nagy meglepetést tartogatnak. Természetesen nem elhanyagolható a nyomozógárda két éves munkája, mely a megoldáson túl, a pénz visszaszerzésére is irányul. Nem mindig (mindenben) teljes a siker, hiszen a jog, a bűnözőnek is hagy kiskaput, vádalku keretében; de nem mindig a törvény, van, amikor az élet büntet.
Érdekes, tanulságos, feszültséggel teli könyv, amely olvastatja magát. Végig szinten tudta tartani az érdeklődésemet. Egyetlen elvarratlan szál maradt, amire kíváncsi lettem volna, de a végkifejletben nem kaptam rá választ, ezért a fél pont levonás.

Ildikó_Nagy_2 P>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Most olvastam el utólag a fülszöveget, hogy ez az ötvenkötetes Clark egyik legjobb regénye. Itt állt a polcomon, már nem is emlékszem, hogy került ide, krimi, hát olvasom. Hm, hát nem tudom, milyen lehet a többi negyvenkilenc, de ez nem győzött meg engem.
Nem sok izgalom, nem sok fordulat, langyosan csordogál.

Zsuzsanna_Hernádi>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Nem mondom, hogy ez a legjobb regénye az írónőnek, de igazából kellemes volt olvasni. Nem volt benne semmi nagy izgalom vagy felzaklató. Ellenben azért volt benne pár logikai bukfenc és furcsa, nem eléggé kibontott, nem elvarrt szál és néhány teljesen összecsapott esemény. Mégsem tudok rá túl rosszat mondani, egyszerűen kikapcsolt és olvasmányos volt, szóval nekem megérte. :)

A_Christi>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Nagyon tetszett:) A szereplők karaktere kidolgozott és realisztikus volt. A téma is tetszett, érdekes választás volt. A történet is izgalmas volt, és olvastatta magát.

reni_j>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Nem volt rossz könyv, de nem is a legjobb. Több, mint egy éve megvolt a könyv, de valahogy soha nem akartam bele kezdeni…mert természetesen mindig jött valami érdekesebb….
Egyszerű történet, a vége annyira nem volt meglepő. Őszintén szólva a karakterek nem nőttek a szívemhez. Több, mint valószínű, hogy ettől az írónőtől még fogok olvasni könyvet, csak azért is, hátha jobb lesz.

Muciolvas>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Többet vártam ettől a sztoritól. Ez egy laza kis krimi, amiben a feszültség nincs jelen. Pedig a sztori kifejezetten jó és tetszett, ahogy a lakberendező szakmába is bepillanthattunk egy picit. Emellett még az is tetszett, hogy az eltűnt és „meghalt” csaló a könyv közepetáján felbukkan és az ő szemszögéből is látható lesz a történet. Több karakter megformálása is tetszett – pl. a zsarnok főnökasszony, a haszonleső grófné és a főszereplő lakberendező asszisztens alakja nagyon eltalált!
A cselekmény különböző szálakon halad és a végén szépen egyesülnek a végkifejletben, bár voltak olyan szálak is, amelyek tévútra irányítottak, vagy inkább sehová. Szóval summa summarum: lehetett volna izgalmasabb is, de azért el lehet olvasni.

Bellefleur>!
Mary Higgins Clark: Csak a dallam él tovább

Kellemes kikapcsolódást nyújt, könnyű ês olvasmányos kis krimi.

Aquarius >!

[…] a vigasznyújtás nem ugyanaz, mint a segítségnyújtás…