Míg ​a halál el nem választ (A gyanú árnyékában 3.) 46 csillagozás

Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

Öt ​évvel ezelőtt Amanda Pierce izgatottan készülődött az esküvőjére főiskolai szerelmével, Jeffrey-vel. Hosszú ideje éltek már együtt akkor. Meglehetős jómódban, Amanda apai öröksége miatt és nagy izgalommal készültek a nagy napra. Csakhogy Amanda a leánybúcsúja éjszakáján eltűnt…

Napjaink New Yorkjában Laurie Moran érzi, hogy az eltűnt menyasszony esete épp az a megoldatlan ügy, amelynek nyomozása beleillik A gyanú árnyékában című tévésorozatába.
Amanda barátainak és családjának közreműködésével készülnek feleleveníteni az emlékezetes éjszakát, az esküvő helyszínének szánt floridai üdülőhelyen, és Laurie reméli, hogy a műsor házigazdájával, Alex Buckley-val együtt ugyanolyan sikeresen nyomoznak majd, mint a sorozat első két epizódjában.
Miután végighallgatják Amanda hajdani vőlegényét, aki időközben feleségül vette az egyik koszorúslányt, a féltékeny nővért, a két aranyifjú vőfélyt és az „imádott” menyasszonyról szóló pletykákat, lassan rájönnek, hogy… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2017
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155638398 · Fordította: Simonyi Ágnes
XXI. Század, Budapest, 2017
304 oldal · ISBN: 9786155638459 · Fordította: Simonyi Ágnes

cicus61 P>!
Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

A sorozat harmadik része. Ez a könyv is tetszett. Laurie és Alex, na meg a csapat megint megcsinálta. Nagyon szeretem ezt a sorozatot. Ugyanaz a keret történet, de mindig más és izgalmas maga a sztori. Itt még nem is történt gyilkosság az elején, „csak” eltűnik egy menyasszony, de a családja nem nyugszik, míg ki nem derül, mi lett vele. És Laurie és csapata kiderít minden titkot.

kinga133>!
Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

Ez határozottan jó rész volt. Egy 5 évvel ezelőtti ügyet kellett megoldani, amit természetesen ügyesen meg is tett a csapat. Egy-két momentum nem volt teljesen kidolgozva, de a történet így is élvezhető volt. Örülök, hogy olvashattam.

Muciolvas>!
Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

Nagyon jó krimi volt! Számomra különleges volt az alapsztori, hogy nem a rendőrség, hanem egy tévéstáb nyomoz a régi, le nem zárt, döglött ügyekben és ebből készít sorozatot!
Ez alkalommal egy nagyon érdekes eltűnési ügyben nyomoznak, az esküvője előtti éjszaka tűnik el a menyasszony. Visszahívják a násznépet az esküvő helyszínére és ott forgatják az interjúkat az ügy kulcsszereplőivel. Előjönnek a régi érzések, a titkok, a kapcsolatok mozgatórugói. A menyasszony eltüntetéséhez több résztvevőnek is érdeke fűződik, de nem lehet kizárni azt sem, hogy egy külső, ismeretlen szereplő a tettes. Él-e még, vagy már halott? Rokon, vagy barát a tettes, vagy külsős? Ki az, aki fényképezte a menyasszonyt titokban? Érdekfeszítő, pörgős olvasmány, nekem nagyon tetszett, szívesen ajánlom elolvasásra!

tigi5 IP>!
Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

Ez volt nekem a legjobb a három rész közül, de nagyon bosszant, hogy a szerelmi szálat nyújtják, mint a rétestésztát. Az rendben van, hogy az első részben nem, no de két további rész alatt sem… az már nem stimmol, két résznek elégnek köll lennie. :)

Rekababa07>!
Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

Most eszem a kefét, hogy még csak 4 része jelent meg a sorozatnak magyarul, és vagy megtalálom angolul a könyvtárban, vagy várhatok, mire kiadják a többit is.
A történet felépítése egyezik az előző két kötetével, nem okoz túl nagy meglepetést, és nincsenek váratlan fordulatok. Viszont pont ezért keresem az ilyen sorozatokat, mert biztonságot adnak. Tudom, hogyha kikapcsolódásra és egy jó könyvre vágyom, van hova nyúlni.
Az írók végig fenn tudták tartani a feszültséget, és a gyilkos kiléte sem volt számomra egyértelmű. A legnagyobb plusz ennél a sorozatnál, hogy mivel jól megírt történetről van szó, nem is érzem a nyomást, hogy mielőbb kitaláljam, ki a gyilkos. Hagyom, hogy sodorjanak az események, és összeálljon a kirakós.
Még egy plusz, hogy ez az első kötete a sorozatnak, aminek végre kimondottan szép a borítója.

Renáta_G>!
Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

Ismét sikerült ennek a szerzőpárosnak egy érdekes történetet összerakni, és még mindig imádom, hogy a szokásos rendőrségi nyomozós krimi helyett egy tévéműsor keretein belül nyomoznak a megoldatlan eset után. Mindenki fejébe beleláttunk egy kicsit.

Kitűnő részletességgel ismerhetjük meg a szereplők jelenét és múltját. Kifejezetten tetszett, hogy ebben a kötetben is sorra vesszük a résztvevők és mindenkinek belesünk a fejébe, a lelkébe, a múltjába. Jeff szeretné bebizonyítani, hogy ártatlan, sokan gyanúsították meg vele, hogy köze van a lány eltűnéséhez. Ráadásul ott van Meghan, aki retteg attól, hogy mindenki elítéli őket, amiért Amanda eltűnése után egymásra találtak. Mindenkinek megvan rá az oka, hogy ennek a nyomozásnak vége legyen, de mind mást várnak tőle… és mindenki gyanús…

Bővebben: http://kulturpara.blog.hu/2018/04/10/mig_a_halal_el_nem…

Zsuzsanna_Hernádi>!
Mary Higgins Clark – Alafair Burke: Míg a halál el nem választ

Nagyon tetszett. Jól megírt, izgalmas, fordulatos, olvasmányos történet. És én tényleg, egészen az utolsó oldalakig nem is sejtettem, hogy mi lesz a vége.

Piper>!

– Nekem ez a művészetem. Nem virágokat vagy tájakat fényképezek, hanem embereket, és nem olyankor, amikor pózolnak, és mesterségesen viselkednek. Valódi mivoltukban kapom le őket. Nem ezt akarja igazából mindenki? Nézzék csak meg internetszerte azt a sok kiposztolt szelfit! Az emberek imádják, amikor fénykép készül róluk.

A gyanú árnyékában sorozat · Összehasonlítás