Tolvajok ​esküje (Tolvajok tánca 2.) 6 csillagozás

Mary E. Pearson: Tolvajok esküje

Kazi és Jase túlélték a megpróbáltatásokat, és szerelmük erősebb, mint valaha. Új élet vár rájuk: a Ballenger család száműzetése véget ér, Tor Őrhelyéből királyság lesz, és ők végre együtt nézhetnek szembe minden kihívással.

Baljós üzenetet kapnak, és amikor Tor Őrhelyére sietnek, a Ballenger család otthonát feldúlva találják, őket pedig egy támadás szakítja el egymástól. Kazi és Jase megjárják a saját poklukat, és új ellenségekkel és furcsa szövetségesekkel találkoznak. A halál pedig türelmesen várja új prédáját…

Eredeti megjelenés éve: 2019

GABO, Budapest, 2020
464 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634069676 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
GABO, Budapest, 2020
464 oldal · ISBN: 9789635660391 · Fordította: Miks-Rédai Viktória

Jase Ballenger · Kazimyrah (Kazi) · Caemus · Montegue

Kathreen>!
Mary E. Pearson: Tolvajok esküje

Az első részt is szerettem, de ha lehet ez még jobb volt. Csak kapkodtam fejem, ahogy a történet ment előre. Család, barátság, szerelem, árulás, minden volt benne.
Kazi és Jase azt gondolta, hogy most már minden rendben lesz, aztán kiderült, hogy az otthonukba újfajta ellenség fészkelte be magát.

molfanad>!
Mary E. Pearson: Tolvajok esküje

Szívemnek egyik legkedvesebb sorozata volt A Fennmaradottak krónikái, így nem volt kétséges, hogy a Tolvajok tánca is be fogja lopni magát az mellé.
Örültem, hogy spoiler, de nagyon elszomorított Jalaine sorsa. Viszont legalább nem kellett sok szeretett karaktert spoiler.
A királyon nem lepődtem meg, valami ilyesmire számítottam is. Aki borzasztóan meglepett, az Paxton volt: spoiler.
Jó volt a lezárás, megmosolyogtatott és nyugalmat árasztott. És szurkolok a szerelemcsíráknak is, így láthatatlanban.
Ui.: furcsa, bár aminek legjobban örültem, az Morrighan spoiler.

szandi009>!
Mary E. Pearson: Tolvajok esküje

A tolvajok táncát is nagyon szerettem, talán még jobban mint az eredeti sorozatot. Ezzel a résszel kaptam egy igazán kerek, nagyon jól megírt történetet. Nagyon szerettem. Kár hogy nincs olyan könyv ami soha nem ér véget és mindig olvashatnék róluk.

Fantasztikum_vagy_halál>!
Mary E. Pearson: Tolvajok esküje

Bevallom, alapjáraton nem a kedvenceim ezek a romantikára kihegyezett YA fantasy kötetek, a Tolvajok esküjével (valamint a Tolvajok táncával és a komplett A Fennmaradottak krónikái trilógiával) viszont tettem egy próbát, mert nagyon bejött a könyv borítója.
Tudom, ez bődületesen felszínes viselkedés volt részemről, mégse bántam meg, Mary E. Pearson könyvei ugyanis egyszerre érzelmesek és lendületesek, tele remek karakterekkel és izgalmas pillanatokkal, sőt, még néhány meglepő csavar is jutott beléjük, épp ezért akkor is nagyszerű olvasmányok lehetnek, ha az ember alapjáraton nem feltétlen kedveli ezt a zsánert.

Gondolataim a könyvről kicsit bővebben: https://sffordie.blogspot.com/2020/10/ezert-nem-szabad-…

aurorakonyvmoly >!

Néha áldozatot kell hozni a legfőbb jó érdekében.

aurorakonyvmoly >!

A félelem egy új kérdést szült. Lehetnek a válaszok rosszabbak, mint a tudatlanság?

aurorakonyvmoly >!

– Nem tervezem, hogy megölessem magam – bólintottam.
– Soha senki nem tervezi.

Kapcsolódó szócikkek: Caemus · Jase Ballenger
aurorakonyvmoly >!

Egy ismerős hang – a sajátom – súgta a fülembe újra az egész életemben kísértő, kegyetlen gondolatokat: az emberek néha eltűnnek az életünkből, és sosem látjuk őket többé.

aurorakonyvmoly >!

Egy poros fénysugár furakodott be a kövek között.

aurorakonyvmoly >!

Néha úgy tűnt, mindössze egy éhes árnyék maradt belőlem, ami eltűnhet, és senki nem veszi észre. Talán ez a gondolat segített, hogy mindig olyan könnyen megléphessek.

aurorakonyvmoly >!

Azt kérdezed, miért rémít meg a tágas világ, Jase? Mert ott nincs hova elbújni.

Kapcsolódó szócikkek: Jase Ballenger · Kazimyrah (Kazi)
aurorakonyvmoly >!

Nem mindig kell egy hadsereg a világ megmentéséhez.

aurorakonyvmoly >!

Ha az ember a társadalom legalján helyezkedik el, kellemes emlékeztetőként szolgál minden, nála akár csak kicsivel feljebb álló számára, hogy az élete lehetne rosszabb, hogy ők legalább nem olyanok.

aurorakonyvmoly >!

Talán részben félelem hajtott, félelem a féltékeny istenektől, az elmulasztott esélyektől. Jobban átéreztem, mint valaha, hogy az esélyeket egyetlen pillanat alatt el lehet veszíteni, beleértve a búcsúszavak esélyét is, és ha lesz köztünk utolsó szó, azt akartam, hogy ez legyen az.