Az ​imádott Jenna Fox (Jenna Fox 1.) 352 csillagozás

Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

A 17 éves Jenna Fox felépülőben van egy borzalmas balesetből, amelynek következtében egy éven át kómában feküdt. A balesetet megelőző életéből semmire sem emlékszik. Szülei átadják neki a családi videótárat, s a filmek láttán előtörnek az emlékképek. Csakhogy felmerül benne a kétség: a saját emlékeiről van-e szó? És miért nem hajlandó beszélni vele a balesetről a család egyetlen tagja sem? Jenna kíváncsisága egyre fokozódik, miközben rájön, hogy hazugságok hálójában vergődik. Ki kell derítenie az igazságot, bármi áron…

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ciceró, Budapest, 2011
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635397365 · Fordította: Németh Anikó Annamária

Jenna Angeline Fox

Mrs_Curran_Lennart P>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Fura egy könyv volt, bár ifjúsági sci-fi, mégis elég erőteljes morális kérdéseket taglal. Mitől ember az ember? Bármilyen eszközzel meg kell valakinek az életét menteni? Meddig mehet el a tudomány? A könyvben már bekövetkezett az, ami felé most haladunk – a rengeteg antibiotikumtól a baktériumok immunissá válnak és óriási járványok törnek ki. Ez a történet igazából egy trilógia része, bár elég szépen le lett zárva. Azért érdekelne a folytatása is.

ViveEe P>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Ez a könyv is a bizarr kategória nálam. Pedig simán el tudok képzelni egy ilyen jövőt, és ez elszomorít.
Ez nem az a könyv, amin izgulsz. Ezen a könyvön vagy elgondolkozol, vagy simán csak félrerakod, és elfelejted.
Bevallom, annyira idegen tőlem az egész téma, hogy utóbbi csoportba tartozom.
Nem vagyok szülő, így biztosan nem tudom tökéletesen értékelni a helyzetet, de egyáltalán nem értem meg, amit tettek. Egyértelmű a könyvben, hogy senkinek sem jó ez az egész. Lilyt kedveltem, mert én is úgy gondolkodom, ahogy ő. Jó, hogy mindkét oldal képviseli magát.
Elég hamar rájöhet mindenki mi történt Jennával, de egyébként azon kívül, hogy próbálja elfogadni magát, megérteni magát és a helyzetét, és elhelyezni magát a világban.. nem történik semmi a könyvben.
Egyáltalán nem ragadott meg a könyv, és kezdem azt gondolni, hogy az amnézia témát sem szeretem pedig még Mara a polcomon figyel.

Nita_Könyvgalaxis>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Bemész a boltba. Meglátsz egy szépséges puzzle-t, nem is kérdés, hogy hazaviszed. Amint hazaérsz, alig várod, hogy nekikezdhess kirakni a képet. Kiborítod a darabokat, kezedbe fogod őket, és igyekszel megtalálni a helyüket.
Először nem gyanakszol. Stimmelnek a színek, egyre nagyobb lelkesedéssel kirakózol. Aztán ahogy egyre több részlet a helyére kerül, gyanút fogsz. Biztos, hogy ez a kép volt a dobozon? Megnézed, összehasonlítod, egyformának tűnik, de mégsem az. Amikor kész vagy, már biztos vagy benne: nem azt kaptad, amit ígértek. Viszont amit kiraktál sem tűnik annyira rossznak, csak más. Most aztán gondolkodhatsz, visszaviszed-e boltba vagy sem.

Jenna Foxnak önmagát kell összeraknia egy képre, amelyet videofelvételeken lát, de az eredmény nem az lesz, amit várt. Csak neki nincs lehetősége kicserélni önmagát…
Megdöbbentően jó regény fontos kérdésekről, és valójában nem is mondanám ifjúságinak. Az epilógus nekem nem kellett volna, de így is remek olvasmány.

Err>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Az elején a könyvnek végig érezni lehetett, hogy valami nincs rendben, valamit titkolnak Jenna előtt és alig vártam, hogy kiderüljön, hogy mi az.
Érdekes bele gondolni, hogy idővel akár mire is képes lehet az orvostudomány. Én örülnék neki mondjuk, ha ez igaz lenne és tényleg bekövetkezne. Az egyedüli karakter akivel nem tudtam mit kezdeni az Dane, nem derült ki róla semmi, hogy most akkor ő miért járt oda, mi volt a baja, mit miért tett.. ezt hiányoltam azért.
Hallottam, hogy nem folytatják itthon a sorozatot, mert hogy önállóan is megállja a helyét a könyv, plusz a folytatások állítólag nem is lettek jók.. és ez igaz is, mármint az első része. Szerintem tök jól le lett ez zárva. Nekem nem hiányoznak a folytatások, ha mégis megjelennének, akkor lehet, hogy elolvasnám kíváncsiságból de amúgy meg vagyok nélkülük.
A borítót pedig imádom, szerintem nagyon szuper lett. Emiatt is figyeltem fel a könyvre.

Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Talán a megbocsátás is egyfajta változás. Csak apránként megy végbe.

Azt hittem, valami könnyű kis olvasmány lesz, de még mennyire, hogy nem volt az! Néhányszor lesokkolt, elgondolkodtatott, megnevettet, néhol pedig elég szomorú volt. Nem hittem volna, hogy ennyire szeretni fogom.

zsPetra>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Nem igazán olvasok sci-fi-t, bár ez érdekesnek tűnt. Ahhoz képest, hogy sci-fi nem igazán mélyül el benne ez a vonal, csak néha egy-két magyarázat kerül elő.
Ami inkább előtérben van az Jenna, ahogy próbálja magát meghatározni. Rájönni ki is ő!
Már az elején lehet sejteni, hogy valami stimmel, spoiler
Nem igazán tűnt fel , hogy ez egy ifjúsági regény, jó bár azért voltak benne gyerekes kirohanások, azért elég elgondolkodtató is volt egyben.
Maguk a szereplők nem voltak annyira érdekesek, inkább a téma ami köré a történet épül.
Azért sajnálom, hogy nem adtak ki több részt. spoiler

Scarlet_Rose2505 P>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Nem vagyok nagy sci-fi rajongó, de a fülszöveg nagyon megtetszett. Mégis azt kell mondjam, hogy egy kissé csalódott vagyok. Az alaptörténet szerintem nagyon jó, de kivitelezés hagy némi kívánnivalót maga után. Ha már sci-fi, akkor jobban belemerültem volna abba a bizonyos biotechnológiába, amiről szólt volna ez a könyv, ehelyett valami tinidrámában találtam magam. Értem én, hogy ifjúsági, de Jenna egyszerűen már az agyamra ment. Mindemellett pedig már a könyv elején ki lehet találni, hogy mi lesz a történet lényege, így nagy meglepetés nem ért a befejezést illetően sem.

AniTiger P>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

(Még egy elkaszált sorozat…)
Bár nem rajongok különösebben a sci-fi könyvekért, nagyon megfogott ez a puzzle mintás borító! Igazából 1-1 pont a javára és ellene, hiszen a disztópiákat meg szeretem – ennyit a Moly.hu-s címkéiről.

A könyv izgalmas, olvasmányos és érdekes dolgokkal foglalkozik. Nem tudom, hogy miért disztópia, inkább sci-fi. Összességében értem, hogy miért nem kapták fel az olvasók, de sajnálom, hogy nem fogják folytatni a történet kiadását.

VIGYÁZAT! Nem éreztem benne a disztópiát, kicsit inkább utópisztikus ezzel a kék szupergéllel a sztori! Szerencsére megbocsátható félrevezetés, mert enélkül is élvezhető!

Nagyon erősen hat az érzelmekre a könyv, éjszaka olvastam a végét és majdnem elsírtam magam. Furcsa, nehéz témákat boncolgat – lélekről, szülői elengedésről, családi kapcsolatokról, emberségről, barátságról és rengeteg bonyolult dologról. Könnyedén szoktam ítéletet mondani Jennához képest, aki egy-egy szó meghatározásáról órákig-napokig mereng. Tetszett, jó az írásmód!

Skeletrino>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

„Vele kezdődik és végződik minden lélegzetvételem.”
Az utolsó oldalak egyikén olvasható ez a mondat. És ez a mondat szinte mindent kifejez, amit egy szülő a gyermeke iránt érez. Vajon úgy cselekednék, ahogy Jenna szülei? Egészen biztos. Sok szülő így tenne? Egészen biztos. Ugyanakkor, az összes szereplő hozzáállása, cselekedete érthető, elgondolkodtató.
Most akkor MI A FRANCÉRT NEM JELENIK MEG ENNEK A SOROZATNAK TÖBB KÖTETE EZEN A NYELVEN?
…. mert hogy ez egy remek sztori, és még szerintem van benne ….

Vivien_Bernadett_Sebestyen>!
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Ez az utolsó könyv amit az írónőtől olvasok az eddig megjelent könyvek közül. A másik két sorozata mind kedvenc lett, nagyon szeretem az írónő stílusa. És ez ennél a könyvnél se változott. Bár teljesen más témával foglalkozik, mint más könyvei, sőt ez igazából egy sci-fi és nem fantasy, mégis nagyon szerettem. Nem mondom, hogy tökéletes volt és végig izgultam volna, de kifejezetten érdekes volt az alapszituáció. A végére már béntam, hogy a többi rész nem jelent meg magyarul, mert valószínüleg elolvastam volna őket, de így még nem vagyok benne biztos, hogy angolul nekik ugrok-e valaha. Összességében örülök, hogy megismerhettem Jenna Fox történetét, ami elég sok nehéz témával is foglalkozik.

zsiina>!

– Bizonyos dolgokhoz időre van szükség.

Kapcsolódó szócikkek: idő
zsiina>!

– Vannak dolgok, amiket nem kell tudnunk. Csak hinnünk kell bennük.

zsiina>!

Csakhogy annyira jó érzés elengedni valami régit és elkezdeni felépíteni valami újat.

zsiina>!

Miért van az, hogy annyira félelmetesnek érezzük az ismeretlent?

zsiina>!

Van, amit nem lehet későbbre halasztani. Mert lehet, hogy nincs „legközelebb”.

zsiina>!

Egyes dolgokat muszáj elmondani még akkor is, ha ostobaságnak hangozhatnak.

No_Exist>!

Mindenkinek van legalább egy barátja.

Kapcsolódó szócikkek: barát