Megjártam ​a mennyországot 9 csillagozás

Mary C. Neal: Megjártam a mennyországot

Egy ​dél-amerikai kalandtúrán történt kajakbaleset során egy orvosnő a mennyországba jut – ahol megtapasztalja Isten békéjét, örömét és találkozik angyalaival – majd visszatér onnan.
1999-ben, Chile déli részén a Los Rios régióban, Dr. Mary Neal, ortopéd sebész, odaadó feleség és anya, vízbe fulladt egy kajakbaleset során. Miközben egy vízesésen haladt lefelé, a hajója beékelődött a meder aljába és őt abban a pillanatban elnyelte az ár. Társai megfeszített mentési kísérletei ellenére Mary túl sok időt töltött víz alatt és ennek következtében meghalt.

A Megjártam a mennyországot Mary fantasztikus története egy spirituális utazásról és arról, hogy mi történt, amikor az életből a halálba, majd az örök életbe távozott, s végül visszatért onnan. Mary beszámol lenyűgöző élményéről, ahogy érzékletesen megosztja az olvasóval a mennyországban megélt érzéseit és az ott tapasztaltakat is. Könyvéből az is kiderül, hogyan kommunikált az angyalokkal és, hogy milyen mélyen… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2013
280 oldal · ISBN: 9786155373183 · Fordította: Molnár Kata

Mary C. Neal: Megjártam a mennyországot

Mary C. Neal: Megjártam a mennyországot Egy doktornő megdöbbentő beszámolója a halálról, a mennyországról és a visszatérésből az életbe

4 csillag mert nem sok minden történik a mennyországban! Kicsit többre számítottam! Ennek ellenére tetszett és voltak benne elgondolkodtató részek!

Sünike>!
Mary C. Neal: Megjártam a mennyországot

Nem ez volt az első könyv, amit a témában olvastam. Igazán megindító volt Mary története, de valahogy mégsem volt rám olyan hatással, mint az előző kettő (Igazából mennyország, 90 perc a mennyországban). Nem tudom miért, talán az írónő stílusa nem volt elég magával ragadó…

Lana89>!

A szeretet és az együttérzés alapvető szükséglet, nem fényűzés.
-A dalai láma

Napi hitvallásom.

Hiszem, hogy Isten ígéretei igazak.
Hiszem, hogy van mennyország.
Hiszem, hogy semmi nem szakíthat el engem Isten szeretetétől.
Hiszem, hogy Isten feladatot bízott rám.
Hiszem, hogy Isten megóv, és a vállán visz engem, amikor nem tudok tenni egy lépést sem.

Lana89>!

Mindannyiunk életében vannak olyan időszakok, amikor fájdalmat, aggodalmat, gyászt, csalódást vagy más nehézséget kell elviselnünk. Azt mondják, hogy nem lehet a valódi boldogság mélységét megélni anélkül, hogy ne élnénk át a bánatot is.

Dorothy_Gray IP>!

A fájdalom elkerülhetetlen, a szenvedés választható. – A dalai láma

Lana89>!

Ha nem tudsz száz embert megetetni, adj enni csak egynek.
-Teréz anya

Lana89>!

Légy te magad a változás, amit látni szeretnél a világban. Gandhi

Lana89>!

A veszteséget elgyászolni azt jelenti, hogy megtanuljuk beépíteni a fájdalmat az új életünkbe, az új valóságunkba.

„…Szüntelenül imádkozzatok…”

Az ima segítségével tudunk Istennel kommunikálni. Ez a sor arra bíztat, hogy folyamatosan beszéljünk Istennel.Arra szólít fel, hogy imával teli életet kellene élnünk: minden lélegzetvételünk legyen egy csendes ima, és kövessük mindig Isten írányítását!

Lana89>!

Kiskoromban megtanították, hogy ez a bibliai szakasz: „Ha a halál árnyéka völgyében járok is, nem félek semmi bajtól, mert te velem vagy: vessződ és botod megvígasztal engem” a saját halálunk idejére utal, a veszélyes visszaútra, amely Istenhez vezet. Most már azt gondolom, hogy ez valójában azoknak szól, akik itt maradnak, hogy gyászoljanak. Ahogy a gyászolok egy szeretett személy halálálnak sötét völgyében járnak, a bánatuk, a haragjuk, a reményvesztettségük váratlanul kinyithatja szívük ajtaját, hogy azon besurranjon halkan a gonosz.

Lana89>!

Isten teremtett bennünket, ismer minket, szeret minket, és vezet minket. Szeretettel és kegyelemmel teli rendelése a következő:
-E tudásnak mindig örvendjünk.
-Éljük az életünket imádsággal,dícsérjük őt és halljuk meg útmutatását.
-Éljük életünket hálával telve, és mondjunk köszönetet mindenért, minden körülmények között.