Az ​utolsó húzás (Criminal Profiler 1.) 98 csillagozás

Mary Burton: Az utolsó húzás

Először mindegyik sikítozott és dörömbölt a deszkán…

Kate Hayden FBI-ügynököt, a sorozatgyilkos szörnyetegek szakértőjét visszahívják fenyegető múltjának és rémálmainak színhelyére, a texasi San Antonióba. A Szamaritánusnak elnevezett bűnöző újabb kegyetlen gyilkosságot követett el. A bökkenő csak az, hogy Kate már börtönbe juttatta őt… Így aztán vagy súlyosan tévedett, vagy egy utánzóval van dolga.

Theo Mazur gyilkossági nyomozóval társulva hamarosan rájön, hogy ez az eset sokkal szövevényesebb, mint hitte. Félelmetes ellenség tér vissza a múltjából, és a halálát akarja. A rémisztő játékban egyetlen szabály érvényes: ne higgy el mindent, amit látsz!

Az FBI-ügynök múltbeli esetei megbosszulják magukat.

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kristály pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633997437 · Fordította: Seres József

mate55 >!
Mary Burton: Az utolsó húzás

„Újrajátszott rendőrmese”. (A szörnyek elkapása segít Kate Hayden FBI-ügynöknek kordában tartani a rémálmait. Most egy sürgős hívás visszahozza San Antonio-ba, erőszakos múltja színhelyére.) Azt nem lehet mondani, hogy „biztonsági játékot” játszana az írónő: izgalmas és hihető az egész, nem kell több tízszer végigolvasni ugyanazt az alaphelyzetet, minimális változtatásokkal, de az „ismeretlentől” való rettegés, még mindig a legbiztonságosabb fogódzó a thrillerek világában. Ugyanúgy, mint a rendőrnő életének egyes történései nem egyszer elevenednek meg az oldalakon, ezáltal a múlt valósága a jelenben ismétlődik meg. S bár a történet érzelmi szála is jelentős, szövegének mégiscsak a bűnügyi cselekménymozzanatok adnának keretet, de szerény véleményem szerint a romantikus kapcsolat nem más, mint egy egyszerű pornográfia hét oldalon, amely (majdnem) elpusztította a thrilleri történetszálat. Burton láthatóan próbálkozik valamiféle egyediséget adni a könyvének, de megoldásai nem válnak igazán hangsúlyossá, mert túl véletlenszerűen vannak használva. Legfőbb botlása mégis az, hogy annyira egyszerűen és megszokott módon közelít mindenhez, hogy nem igazán vált ki említésre méltó hatást. Ezeket is beleszámítva joggal érezhetjük, hogy végül is pozitív a mérleg, hiszen jól hasznosítja újra az elmúlt évtizedek thriller-termése által már rongyosra koptatott kliséket.

B_Kittina>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Az első betűtől az utolsóig imádtam. :)

Én, miután a Gyilkos elméken szocializálódtam off , nagyon örültem, mikor megtudtam hogy egy hasonló témájú könyvet hoz a @Könyvmolyképző.

Végig feszült és komor volt a hangulata a könyvnek, amit egy kis humorral, illetve romantikával oldott fel az írónő.
A nyomozás leírása nagyon tetszett, szinte láttam magam előtt, ahogy a tetthelyen vannak.
A szereplők is szimpatikusak voltak. Theo lánya vitte nálam a prímet! :)
Viszonylag hamar rájöttem, hogy ki lehet a gyilkos, de ez nem vont le semmit az értékéből a könyvnek.
A lezárása nagyon tetszett, bár statisztikailag elenyésző annak az esélye, hogy spoiler. Remélem a többi részt is kiadják nálunk.

Aki szetette/ szereti a Mindhunters-t és a Gyilkos elméket, annak nyugodt szívvel tudom ajánlani.

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633997437 · Fordította: Seres József
cicus61 P>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Nem volt rossz, de mostanában olvastam már pár ilyet stílusu könyvet, kicsit sablonosnak tűnt. Pszichopata gyilkosok, FBI nyomozónő, Mazur személyéban egy másik nyomozó, akivel jól kijöttek. Egy régi ügy, ami után nyomoznak. Visszatér a régi borzalmak színhelyére. Minddel találkoztam elég sokszor már. Elég hamar kiderült, ki áll az ügy mögött, de nem találtam sok izgalmat.

Lanore P>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Mostanában annyival jobb krimiket olvastam, hogy Mary Burton könyve sajnos már nem tudott sok újat mutatni, bár a tény, hogy tulajdonképpen 2 spoiler, eléggé szokatlan, talán csak a Gyilkos elmék sorozatban láttam hasonló epizódot. Kate egészen szimpi volt, főleg azért, mert őszinte karakter, bár elég nyers, de ezt meg tudtam érteni. Jót tett a könyvnek, hogy spoiler. A romantikus vonal elég halvány, nincs túltolva szerencsére spoiler. Theo-t és Alyssa-t is megkedveltem, a spoiler amikor a lányt spoiler. Összességében nem volt ez rossz, de a műfajban korábban olvasott Titkos kód Maldonado-tól pl. sokkal jobban tetszett, így annyira nem is bánom, hogy ezt a sorozatot elkaszálták, nem jelenik meg magyarul több rész.

Borcsy P>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Olvasmányos, gördülékeny, eseménydús krimi volt. A végén izgalmas volt a rendőri akció.
A romantikus címkét túlzásnak érzem. Van benne egy minimális érzelmi szál, de nem domináns egyáltalán. A feszültséget viszont jól oldja és bemutatja a nyomozók emberi oldalát.
A nyomozás érdekes volt. És bár számomra hamar kiderült, ki a bűnös, az utána való hajsza is izgi volt.
Nekem tetszett. 5 csillagra értékelem.

zdorka P>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Theo Mazur Chicagóból San Antonióba költözött, hogy a lánya közelében legyen. Mivel új a San Antoniói rendőrségnél, megkapja az összes olyan műszakot, amit senki más nem akar, Theo egy gyilkosság helyszínére kerül az autópálya szélén. Egy nőt lelőttek, a gyilkos a helyszínen egy mobiltelefonon üzenetet hagyott Kate Hayden FBI-ügynöknek.
Amikor Kate felhívja a San Antoniói gyilkossági nyomozót, azonnal azt hiszi, hogy egy másolóval van dolguk, mivel a helyszín pontosan tükrözi, a szamaritánus becenevű sorozatgyilkos.
A helyzet az, hogy Kate szerint az eredeti öt szamaritánus gyilkosságért felelős férfi már rács mögött van, de ez az új gyilkosság rendkívül hasonló hozzá. Miután megérkezik San Antonióba, és beleássák magát az ügybe, egy másik holttestet találnak, amely egy újabb esethez hasonlít, amelyben Kate is részt vett, és világossá válik, hogy a gyilkos gúnyolja őt.
A nyomozás során a két főszereplő szorosan együttműködő kapcsolatba kezd, és együtt néznek szembe a veszélyekkel. Mindkét karakter nagyszerű volt, mindketten kemények és alaposak a munkájukban.
Egy lebilincselő romantikus feszültségű olvasmány, határozottan ajánlom!^^
(Nagyon sajnálom, hogy nem jelenik több része a sorozatnak)

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Az elmúlt héten egymást követték a hasonló könyvek a kezemben, így más történetekhez viszonyítva egy fél csillaggal kevesebbnek éreztem. lehet kicsit besokaltam a sok gyilkostól
Kate és Theo jó párost alkottak együtt. Érdekes volt a nyomozás, a kihallgatások, ahogy követhettük Kate észjárását, miközben az emberek testbeszédét olvasta.
Már az elején egy gyilkoságot követhetünk, miközben Kate egy másik városban épp megoldott egy másik ügyet, de nem sikerült lezárni. Elég hamar nyilvánvalóvá válik ki lesz a tettes , sőt a másik ügye is beszáll a melóba, így Dr Hayden és Mazur nyomozónak kicsit nehezebb dolga lesz és ártatlanok is belekeverednek.
Izgalmas, érdekfeszítő volt a nyomozás , mégis kicsit egyhangú, ezért örülök, hogy kaptunk egy kis szerelmi szálat és a magánéletükbe is betekintést és a béna humorokat, amikkel az írónő ellensúlyozta ezt a kissé komor hangulatát a könyvnek.
Szívesen olvasnám a folytatást , mert tetszett a történet vezetése és izgalmas, szórakoztató volt.

kinga133>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Szuper volt. Kellően izgalmas és feszült, egy kis romantikával megspékelve. Szimpatikus nyomozópáros és a csavar is jó volt a végén. A történet egész felépítése tetszett. Remélem hamarosan érkezik a folytatás!

Eszti2 P>!
Mary Burton: Az utolsó húzás

Újabb kedvenc született!!! :-)
Karácsonyi ajándékozás keretén belül kaptam ezt a könyvet @mihalyliliana-től, és milyen jó válastás volt Tőle!!
Alig tudtam letenni, nagyon teteszettek a nyomozók, izgalmas, fordulatos volt, és az is tetszett, hogy spoiler valamint az is, hogy a spoiler.
Mindenkrimirajongónak ajánlom!!
Remélem a többi részt is lefordítják!!

Könyvmolyképző KU>!

A korral megjön a bölcsesség. És a bölcsességgel néha túl sok óvatosság és félelem jár. Ezért fontos cselekedni, még ha a bölcsesség le is beszélne róla.

Könyvmolyképző KU>!

– Pokoli élete van, dr. Hayden.
– Nem én választottam. Ez választott engem.

Könyvmolyképző KU>!

Először mindegyik sikítozott és dörömbölt a deszkán. Könyörögtek, esedeztek, majd a végén a dörömbölésből gyenge kaparászás lett, aztán csend.
Amikor néhány nap múlva felnyitotta a ládákat, hogy belessen, már egyikükben sem maradt harciasság. Nagyon hálásak voltak a pár falat ételért és a néhány korty vízért. Persze aztán visszazárta őket. Általában csak a harmadik alkalommal vette ki őket játszani, amikor már nem kellett kérnie a beleegyezésüket. Megadták önszántukból.

Currie P>!

Amikor a szerelmet elárulják, semmi sem fékezi meg a démonokat.

Asztalos_Enikő_Edit>!

– Ha valóban beszélgetni akar, és nem analizálni, hát igen: megviselt a váltás. Még nem adtam el a chicagói lakásomat, és ha még egyszer GPS-t kell használnom, hogy megtaláljam egy bűntény helyszínét, én is ölni fogok.

krisztin1>!

Dühítő látni, amikor egy bűnös elsétál.

Currie P>!

– … Nem szeretek a négy fal között lenni.
– Miért?
– Nem akarom elpazarolni a napfényt.

– Mert túl sok időt tölt a sötétben, szörnyekre vadászva?
– Ezek valóságosak.
– Igen, azok.

MKDóri>!

– FBI? Tényleg be akarja vonni őket ebbe az ügybe?
– Akarom? Dehogy.