365 ​történet a Bibliából gyermekeknek 26 csillagozás

Mary Batchelor: 365 történet a Bibliából gyermekeknek

E ​könyv szerzői arra vállalkoztak, hogy gyermekek számára teszik érthetővé és élvezhetővé az Ó- és az Újtestamentumot. Izgalmas történetekben mesélik el a világ teremtését, Kain és Ábel évezredekre ható tanulságokkal szolgáló drámai konfliktusát, a tízparancsolat megszületésének történetét, Mária-Magdolna bánatát, Júdás „jutalmának” árát és Salome táncát – mindazoknak a hétköznapi beszélgetésekben is gyakran előforduló fogalmaknak, hasonlatoknak az eredetét, amelyek csakis a Biblia soraival magyarázhatók és érthetők. E könyv hazai kiadója pedig arra vállalkozott, hogy a Szentírás legifjabb olvasói – akik ma talán csak a fantázialódító képek nézegetésére vállalkozhatnak a felnőttek segítsége nélkül – már egészen fiatalon, gyermekkorukban birtokába jussanak a Biblia-alkotta közös európai nyelvnek és világszemléletnek.
Az év minden egyes napjára jut egy kerek, egész kis történet az Írásból, s ha elfogyott mind a 365, akkor lehet, érdemes elölről kezdeni. S ha ez a könyv ahhoz… (tovább)

Magyar Könyvklub, Budapest, 1997
416 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635484690 · Fordította: Pásztor Péter · Illusztrálta: John Haysom
Láng, Békéscsaba, 1990
416 oldal · keménytáblás · ISBN: 963026501x
Láng, Budapest, 1990

Popovicsp87 P>!
Mary Batchelor: 365 történet a Bibliából gyermekeknek

Bár nem vagyok hívő, meghatározó könyv volt gyerekkoromban
Gyermekek számára teljesen érthetően, érdekesen mutatja be a Bibliát.
A rajzok néhol kifejezetten tetszenek, pár eléggé félelmetes, vagy ijesztő, de mindig kapcsolható az egyik történethez.

Láng, Budapest, 1990
Véda P>!
Mary Batchelor: 365 történet a Bibliából gyermekeknek

Különlegesen szép élmény volt, főként mivel a könyvet még én kaptam gyerekkoromban, most pedig a kisfiamnak olvashattam fel belőle minden este a mese előtt 1-1 fejezetet.

Timár_Krisztina I>!
Mary Batchelor: 365 történet a Bibliából gyermekeknek

Szerettem olvasni is, nézegetni is, ráadásul jó szaga volt. ;) Egy-két illusztrációra a mai napig emlékszem. Meg arra, hogy a prófétákat nem nagyon értettem. :) Akárki találta ki, jó ötlet volt.

Izolda P>!
Mary Batchelor: 365 történet a Bibliából gyermekeknek

Kiskoromban először rengeteget meséltek nekem belőle, majd mikor már tudtam olvasni, akkor is sokat forgattam, nagyon szerettem a rajzokat és a rövidre szétszedett történeteket benne.