Marvel ​Studios: Képes útmutató 1 csillagozás

Marvel Studios: Képes útmutató

Kalandozz kedvedre a Marvel-moziverzum világában ezzel a főbb szereplők szerint tagolt útmutatóval, és légy részese történetüknek!
Tanulmányozd Vasember páncéljait, Űrlord egyedi sugárhajtású csizmáját, Amerika Kapitány híres egyenruháit, a Levitáció Köpenyét, melyet Strange visel. Ismerd meg a Végtelen Kövek titkait, A Tükördimenzió misztikumát, a Pym-részecskék hatását, Fekete Párduc testőrségét, a Dora Milaje-t. Fedezd fel Asgard aranyló palotáját, a SHIELD hatalmas Helibázisát, Tony Stark csúcstechnológiás otthonát, Wakanda rejtőzködő királyságát és még sok más érdekességet!

Kolibri, Budapest, 2020
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634374015 · Fordította: Horváth Vivien

AniTiger P>!
Marvel Studios: Képes útmutató

A képes útmutató forgatásához érdemes naprakésznek lenni, mert az egyes filmekre erősen spoileres a kiadvány. 2018-ban adták ki, ezért a Végtelen háborúig bezárólag spoilerez. Sajnáltam, hogy a három legújabb film és a hozzájuk kapcsolódó extra infók, karakterek kimaradtak belőle, de ettől függetlenül ismét sikerült beleszeretnem az MCUba! :D

Már olvasás közben eldöntöttem, hogy a legtöbb filmet újranézem, amint az időm engedi. ^.^

Bővebben:

Utószó_blogger>!
Marvel Studios: Képes útmutató

Amiben nagyon erős lett ez a könyv, az a technikai részletek bemutatása: a könyvben minden fontosabb szereplő ruhái, fegyverei, járművei és eszközei bemutatásra kerülnek. Bár alapvetően ezek annyira nem érdekelnek engem, azért érdekes volt, hogy a kötet folyamatosan felhívta a figyelmemet az olyan apróságokra, mint hogy mivel díszítették egy-egy szereplő ruháját, hogyan működik valakinek a fegyvere, vagy épp milyen lábbeliket hordtak a szereplők. A csizmák egyébként különösen megfogtak, ugyanis az első látásra nagyon hasonló cipők valójában minden esetben a különböző karakterek egyedi igényeire lettek szabva.
A könyv felépítése egyébként a karaktereket helyezi a középpontba: Amerika kapitány és Vasember kap egy-egy hosszú fejezetet, majd egy hasonló terjedelmű rész összefoglalja a többi Bosszúállót, végül pedig azok kapnak egy-egy rövidebb fejezetet, akik kimaradtak a korábbiakból, például Doctor Strange és a Hangya. A fejezetek nemcsak bemutatják a karaktereket, hanem nyomon követik a történetüket is. Ez azonban a Bosszúállók esetében felvet némi problémát, hiszen a tagok sorsa itt nagyon erősen összefonódik, így ha már nem emlékszel jól a filmre, könnyen belezavarodhatsz, hogy mikor mi történt, és mi minek az előzménye. Emiatt bizonyára nehéz lehetett eldönteni a szerkesztőknek, hogy egy-egy eseményt kinél említsenek., és sajnos nem is sikerült tökéletesre a rendszerezés.
Bővebb értékelés: https://www.utoszo.hu/2020/04/25/marvel-studios-kepes-u…

Kasztór_Polüdeukész >!

A Fekete Özvegy a világ egyik
legveszélyesebb kémje küzdősportokban
való páratlan ismereteit olyan akrobatikus
és gimnasztikus elemekkel kombinálja,
amik még az olimpikon atlétáknak is
dicséretére válna könnyen
lefegyverezi és legyőzi célpontjait,
akkor is, ha azok sokkal méretesebbek
és erősebbek, mint ő.

Fekete Özvegy