Marvel: ​Bosszúállók – Szereplők nagykönyve 4 csillagozás

Marvel: Bosszúállók – Szereplők nagykönyve

Ismerd meg a Föld legnagyobb hőseinek szövetségeseit és ellenségeit! Ebben a gazdagon illusztrált, hivatalos útmutatóban több mint kétszáz Bosszúállók-karakter mutatkozik be, többek között a közkedvelt Pókember, a mágia mestere, Doktor Strange, valamint Thanos, az őrült titán és Loki, a csínytevés istene.

A könyv oldalain a Marvel Comics legkiválóbb illusztrátorainak munkái köszönnek vissza, melyek mellett részletes összefoglalót találsz a szereplők eredettörténetéről, képességeiről és tulajdonságairól. Pillants bele a Bosszúállók mozgalmas, örökké változó világának legfrissebb eseményeibe!

Kolibri, Budapest, 2021
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634378693 · Fordította: Sepsi László

whisperingwithwolves>!
Marvel: Bosszúállók – Szereplők nagykönyve

Imádom a Marvel világát, emiatt nagyon érdekelt a kötet, hiszen akármennyire is szeretem a filmeket, a képregények ismerete nélkül nagyon sok információ kimaradt eddig az életemből, de jó hír, hogy ez a kötet nagyon informatív, precíz és olyan ismeretet ad, amiről álmodni sem mertem volna. Jó néhány ismert karakter is szerepet kap, azok mellett, akik nem éppen annyira híresek/kevesebbet hallani róluk. Jó volt, hogy nemcsak a megszokott „ismerősök” köszöntek vissza az oldalakról, hanem azok is, akiket érdemes megismerni, és akik legalább annyira fontosak, mint a már említett társaik. Egyetlen valamire való fan polcáról sem hiányozhat ez az információkban gazdag, illusztrált és szépen összeszedett olvasmány.

Minden egyes oldal egy-egy új karaktert mutat be, egy bizonyos séma alapján. Először is kapunk egy kis ízelítőt, háttérinfót, majd az alapadatok után (valódi név, foglalkozás, bázis, képességek, szövetségesek, ellenségek,…), az erőértékeket is átvilágítva mutatja be. Mindezt illusztrációkkal színesítve. Ezek az illusztrációk kifejezetten színesek, részletgazdagok és képregényhűek, ugyanakkor igazi pluszként is szolgálnak a kötethez. Nem az a tipikus könyv, ami csak átszalad a részleteken, hanem, amit fontosnak tituál, azt meg is jeleníti. Ami nagyon megfogott az az, hogy minden oldallal egyre több információval, és háttértudással ruház fel. Leginkább meglepetést okozott ez a kötet, ugyanakkor a kidolgozottsága miatt igazi kincs a rajongók körében. Akik nem ismerik a világot, azoknak is érdekes lehet, hiszen felkelti a figyelmet, újat mutat, közel enged magához, és egy olyan átfogó képet hívatott kialakítani, ami egyrészt előnyt ad a többi rajongóval szemben, ugyanakkor fel is frissíti a már megismert tudást, vagy éppen kiegészíti, megcáfolja azt. Jó néhány helyen elképedtem, és nem hittem el, amit olvastam. Teljesen a bűvkörébe vont, s habár lassabban halad vele az ember, mint pl. a Marvel- Új történetekkel, azért érdemes energiát fektetni bele, hiszen ez is hozzátartozik az MCU-hoz, és jó, ha tisztában van az ember a dolgokkal.

Figyelembe véve e kötetet, úgy gondolom, hogy egy nagyon alapos munkával van dolgunk, ami kicsit sem informál túl minket, nem arra fekteti a hangsúlyt, hogy egy adott karakterről minél többet tudjunk meg, legyen ez releváns információ, vagy irreveláns, de az biztos, hogy előkelő helyre helyezi a pontosságot, a gyorsan érthetőséget, és azt, hogy a lehető legrövidebb idő alatt tudjunk meg alapinformációkat, s ezt beépítve a tudásunkba használjuk fel a későbbiek során. Egy-egy oldalt elég gyorsan át lehet futni, nem szövevényes a nyelvezet, tényleg arra szorítkozik, hogy képbe kerüljünk, s nem tudtam nem észrevenni, hogy még mindig Loki az egyik legerősebb karakter.

Nympha17 IP>!
Marvel: Bosszúállók – Szereplők nagykönyve

Jól összeszedett, informatív, biztos helye van minden Marvel-rajongó polcán.
A Marvel szuperhőseit eddig én is csak a mozivászonról ismertem, ezért kíváncsi voltam, tud-e valami pluszt adni róluk ez a könyv, és hogy mellettük milyen karakterek népesítik be még ezt az univerzumot.
Igazából az ismert arcokról sok újdonság nem volt, őket egyszerűen jó volt látni, róluk olvasni, kicsit rácsodálkozni, hogy a filmekben mennyire csak egy rövidített kivonatot vagy picit megváltoztatott alakját láthattam.
Az ismeretlen hősök között pedig egészen sok akadt, akikre kíváncsi lettem: Fekete Lovag, Acélember és Ragály, Wicca és Hulkfi, a top 5-ösöm. :)
A hősök mellett a Marvel legnagyobb gonosztevői is helyet kaptak a könyvben. Az mondjuk érdekes volt számomra, hogy némely bűnöző eredettörténete sokkal izgalmasabbra sikeredett, mint egyes hősökké, akik csak egy jól bejáratot sémát követtek.

Vörös_Kopernikusz>!
Marvel: Bosszúállók – Szereplők nagykönyve

A könyv két hibája, hogy 1, túl sok szereplőt akart egy könyvbe belenyomoszolni, így nagyobb szereplőkről csak felszínes információ található, 2, még így is maradtak ki olyanok, akiket érdemes lett volna beletenni, míg másokat feleslegesnek találtam. Pl. Doktor Oktopusz nincs benne, de valami Dinaszaurusz igen.
De amúgy hasznos, tömören, lényegesen bemutat kb. 200 szereplőt és csapatot. A rajzok is szépek.
Minden Marvel rajongónak a polcán kell lennie.