Totyi ​és Peták – a két világjáró 2 csillagozás

Marton Lili: Totyi és Peták – a két világjáró

Peták örömmel olvasta hű barátja, Totyi hozzáírt leveleit. Felbúzdult. Hiszen ő is utazgatott. Hazaírt leveleit megőrizte, s megvan az útinaplója is. Elhatározta, előveszi és rendezgetni fogja – s ebben az író is segített neki. Mikor aztán mindent szépen rendszerezett, megkérte Totyit, járuljon hozzá a közléshez, hogy egy kötetben jelenjék meg TOTYI ÉS PETÁK, a két világjáró, cím alatt.
Marton Lili

Ion Creangă, Bukarest, 1979
550 oldal

fakejudas>!
Marton Lili: Totyi és Peták – a két világjáró

A Hegyen, völgyön, tengerent értékeltem már külön (link), úgyhogy most csak a Vikingek földjénre és a Petákot is meghívjákra kerítek sort.
A Vikingek földjénre adnék 4,5 csillagot, és már sietek is kijavítani az összcsillagozást 4,5-re. Az első kötetet úgy fejeztem be, hogy arra gondoltam, milyen kár, hogy csak a végén, pár fejezet erejéig szerepelnek a svédek, aztán véget is ért a történet, pedig szívesen olvastam volna róluk még egy kötetre valónyit. Plot twist, másnap fel is fedeztem, hogy létezik, és egyszerűen felfaltam.
Mikor még a világ nyitva volt, terveztem idénre egy visszalátogatást északra, ami a korlátozások miatt nem valósulhatott meg, így ezúton éltem át újra Stockholm és Oslo szépségeit. Koppenhágával most találkoztam először személyesebben, mint az interneten.
A csehszlovák körút se volt rossz, kicsit elment a kedvem, amikor rájöttem, hogy kezdődik egy másik kirándulás oda, ahova nem vágyakozom különösebben. Itt már jobban sikerült az írónőnek beágyazni a történelmi adatokat a cselekménybe, nem volt olyan tagolt, sőt egy kis humort is belevitt, de nálam akkor sem éri utol Totyi utazását.