Kaland ​a legendák földjén 2 csillagozás

Marton Lili: Kaland a legendák földjén Marton Lili: Kaland a legendák földjén

A regény ifjú hőse egy régész rokonához megy a legendák földjére, Görögországba. Nem is zárkózik el az érdekes és hasznos látnivalók-tudnivalók elől, ám a maga kamaszos, játékos, kalandkereső módján szerzi meg azokat. Rugalmasan beilleszkedik hasonló korú társai kis csoportjába, amelynek tagjai egy jó ügy érdekében fáradoznak. Titkos és veszélyektől sem mentes felderítő munkájukra egy iskolatársuk tragédiája ösztönzi őket, de sikerükkel az egész társadalmat szolgálják, így a könyv ifjú hőse nemcsak ismeretekkel gazdagodva, hanem rengeteg felejthetetlen élménnyel, sőt egy kitüntetés birtokában tér vissza.
Marton Lili a fordulatos, néha feszültséget sem nélkülöző cselekménybonyolítás mellett csipkelődő szellemességgel, derűt keltő helyzetekkel, érzelmes jelenetekkel színezi regényét.

Tinivár, Kolozsvár, 1995

Minka>!
Marton Lili: Kaland a legendák földjén

Kedves történet, nagyon jó volt olvasni. A könyv negyede felé kezdett derengeni, hogy mintha olvastam volna már ezt a könyvet, de nem voltam benne biztos. Végig azon töprengtem, hogy vajon mi lehet a vége, de nem tudtam visszaemlékezni. Befejezve a könyvet, nem tudom, hogy tényleg végigolvastam anno, vagy csak félig? De lényegtelen. Azt nem értem, miért nem lehetett szebb rajzokkal illusztrálni a könyvet, hisz 1995-ben volt kiadva, de ez nem ront a történet értékén.
Ajánlom mindenkinek, érdemes elolvasni felnőtt fejjel is. Ez a második könyv, amit Marton Lilitől olvasok. Most felhajtom az összes meglelhető könyvét, mert nagyon megtetszett.

Minka>!

– És nem is sportolsz?
– De igen – mondja. – Sakkozom.