Gyors ​keto 4 csillagozás

Ételek (kevesebb mint) 30 perc alatt
Martina Slajerova: Gyors keto

Martina ​Slajerova az Egyesült Királyságban él, egészséges életmóddal és ételekkel foglalkozó könyveket és blogot ír. Szilárdan hisz az alacsony szénhidráttartalmú diéta működésében, és a rendszeres testmozgás erejében. A tudomány megszállottjaként valós kutatások és első kézből szerzett tapasztalatok alapján állítja, hogy az alacsony szénhidráttartalmú étkezés működőképes. Megvan az az elvitathatatlan előnye, hogy ezzel a táplálkozással nem kell megvonni magunktól a finom ételeket, illetve nem kell apró adagokkal sanyargatni magunkat. Úgy ehetjük egészségesre magunkat, hogy közben nem kell lemondanunk megszokott ételeinkről (kenyerek, müzlik, édességek keto változatai).
Emellett a szerző nem csak a szénhidráttartalomra koncentrál: nem használ semmilyen feldolgozott ételt, egészségtelen növényi olajat vagy mesterséges édesítőszert a receptjeiben, vagyis elkötelezetten egészségtudatos.

Ez a könyv olyan emberek számára készült, akik az egészséges, alacsony… (tovább)

192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150018768 · Fordította: Láng Magdolna, Szelényi Anna

csucsorka IP>!

Martina Slajerova: Gyors keto Ételek (kevesebb mint) 30 perc alatt

Hogy mínuszból indultunk, az nem kifejezés.
Egyfelől azért, mert nem akartam felülni erre a trendvonatra, nem hiszek a keto diétában (és azt hiszem, a többiben sem), de mivel egy közeli családtag diagnózisfelállításakor elhangzott az orvos szájából, hogy a legújabb tanulmányok szerint ez jótékony hatással lehet az ő gondjára is, az ember nyilván minden követ megmozgat. Vagy legalább megnézegeti azt a követ. off

Elképesztő, hogy már van molyos címke is a ketogén diétára, én már az innen szűrt listával mentem másnap a dolgozóba kikölcsönözni a könyveket, mint egyetlen elérhető elem, a Gyors keto: lett az első áldozatom (vagy inkább én az övé).

Nos, az egyáltalán nem a szerző hibája, hogy sírni tudnék ettől az étrendtől.
És nem vagyok benne biztos, hogy ez akaraterő kérdése. Ha nem ehetek kenyeret a töltött káposztához, akkor nem eszem töltött káposztát. Esküszöm, képes lennék lemondani róla egy életre. De ott van a másik kedvencem, a kaszinótojás, amit örömmel ajánlanak a keto-tudósok: egyem azon hidegében, kanállal. Nincs teljes kiörlésű kenyér, wellness zsemle, furnérlemez abonett, semmi sincs. Szóval az van, hogy ez remek, hogy ehetek zsírt zsírral, de mégis hogyan? …És nem akarok okosabb lenni a tudósoknál, akik ezt leokézzák, de nekem ez állati fura, hogy az emésztésemnek és a hasamnak ez tök király… Finnyásságom szempontjából mindenesetre ez teljesen kizárt.

Így az egész étrendből két típust tudok értelmezni: a levest és a salátát. Mert az, hogy én itt mindenféle szószos nyenyenyunyákat köret nélkül kanalazzak az nem akaraterő hanem józan ész és jóízlés kérdése.
Ez ügyben Slajerova egész jófej, mert köretként nyomatja a karfiolrizst, ami valljuk be, nem ugyanaz, de a semminél nagyságrendekkel jobb; az ilyen zsörtölődő, borzalmas emberek száját is be lehet tömni vele, mint amilyen én vagyok.
Ráadásul elképesztően guszta kis tekercs-ötletei vannak, mindenféle töltikék, amikhez se tésztát, se kenyeret nem kívánok még én nyomorult sem. Egészen új dimenziót nyitott meg előttem.

Szóval amilyen bénán indult a kapcsolatunk, olyan kíváncsian próbálgatom majd a szerző receptjeit.

Képopera P>!

Martina Slajerova: Gyors keto Ételek (kevesebb mint) 30 perc alatt

Pár recept jobban felkeltette az érdeklődésemet, mint amiket az elmúlt pár könyvben találtam, és alapvetően jók a receptleírások és az adatközlés is, úgyhogy a négy csillag simán jár, részemről.

Ami nekem nem nyerte el a tetszésemet, az leginkább a retorikában keresendő: időnként megmondó-ember, időnként a nagyiparra irgum-burgum, időnként az erős-középosztályhoz-tartozom nyilvánult meg benne. És persze minden egészséges, gyors, egyszerű, családbarát, sokat spórolós. Emellett sajnos nem került minden recepthez kép, pedig megoldható lett volna, a lapok méretébe belefértek volna az apróbb képek is, és úgy vagyok vele, az illusztrálás legyen konzekvens, de legalább legyen koncepciója. (Pl. ha annyira nem volt hely, minek szántak egy teljes oldalt egy majonéz képének valamelyik egytálételé helyett?)