Arctalan 35 csillagozás

Martina Cole: Arctalan

Tizenegy évvel ezelőtt Marie Cartert két barátja meggyilkolásáért ítélték el. Megfizetett a bűnéért. Most engedik ki a börtönből. Itt az idő, hogy haza térjen. De az élet nem állt meg, és Marie-nek most nincs hová mennie. Szülei kitagadták, barátai elpártoltak tőle, még a gyermekei sem akarnak hallani róla. Azonban valakik figyelik, és követik minden mozdulatát – mert tudják, hogy Marie Carter megtorlást akar. Az Arctalan napjaink egyik legeredetibb mesélőjének megdöbbentő regénye a London szegénynegyedében uralkodó erőszakról és bűnözésről. Martina Cole érzelmi drámájának és sokkoló realizmusának felvillanyozó egyvelegével találkozhat az olvasó ebben az új bestsellerben.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Alexandra, Pécs, 2002
414 oldal · ISBN: 9633682606 · Fordította: Fehér Fatime

Nikolett0907 P>!
Martina Cole: Arctalan

Számomra Martina Cole, az az írónő, aki írhat bármit elolvasom.
Anno vele kezdtem a keményebb világ iránti vonzódásom, és azóta is töretlenül tart ez a rajongásom.

Ez a története mocskos úgy ahogy már megszokhattam az alkotótól.
Viszont eltér történetileg, nem teljesen család, maffia és az e körül forgó mocskot boncolgatja.
Egy megtört lélek „meséje”, melyet minden fiatal kezébe belenyomnék, hogy tessék elolvasni.
Lehet nem éppen nekik való. de a benne leírtak intő példa és nagyon valóságszagú.
Marie élete maga a pokol, minden bugyrával, kínjával és mikor már sikítani lenne kedvem helyette is, még belém rúg egyet az írónő, hogy sose felejtsem el hol a helyem és mit értékelek igazán az életemben.

Minden egyes könyve után úgy érzem kell a pihenés és bár nem éppen a legjobb a léleknek, én mégis imádom, és újra fogom olvasni.
Beteg és én is az vagyok elismerem, de ez az idei évem egyik legjobb könyve.
Imádom és sose elég belőle.

Hatalmas kedvenc!♥

nagyi77>!
Martina Cole: Arctalan

Olyan volt ez a könyv, mint egy dokumentált történet. Hiányoltam az irodalmiságot.

litamita>!
Martina Cole: Arctalan

Egesz veletlen botlottam ebbe a konyvbe, meghozza a noverem lakasan. Ott hevereszett a toaletten, Murphy torvenykonyve mellett. Kimenekitettem a meltatlan mellekhelysegbol, es par nap alatt ki is olvastam, mert egyreszt konnyen olvashato, masreszt nem rossz a sztori, harmadreszt pedig tenyleg kivancsi voltam, mi tortenik a kek szemu afro manussal a konyv vegen…

indira62>!
Martina Cole: Arctalan

Évek óta porosodik a polcon és valami miatt úgy gondoltam, hogy most jött el az ideje ennek a könyvnek.
Bevallom picit csalódtam a történetben, mert nem azt és nem úgy kaptam, amire számítottam. Sokkal naturalisztikusabb, nyersebb volt spoiler mint a fülszöveg alapján gondoltam. Annak ellenére, hogy értem miért időzött el olyan sokat ebben a közegben a történet, mégis sokszor kissé vontatottnak éreztem, nem pörgött, nem voltak benne körömrágós részek, illetve valahogy úgy érzem, hogy a vége abszolút nem illett az egészhez. Ez a „hálivúdí” rózsaszín köd, amivel lezárta az írónő a könyvet, hát nem tudom…
Van még könyvem az írónőtől, elő fogom majd venni, de egyelőre most azt hiszem más vizekre evezek. :)

Julikaa>!
Martina Cole: Arctalan

Legyen ez a könyv minden kamasznak kötelező. Végig, amíg a könyvet olvastam, és még ki tudja meddig azután is, szinte folyamatosan foglalkoztat, gondolatokat ébreszt, kérdések merülnek fel, válaszokat keresek ezekre.
Félelmetesen reálisnak tűnik.

Szimirza>!
Martina Cole: Arctalan

Nagyon tetszett a könyv. Élethű, valós problémával foglalkozik és arra készteti az olvasót, hogy gondolkodjon és értékelje a saját életét! Marie egyik legerősebb karakterű szereplő akivel valaha is találkoztam!