A ​szöktetés 19 csillagozás

Martina Cole: A szöktetés

Donna Brunos imádja a férjét, és egy világ omlik össze benne, amikor tizennyolc év börtönre ítélik fegyveres rablásért. Georgio esküszik rá, hogy hamis vádak alapján ítélték el, és halálosan fél, hogy nem fogja túlélni a hírhedt Parkhurst börtön borzalmait, így meggyőzi Donnát, hogy segítsen neki megszökni. A nagyszabású és merész terv kapcsán Donna egy olyan világba csöppen, melyről álmában sem gondolta volna, hogy létezik – a brutális szex és könnyen osztott erőszak világába. És minél többet tud meg Georgia alantas üzleti ügyeiről, annál inkább gyanítja, hogy imádott férje nem is annyira ártatlan, mint ahogy azt állítja…

Eredeti megjelenés éve: 1995

Alexandra, Pécs, 1995
600 oldal · ISBN: 9633678056 · Fordította: Cserna György

Nikolett0907 P>!
Martina Cole: A szöktetés

Jól lesz tisztázni az elején, ez a kötet nem egy romantikus maszlag és nem is csupa mézes – mázos cukorbomba.
Kőkemény valóság horror is lehetne. De kezdjük az elején.

Adva van egy nő, ki „boldog” házasságban él. Férje és élete kiteljesíti vágyát.
Aztán történik ez az és mindez az idilli buborék szétpukkad.
Sorba szembesülnie kell férje eltitkolt múltjával és azon eseményekkel amiket vagy nem akart észrevenni, vagy tényleg nagyon elvolt rejtve előtte.

Sok döbbenetes esemény történik, sok szereplővel színesítve és váltott szemszöggel ízesítve.
Nekem ez a legérdekesebb mind közül, hogy olyan karakter fejlődésnek lehetek szemtanúja, hogy csak ámulok és bámulok.
Már maga a főszereplő is, amit leprodukál nem semmi, hisz egy mimóza asszonyból lesz a végére egy olyan színes és veszélyes karakter. De nem szépítve, és nem rövid időn belül. Megjárja a mocskos mocsarat, ahogy én hívom a sikerhez vezető utat.
Minden pillanata a fejlődésről szól, és az újabb hazugságok megismeréséről.
Sokszor azt hittem kész vége lesz, de nem, csak túl élte. És ugye tudjuk, ami nem öl meg az megerősít!?

A cselekményszál összetett, egy percre sem lankadhat az olvasó figyelme, sőt néha visszalapoztam, hogy mi van? Mit is olvastam az előbb!?
Gyomorforgató, és nem csak az izgalom miatt. A mai emberiség alja mutatja meg „fehérített”, éles fogát és teszi izgalmassá a könyvet.
Itt van minden, még dark romance is, de nem erre építve a teljes cselekményszálat hála égnek.

Szó szerint beteg egy könyv és mégis imádtam minden sorát.

Hatalmas kedvenc, olvassátok! ♥

mazsolafa>!
Martina Cole: A szöktetés

Nem olvastam még semmit Martina Cole-tól, de meg kell mondjam, jobb volt, mint amire számítottam.
Pörgős esemény, több szereplőn keresztül bemutatva. Nora Roberts és Jackie Collins ötvözete. Tetszett.