A ​család 39 csillagozás

Martina Cole: A család

Phillip Murphy igazán megnyerő, jóképű, erős és karizmatikus férfi. Ráadásul a végletekig családcentrikus. Imádja édesanyját és testvéreit, s leghőbb vágya, hogy hamarosan neki is gyermekei legyenek. Ideális férj- és apajelölt. Nem csoda, hogy a gyönyörű és ártatlan Christine azonnal beleszeret, s félbehagyva az iskolát, tizenhat évesen feleségül megy hozzá. A mesébe illő történet az angliai Southenden játszódik, ahol azonban a mesék ritkán végződnek happy enddel… Christine-nek sem kell sok idő, hogy a csodás látszat mögött megtapasztalja a valóságot, s az aranykalitka hamarosan nem csupán szűknek, de egyenesen fojtogatónak bizonyul.

A világhírű írónő kíméletlenül realista regénye ismét a gengszterek világába röpít bennünket, egy kliséket nélkülöző fordulatokkal teli, minden eddiginél izgalmasabb, drámai történettel. A kérdés: van-e kiút egy olyan nő számára, akit örvényként próbál magába szippantani a család?

Eredeti megjelenés éve: 2010

Alexandra, Pécs, 2014
488 oldal · ISBN: 9789633572900 · Fordította: Morvay Krisztina
Alexandra, Pécs, 2012
488 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633570913 · Fordította: Morvay Krisztina

Bla IP>!
Martina Cole: A család

Ez az első könyve az angol írónőnek, amit tőle olvastam. Egy jól megalkotott regény egy gengsztercsaládról, izgalmak és kissé felesleges ismétlések váltogatják egymást, helyenként erősen viszolyogtató történésekkel, miközben Chatrine-t tekintve végül is alapvetően ez egy jó fejlődésregény. Nem lett a kedvencem.

Serpiente20>!
Martina Cole: A család

Az írónő minden könyvét olvastam, ami magyarul megjelent, és nem ez lett a kedvencem. Néha kicsit szájbarágós volt, és sokszor ismételte önmagát, szerintem több mindent lehetett volna az olvasóra bízni. Ennek ellenére nagyon élveztem a történetet, és a szokásos izgalmak ezúttal sem maradtak el. Számomra egy valaki nagyon nem tetszett: Veronica. De Cathrine jelleme nagyon lenyűgözött, hogy honnan indult, és hová érkezett…
Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek! :)

peet844>!

TETSZETT
Az egész könyv jól összerakott, átlátható és szinte letehetetlen.
Öt csillagot csak azért nem adok rá mert nem az én világom.
( Én inkább thriller és fantasi fan vagyok ), de nagyon jól belelehet
látni a gengszter világ mögött rejlő családi szálakba.
Mondjuk száz akárhány fejezet azért durva, de megvan annak is az értelme.

_Numb_>!
Martina Cole: A család

Kétszer futottam neki a könyvnek, mert az első próbálkozásnál túl nagy léptékűnek éreztem a történetet. Most találtam vissza és megérte elolvasni, már csak azért is,hogy megszabadulhassak attól a szorongató érzéstől, amit a könyv vált ki. Betekintést ad, hogy hogyan is mennek a dolgok egy gengsztercsaládban.

Danadia>!
Martina Cole: A család

Ez egy jó könyve az írónőnek. Egy családról szól, akik bűnözésből élnek. Van benne néhány vicces hasonlat is. Az alvilágról is olvashatunk, de szerencsére nem sokat.

Története (főleg magamnak): spoiler

KristenK>!
Martina Cole: A család

A könyv elején úgy éreztem, hogy kicsit túl gyors. Kapkodósnak tűnt a számomra. De ahogy olvastam és kezdett összeállni az egész kép, úgy értékelődtek át bennem az addig olvasott jelenetek és az is, hogy miért volt szükség így és főleg ekkora időugrásokra. Igazából így utólag azt mondhatom, hogy nekem tetszett, de inkább csak a második felétől.

cirmilla>!

A biológiai és bármilyen más értelemben vett ember egyszerűen a legfélelmetesebb vadállat mind közül, és csakugyan, ő az egyetlen,mely szisztematikusan vadászik a saját fajtájára.
William James (1842-1910) amerikai filozófus

Második könyv