Cirkuszrejtély (LasszeMaja Nyomozóiroda 3.) 10 csillagozás

Martin Widmark: Cirkuszrejtély

A KRISTÁLY CIRKUSZ esti előadást tart. A porondon Abraka, a varázsló és Bobo, a bohóc lép fel. A közönség jól szórakozik, és nem is sejtik, mi történik a közvetlen közelükben. Pénztárcák, telefonok és nyakláncok tűnnek el nyomtalanul az előadás alatt. Szerencsére a két ifjú nyomozó, Lassze és Maja is a helyszínen van…

Eredeti cím: Cirkusmysteriet

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633733417 · Fordította: Maria Larsson · Illusztrálta: Helena Willis

Szimirza P>!
Martin Widmark: Cirkuszrejtély

Nekem tetszik ez a sorozat, valódi kis nyomozó páros Lassze és Maja, akik okosak és leleményesek :))

Martin Widmark: Cirkuszrejtély

A Cirkuszrejtély sem nyűgözött le/ragadott magával, és még csak az sem mondható el, hogy jobb, mint a Szállodarejtély, bár itt a „rejtély” kevésbé együgyüen kerül bemutatásra. Ebben a mesében a házastársi „szeretet, tisztelet” majdnem olyan hangsúlyos, mint a bűnténysorozat, amelyet a cirkuszban követnek el. Értem, hogy az élet nem tökéletes, és vannak házasságok, amelyek rosszul sikerülnek (nincs meg az egymás közötti tisztelet, egyik vagy másik vagy mindkettő hűtlenkedik, stb.), de nem helyes egy gyerekkönyvben íly módon (válogatott sértegetések, utálkozások révén) hangot adni a szakításnak. Pozitívum viszont, hogy rendőri részről egyenlő elbánásban részesül a korábban már börtönviselt ember.

Könyvmolyképző, Szeged, 2014

Chivas>!

A világ legerősebb embere, Ali Pasa, nem akarja, hogy zavarják, amikor edzi a muszklijait! – kiáltja elvörösödő arccal. – Mit műveltek ti, mihaszna kölykök a cirkusz területén?
– Mi… – kezdi Lassze, de nem jut eszébe semmi.
– … az iskolaújságnak dolgozunk! – teszi hozzá Maja. – Írni fogunk egy cikket a világ legerősebb emberéről, aki, ugye, itt dolgozik a cirkuszban. Nem tudja hol találjuk?

28. oldal; Muszklik és orrtörések

mnyitrai>!

A rendőrfőnök hirtelen így kiált:
    – Jé, egy takonypacni van a cipődön, Ali.

Ali Pasa kiabál:
    – Nekem nincs erre időm! Pilzenit kell innom a következő előadás előtt, másképp az izmaim plöttyedtek maradnak, akár a spagetti.

LasszeMaja Nyomozóiroda sorozat · Összehasonlítás