Az ​emlékezet csapdájában 7 csillagozás

Martin Suter: Az emlékezet csapdájában

Konrad ​Langnak soha nem volt igazán boldog élete, ha valakinek, neki van oka elfelejteni a múltját: kora gyerekkorától egy dúsgazdag családtól függött, amely soha nem fogadta be, de nem is engedte el. Most, hatvanas évei közepén élete révbe érni látszik. Megismeri a szerelmet, s úgy tűnik, végre függetlenné válhat.
De a sors kiszámíthatatlan, Konrad gondjai apróságokkal kezdődnek: tévedésből a hűtőbe teszi a levéltárcáját, elfelejti a nő nevét, akit feleségül akar venni… Ám minél több emléke tűnik el betegsége – az Alzheimer-kór – miatt, annál nagyobb erővel törnek felszínre a régmúlt képei. Ez pedig különösen nyugtalanítja azt az öreg milliomos hölgyet, akihez gyermekkora óta sajátos kapcsolat fűzi.
Vajon milyen sötét családi titkot őrizhet Konrad, amelynek nem szabad kitudódnia? Csak a hatalmas vagyon lenne a tét, amikor az életére törnek?
A regény érzékletesen követi végig egy ember fokozatosan beszűkülő világát és környezetének hozzá fűződő visszás érzéseit.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1997

Trivium, Budapest, 2010
268 oldal · ISBN: 9789639711686 · Fordította: Béresi Ákos

encus625 P>!
Martin Suter: Az emlékezet csapdájában

Érdekes és talán hiánypótló könyv egy Alzheimer-kórban szenvedő öregúrról. Sok kérdést feszeget: Ki a barátom? Aki a barátom, az nekem is a barátom? Vagy hogy jó barátja vagyok-e a másiknak?
Tetszett Simone minden tette, nem könnyű szembeszállni egy ilyen családdal. A végén a csavar kiszámítható volt, de ugyanakkor elég ütős is. A végén lehetett volna még egy pár oldal, rövidnek találtam a zárórészt.

Trivium, Budapest, 2010
268 oldal · ISBN: 9789639711686 · Fordította: Béresi Ákos